Справа №2-5324-10
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
29 жовтня 2010 року Мар’їнський районний суд Донецької області у складі: головуючий - суддя Лінник О.П., при секретарі Лахно Т.Г., розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа РКП «Мар’їнське БТІ» про визнання права власності,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із позовом про визнання права власності, у якому зазначив, що після смерті його батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина на домоволодіння АДРЕСА_1, земельну ділянку, грошові вклади. Спадщина, яка відкрилася після смерті батька позивача була зареєстрована на матір позивача ОСОБА_4, яка померлаІНФОРМАЦІЯ_2. У встановлений законом порядок позивач звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, але йому було відмовлено у оформленні свідоцтва права на спадщину, оскільки ОСОБА_3 прийняв фактично після смерті ОСОБА_5 спадщину, належним чином її не оформив на своє ім»я. У нотаріальному порядку батько позивача отримав свідоцтво про право на спадщину на грошові вклади, які належали при житті матері позивача. Позивач та відповідач є спадкоємцями першої черги, інших спадкоємців не має.
Просить суд визнати за ним право власності на домоволодіння, грошові вклади, земельну ділянку.
У судове засідання позивач не з’явився, звернувся до суду із заявою, у якій підтримав позовні вимоги, просить суд розглянути справу без його участі.
Відповідач позов визнав повністю, суду надана його заява.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав: відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5 померла 08 квітня 2006 року. Відповідно до наданих документів позивач є рідним сином померлих. Відповідно до ст.1261 ЦК України право на спадкування мають діти спадкодавця, а також той з подружжя, хто пережив спадкодавця. Оскільки інших спадкоємців немає, відповідач позов визнав, суд вважає за можливе позовні вимоги задовольнити.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 1261 1268 ЦК України, ст.ст.130, 174, 213-215 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності за спадщиною за законом на домоволодіння, яке складається із жилого будинку А1 загальною площею 71,8 кв.м., у тому числі жилою площею 47,4 кв.м. з господарськими побудовами: літня кухня Б1, сарай В1, душ Д1, сарай Е1, сарай Ж1, гараж З1, сарай К1, пгреб П1, убиральня У1, огорожа, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку згідно державного акту на право власності на землю серії 1-ДН № 076402 на підставі рішенння виконкому Курахівської міської ради від 10.05.1995 року № 172 виданого на ім»я ОСОБА_5 15.05.1995 року площею 0,10 гектарів, яка розташована на землях Курахівської міської ради та призначена для будівництва та обслуговування індівідуального жилого будинку.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на грошові вклади у цілому, які відкриті на ім»я ОСОБА_5 у Мар»їнському відділенні Ощадбанку № 3313 філіалу 3313\053 у м. Курахово, рахунки: НОМЕР_1; НОМЕР_2; НОМЕР_3; НОМЕР_4; НОМЕР_5; НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11 в сумах, які належать до виплати.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Суддя Лінник О.П.