Судове рішення #11807390

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

03 листопада 2010 р.                                                  Справа № 2-а-4359/10/0270

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду  Поліщук Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом:             суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1

до:                       Жмеринської міської ради Вінницької області

про:                     визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання видати свідоцтво про право власності

В С Т А Н О В И В :

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли  матеріали позовної заяви суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 до Жмеринської міської ради Вінницької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов"язання видати свідоцтво на право власності.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що остання подана з порушенням правил предметної підсудності адміністративних справ.

Так, відповідно до пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

У відповідності з приписами пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до статті 5 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” система місцевого самоврядування включає:

територіальну громаду;

сільську, селищну, міську раду;

сільського, селищного, міського голову;

виконавчі органи сільської,  селищної,  міської ради;

районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст;

органи самоорганізації населення.

Отже, з наведеного вбачається, що Жмеринська міська рада Вінницької області є органом місцевого самоврядування.

В позовній заяві позивач посилається на ч. 3 ст. 18 КАС України, відповідно до якої, справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових  чи службових  осіб  місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.

Однак, в даному випадку позивач просить визнати протиправною бездіяльність саме Жмеринської районної ради, тобто органу місцевого самоврядування.

Враховуючи зазначене, приходжу до висновку, що позовну заяву подано з порушенням правил предметної підсудності, у зв'язку з чим, вона не підлягає розгляду у Вінницькому окружному адміністративному суді.

Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Частиною 6 вказаної норми встановлено, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст.ст. 18, п.6 ч.3  ст.108, ст.ст. 165, 186, 254 КАС України,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 до Жмеринської міської ради Вінницької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання видати свідоцтво про право власності разом з доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду першої інстанції  набирає законної сили в порядку,  визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України,  апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя:                                        /пдпис/                                    Поліщук Ірина Миколаївна

Суддя:

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація