У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 листопада 2010 року м. Ужгород
Колегія суддів палати з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області в складі :
головуючого - Дроботі В.В.,
с у д д і в - Фазикош Г.В., Мацунича М.В.
при секретарі - Майор Г.М.
з участю представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою позивача комунального підприємства «Ужгородліфт» на рішення Ужгородського міськрайонного суду від 6 липня 2010 року,
в с т а н о в и л а :
Зазначеним рішенням КП «Ужгородліфт» відмовлено у позові про стягнення з ОСОБА_4 1106, 55 грн. заборгованості за надані послуги по ремонту та технічному обслуговуванню ліфта.
В апеляційній скарзі позивач просить рішення скасувати і ухвалити нове про задоволення його вимог. Вказує на те, що суд неправильно застосував матеріальний закон.
Колегія вважає, що скарга до задоволення не підлягає з таких підстав.
Судом першої інстанції правильно встановлені слідуючі обставини.
Відповідач проживає у багатоповерховому будинку в м. Ужгороді, який обладнаний ліфтом.
Позивач надає мешканцям будинку послуги з користування ліфтом.
Сума 1106, 55 грн., яку позивач просив стягнути з відповідача, складається з його витрат на технічне обслуговування та ремонт ліфта.
Суд обгрунтованно відмовив у стягненні цієї суми, адже вона не є платою за надання послуг, а вартістю амортизаційних витрат на утримання у належному стані майна, що належить позивачу.
Окрім того, є доведеним, що сторони спору не уклали, як цього вимагає ст. 19 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», договір на надання послуг, в якому мали б передбачити обсяг своїх прав та обов`язків, в тому числі по сплаті послуг щодо користування ліфтом.
Суд вірно застосував до даних правовідносин ст.ст. 19, 20 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги».
Доводи скарги до уваги прийняті бути не можуть.
Стверджуючі, що його відносини з відповідачем є договірними та обравши такий спосіб захисту цивільного права, як стягнення заборгованості, позивач сам у позовній заяві, у своїх поясненнях в суді та в апеляційній скарзі спростовує дане твердження, оскільки заявляє про відсутність договору на надання послуг.
Наявність даних судових рішень не є перешкодою для захисту порушеного або невизнаного права позивача при приведенні правовідносин з відповідачем до меж, визначених ст.ст. 11, 13, 14 ЦК України.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 307, 308 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу позивача відхилити.
Рішення Ужгородського міськрайонного суду від 6 липня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили після її проголошення, але може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий - Дроботя В.В.
С у д д і - Фазикош Г.В., Мацунич М.В.
Згідно з оригіналом
Суддя апеляційного суду
Закарпатської області В.В.Дроботя