Справа № 2 - о – 138/10.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«12» травня 2010 року Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
Головуючого - судді Шестакової З.С.
при секретарі - Пометій Є.Т.
за участю представника
заявника - ОСОБА_1
представника зацікавленої
особи – Рєзнік В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Нікополі цивільну справу за заявою Виконавчого комітету Нікопольської міської ради, зацікавлені особи: КП „Нікопольське міжміське бюро технічної інвентаризації”, Друга Нікопольська державна нотаріальна контора, про визнання спадщини ОСОБА_2. відумерлою та передачі її у власність територіальної громади,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду із заявою про визнання спадщини ОСОБА_2. відумерлою та передачі її у власність територіальної громади.
Під час проведення інвентаризації використання житлового фонду було встановлено, що житловий будинок з надвірними будівлями по вул. АДРЕСА_1 належав ОСОБА_2
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 помер. Після його смерті відкрилася спадщина, до складу якої входив вищезазначений житловий будинок з надвірними будівлями.
На даний час з моменту смерті ОСОБА_2. пройшло більше чотирнадцяти років, у спірному домоволодінні ніхто не зареєстрований у ньому ніхто не проживає. Майна ОСОБА_2. у будинку немає. За цей час про свої права на спадщину ніхто не заявив і фактично її не прийняв.
На даний момент домоволодіння знаходиться у незадовільному технічному стані, відсутні двері, вікна, поли, пошкоджені стіни, покрівля, відсутнє інженерне обладнання (електропроводка, опалення, водоканалізаційна система), а також є інші пошкодження про, що за результатами обстеження складено Акт.
09.02.2010 року Комітетом по управлінню комунальним майном було опубліковано оголошення у ЗМІ - газеті " Нікопольська правда ", а 16.02.2010 року в газеті „Репортер” для встановлення кола можливих спадкоємців, однак на це оголошення ніхто не відгукнувся.
Враховуючи наведені обставини, представник заявник просить суд задовольнити заяву.
Представник зацікавленої особи – КП „Нікопольське міжміське БТІ " – у судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечував.
Представник зацікавленої особи – Другої Нікопольської державної нотаріальної контори - у судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, причин його неявки суду невідомі. Суд заслухавши думку інших учасників судового процесу дійшов висновку про можливість слухання справи за відсутності представника Другої державної нотаріальної конторі. .
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно ч. 1-3 ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Як було встановлено судом, житловий будинок з надвірними будівлями по вул. АДРЕСА_1 належав ОСОБА_2
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 помери (а.с.12). Після його смерті відкрилася спадщина, до складу якої входив вищезазначений житловий будинок з надвірними будівлями.
На даний час з моменту смерті ОСОБА_2. пройшло більше чотирнадцяти років, у спірному домоволодінні ніхто не зареєстрований у ньому ніхто не проживає. Майна ОСОБА_2. у будинку немає. За цей час про свої права на спадщину ніхто не заявив і фактично її не прийняв.
На даний момент домоволодіння знаходиться у незадовільному технічному стані, відсутні двері, вікна, поли, пошкоджені стіни, покрівля, відсутнє інженерне обладнання (електропроводка, опалення, водоканалізаційна система), а також є інші пошкодження, що підтверджується результатами обстеження житлового будинку (а.с.6,7).
09.02.2010 року Комітетом по управлінню комунальним майном було опубліковано оголошення у ЗМІ - газеті " Нікопольська правда ", а 16.02.2010 року в газеті „Репортер” для встановлення кола можливих спадкоємців, однак на це оголошення ніхто не відгукнувся (а.с.9,10).
Суд, даючи оцінку доказам, наявним у матеріалах справи, дійшов висновку про те, що спірне домоволодіння входить до складу відумерлої спадщини, поскільки протягом 14 років її ніхто не прийняв і не заявив про свої права на неї, а тому її можливо передати у власність територіальної громади м. Нікополя в особі виконавчого комітету Нікопольської міської радиі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 1277 ЦК України, ст.ст. 10,11,14,15,212,213-215, 274 – 278 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву Виконавчого комітету Нікопольської міської ради, зацікавлені особи: КП „Нікопольське міжміське бюро технічної інвентаризації”, Друга Нікопольська державна нотаріальна контора, про визнання спадщини ОСОБА_2. відумерлою та передачі її у власність територіальної громади - задовольнити.
Визнати спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, що складається з житлового будинку та надвірних будівель, розташованих по вул. АДРЕСА_1, відумерлою і передати її у власність територіальної громади м. Нікополя в особі виконавчого комітету Нікопольської міської ради.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Нікопольський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ: