Судове рішення #11796508

Справа № 2а-701/10р.

П О С Т А Н О В А      

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

22 жовтня 2010р.  Шевченківський районний   суд  м. Львова

 у складі:   головуючого  - судді           І.Є. Зими

                   при секретарі с/з                 Л.М. Попівняк

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Шевченківської райадміністрації Львівської міської ради, треті особи ВАТ "Львівгаз", ЛМКП "Львівтеплоенерго", ЛМКП "Львівводоканал" про зобов'язання до вчинення дій ,-

у с т а н о в и в:

24.02.2010 року ОСОБА_2 звернулася до суду з  позовом до відповідачів та третіх осіб, в якому просить зобов'язати Шевченківську райадміністрацію Львівської міської ради видати їй дозвіл на обладнання системи індивідуального теплопостачання квартири АДРЕСА_1.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що вона є власником квартири АДРЕСА_1, яка підключена до мережі центрального опалення і гарячого водопостачання (надалі ЦО і ГВП). Звернувшись до Шевченківської районної адміністрації із заявою про надання дозволу на відключення від мережі ЦО і ГВП з подальшим влаштуванням індивідуального опалення, отримала відповідь про те, що видача дозволів проводиться лише у будинках в цілому, за умови висловленої письмової згоди усіх мешканців будинку та технічної можливості. На її думку така бездіяльність посадових осіб райадміністрації є незаконною та порушує її право на отримання дозволу. Також зазначила, що її будинок обслуговує ПП ЖЕК "Рідний дім", яким 16.09.2008р. надано згоду на відключення спірної квартири від системи центрального опалення. В зв’язку з вищенаведеним, змушена звернутись до суду.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4, позовні вимоги підтримав, давши пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради Цибрух Я.В. та представник ЛМКП "Львівтеплоенерго" Негря Г.Ю. у судовому засіданні позов заперечили та пояснили, що на час звернення позивачів до райадмінстрації існував порядок, що відповідні дозволи видаються на весь будинок чи під’їзд за згодою усіх мешканців, а тому вважають вимоги безпідставними та просять відмовити у їх задоволенні.

Представник – ЛМКП "Львівводоканал" – Пиж Г.Я в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позовних вимог.

Представник – ВАТ по газопостачанню та газифікації "Львівгаз" – Манюк Г.В. в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позовних вимог.

Представник – ПП ЖЕК "Рідний дім" в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи, однак направив на адресу суду заяву, у якій не заперечує проти позову та просить суд слухати справу у його відсутності.

Заслухавши пояснення сторін, з’ясувавши обставини справи, дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України п равовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як встановлено в судовому засіданні позивач звернулася до відповідача Шевченківської районної адміністрації ЛМР з заявою про надання дозволу на встановлення індивідуального опалення у   квартирі АДРЕСА_1 та відключення квартири від системи центрального опалення у якій вона проживає.

Листом від 04.01.2010 року № 3-П-1997/3601 за підписом заступника голови районної адміністрації (а.с.-4) позивачу була надала відповідь, що видача дозволів проводиться лише на будинок в цілому, за умови висловленої письмової згоди усіх мешканців будинку та технічної можливості.

Однак, суд вважає, що зазначені дії відповідача по розгляду заяви ОСОБА_2 слід визнати неправомірними виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

У відповідності до ч. 1, 2, 6 ст. 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Держава не втручається у здійснення власником права власності.

Відповідно до ч. 2 ст. 383 Цивільного кодексу України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, — за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Згідно копії Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 19.08.08р. та копії свідоцтва про право власності на квартиру від 12.08.08р. власником квартири АДРЕСА_1 є  ОСОБА_2.

Відповідно до п. 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ №630 від 21.07.05р. відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Відповідно до ст. 6, 7, 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Так, постанова КМУ від 31 жовтня 2007 р. № 1268 «Про внесення змін до правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.2005р. № 630, прямо обмежує конституційні права громадян та норми Закону України «Про теплопостачання» від 2 червня 2005 року N 2633-IV, а саме ч. 1 ст. 24. «Права та основні обов’язки споживача теплової енергії», щодо права споживача на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Діючі норми і правила допускають встановлення автономних газових опалювальних котлів. При цьому враховуються характерні особливості в кожному окремому випадку. Якщо діючий переріз труб системи газопостачання квартир в будинку не дозволяє додаткового підключення газового опалювального котла, то таке підключення можливе шляхом окремого вводу в квартиру від зовнішньої газової труби газопостачання будинку. В даному випадку позивачем підготовлено таке автономне підключення.

Відкритим акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Львівгаз" 14.06.2010 р. видано позивачу попереднє погодження можливості газифікації двоконтурного котла парапетного типу взамін центрального опалення на площі кухні, квартири АДРЕСА_1, від внутрішнього газопроводу при зазначених умовах.

Таким чином, відмовивши в наданні дозволу на відключення спірної квартири від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води, встановивши автономну систему опалення, Шевченківською райадміністрацією Львівської міської ради було порушено існуючий Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджений Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлового господарства України №4 від 22.11.05р. та вчинено дії, що порушують права позивача як споживача житлово-комунальних послуг, передбачених Законом України «Про житлово-комунальні послуги» №1875-ІУ від 24.06.04р., а саме: право на розірвання договору з виконавцем послуг у випадку відмови від користування послугою (п.6 ст.26).

Відносини щодо отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води регулюються між власниками окремих житлових приміщень та постачальниками таких послуг на підставі договорів про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, укладеними між конкретними споживачами та комунальними підприємствами, які надають такі послуги. Згідно таких договорів виконавці, тобто комунальні підприємства, зобов'язані надавати споживачам вчасно та відповідної якості послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, а споживачі зобов'язуються своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором. У разі порушення умов договору однією із сторін договір може бути розірваний. Підставами для розірвання договору з ініціативи споживача є зникнення потреби в отриманні послуг або відмова споживача від користування послугами, або невиконання умов договору виконавцем (п.32 Типового договору Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого Постановою КМУ №630 від 21.07.05р.).

Згідно заяви № 353 від 16.09.10р., ПП ЖЕК "Рідний дім", який обслуговує будинок АДРЕСА_1 від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання з подальшим влаштуванням індивідуального опалення.

На підставі вищенаведеного, суд вважає, що позов є підставним та підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 71, 160, 161 КАС України, ст.ст. 6, 7, 8, 19, 55, 124 Конституції України, ст. 319, ч. 2 ст. 383 ЦК України, ст.ст. 5, 6, 15, 16, 19, 24, 25 Закону України «Про теплопостачання» від 2 червня 2005 року N 2633-IV суд, -

постановив:

              Позов задовольнити.

Зобов'язати Шевченківську райадміністрацію Львівської міської ради видати ОСОБА_2 дозвіл на обладнання системи індивідуального теплопостачання квартири АДРЕСА_1.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів після оголошення через Шевченківський районний суд м. Львова.

Суддя                                                              Зима І.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація