Судове рішення #11795475

            Справа №2- 655             2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    03 листопада 2010 рік                                                                    смт Нова Ушиця

Новоушицький районний суд                                                          Хмельницької області

в складі:

головуючого - судді  Бондарчука С.С.,

при секретарі – Гуцол А.О.

         розглянувши у судовому засіданні в смт Нова Ушиця цивільну справу за позовом ОСОБА_2 , третя   особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог - ОСОБА_3   до Територіальної громади Івашковецької сільської ради про визнання права власності на домобудівлі, -

В С Т А Н О В И В:

     Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з позовною заявою, у якій вказала , що вона разом з  чоловіком   –  ОСОБА_4, проживали в АДРЕСА_1  і мали  у приватній власності  житловий будинок та  господарські будівлі.

    ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 помер.

    Після його смерті відкрилась спадщина на житловий будинок, господарські будівлі.

    Загальна вартість  домобудівель згідно акту оцінки, складає 108281 гривню.     Позивач має право на спадкове майно,  однак оформити документи неможливо, оскільки свідоцтво про право власності на житловий будинок, господарські будівлі відсутні, тому позивач змушена  звернутися до суду, поскільки в позасудовому порядку вирішити дані правовідносини неможливо.

    Інших спадкоємців на обов'язкову частку спадкового майна немає, оскільки їх спільний син – ОСОБА_3  відмовився від своєї частки в спадщині.

    В судовому засіданні  позивач  ОСОБА_2 позов підтримала, просить визнати за нею право власності на житловий будинок, господарські будівлі, після смерті чоловіка ОСОБА_4

    Третя особа, без самостійних вимог на стороні позивача – ОСОБА_3 в судове засідання не з»явився, однак подав до суду письмову заяву в якій проти позову не заперечує.

    Представник територіальної громади Івашковецької сільської ради в судове засідання не з’явився, подав до суду письмове клопотання в якому проти позову не заперечує, справу просить розглядати у відсутності представника.

    Судом встановлено, що сторони проживали в зареєстрованому шлюбі.

    За період спільного проживання, за рахунок спільних коштів, побудували житловий будинок з господарськими будівлями.

    Після смерті чоловіка позивач прийняла спадщину шляхом постійного проживання в будинку, обробітком земельної ділянки.

    Після смерті спадкодавця – чоловіка позивача, відкрилась спадщина на Ѕ частину майна, оскільки Ѕ частина майна належить позивачу на праві власності подружжя.

    Вивчивши матеріали справи, перевіривши та оцінивши зібрані докази по справі, суд  вважає, що позов підлягає до  задоволення з наступних підстав :

Відповідно до ч.1 ст. 1258 ЦК України  «Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.».

    Відповідно до  ч.1 ст. 1261 ЦК України  «У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив…».

    Відповідно до ст.. 22  Кодексу про шлюб та сім’ю УРСР «Майно, нажите подружжям  за  час  шлюбу,  є  його   спільною сумісною  власністю.  Кожен  з подружжя має рівні права володіння, користування і розпорядження цим майном.…»

Відповідно до пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного Кодексу України від 01 січня 2004 року ,  Цивільний кодекс  України застосовується до   цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності.

Цивільні відносини    по даній справі виникли до набрання  чинності Цивільним кодексом України від 01 січня 2004 року, а саме : спадщина відкрилася та була прийнята  ІНФОРМАЦІЯ_3 , тому на  дані правовідносини поширюється дія норм  Цивільного кодексу  Української РСР від 18 липня  1963 року.

Згідно ст. 549 ЦК Української РСР, в редакції від 18 липня 1963 року ,  визнається, що  спадкоємець прийняв спадщину , якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або якщо він подав  державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ч.2  ст. 549  цього ж кодексу, зазначені дії повинні бути  вчинені протягом  шести місяців з дня  відкриття спадщини.

      Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

    Дані обставини підтверджуються:

    - копією свідоцтва про одруження, згідно якого встановлено, що 22 липня 1962 року ОСОБА_2 та  ОСОБА_4 уклали шлюб. Після реєстрації шлюбу позивач обрала прізвище - ОСОБА_2 ;

    - довідкою Івашковецької сільської ради № 1049 від 21 березня 2010 року, згідно якої встановлено, що сторони проживали разом в одному погосподарському номері, вели спільне господарство. Після смерті чоловіка в фактичне управління майном вступила ОСОБА_2.;

    - постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 19 жовтня 2010 року за № 435/02-31, згідно якої встановлено, що ОСОБА_2 нотконторою відмовлено у видачі Свідоцтва про право на спадщину, в зв»язку з відсутністю правовстановлюючого документу.

    Керуючись ст.ст. 15, 57, 60 , 174 215 ЦПК України, ст.. 22 Кодексу про шлюб та сім’ю, п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного Кодексу України від 01 січня 2004 року, ст.. 549 ЦК Української РСР від 18 липня 1963 року,   суд  -                     ВИРІШИВ :

    Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності  на

- житловий будинок, загальною площею 76,7 м2;

- веранду, загальною площею 33,2 м2;

- погріб, загальною площею  29,8 м2,

- літню кухню, загальною площею 16,5 м2;

- літню кухню/хлів/гараж, загальною площею 67,9 м2;

- хлів/баню, загальною площею 44,1 м2;

- погріб, загальною площею 33,3 м2;

 розташовані у АДРЕСА_1,   як спадкоємцеві   за законом  після смерті чоловіка –ОСОБА_4.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області  через суд першої інстанції шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

             Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Головуючий по справі - суддя                      Бондарчук С.С.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація