Судове рішення #11787561

Справа № 2-1566/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М ’ Я М       У К Р А Ї Н И

29.09.2010 р.    

        Міжгірський районний суд Закарпатської області

в особі головуючого судді Цімбота В.І.,

при секретарі Магдич В.М.

розглянувши у судовому засіданні в приміщенні райсуду в смт.Міжгір'я справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу як «Дитині війни» за період з січня 2008 р. по липень 2010 р., -

                    В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся з указаними позовом в суд, так як він має статус “дитина війни” згідно із законом України “Про соціальний захист дітей війни” (надалі закон) та право на щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, починаючи з 01.07.2007 р. Цю надбавку до пенсії відповідач мав виплачувати у вказаному розмірі пропорційно до чинного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Однак не виплачував, оскільки дія ст. 6 Закону у 2006-2008 р.р. щорічно зупинялась законами України “Про Державний бюджет України”. Позивачі зіслалися на рішення Конституційного Суду України № 6 – рп/2007 від 09.07.2007 р., № 10 рп/2008 р. від 22.05.2008 р., якими визнано неконституційними норми законів про зупинення дії ст. 6 Закону. У зв'язку з цим позивачі вважають, що відповідач не виплатив їм пільгової надбавки до пенсії в розмірі 30 % до мінімального прожиткового мінімуму за період з січня 2008 року по липень 2010 року, оскільки така фактично виплачувалась тільки у розмірі 10%. Позивач просить зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити йому недоплачену суму державної соціальної допомоги згідно ЗУ “Про соціальний захист дітей війни” в грошовій сумі та з врахуванням надбавки встановленої ЗУ “Про статус гірських населених пунктів в Україні” № 56/95, оскільки вони проживають в гірському населеному пункті, що стверджується відповідниоми посвідченням.

    Позивач в судове засідання не з'явився, подавши суду заяву про розгляд справи без його участі, просить позовні вимоги задоволити.

    Відповідач подав суду заперечення щодо позову та просить розгляд спарви провести без їх участі.

    Оцінивши позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з такого.

    Ст. 6 Закону передбачає, що особи, які мають статус “дітей війни” (ст.1 Закону), мають право на отримання державної соціальної підтримки, а саме підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Ця норма Закону була зупинена в дії на 2006 р. законом “Про внесення змін до закону України “Про Державний бюджет України на 2006 рік”. У 2007- 2008 роках законами України про Державний бюджет України на ці роки також було частково зупинено дією ст. 6 Закону . Вищевстановлені закони втратили чинність згідно з рішенням Конституційного суду, а саме: - від 09.07.2007 р. № 6-рп/2007 р., від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008 р. , за якими визнано неконституційними положення пп. 2 п. 4, розділу ІІ закону України “Про Державний бюджет України на 2008 р.» та про внесення змін до даних законодавчих актів України”.

    Згідно   з ст. 152 ч. 2 Конституції України     закони, які визнані Конституційним Судом України неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення рішення про їх неконституційність.

    Статтею 71 закону “Про державний бюджет України на 2009 рік” КМУ надано право у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

    Ст.6 Закону не зупинено в 2010 році ЗУ “Про державний бюджет України на 2010 рік”, а тому відповідач зобов'язаний проводити нараховування до пенсії особам, які мають статус “дитина війни”, відповідно до вимог ст. 6 закону України “Про соціальний захист дітей війни” в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

    Отже, нарахування та виплата з січня 2008 року по липень (включно) 2010 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії повинні здійснюватися відповідачем відповідно до норм закону “Про соціальний захист дітей війни”.

    Суд вважає, що відповідач є територіальним органом, який уповноважений державою призначати, нараховувати, перераховувати пенсії та надбавки до пенсії, передбачені чинним законодавством, тому має здійснити належний розрахунок надбавки до пенсій позивача з дня ухвалення рішення Конституційним Судом до закінчення відповідного бюджетного року.

    Керуючись ст.ст.212-215 ЦПК України, суд, -

Р І Ш И В :

    Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі Закарпатської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачене підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, та згідно ст. 6 Закону України „Про статус гірських населених пунктів в Україні” включно (з 20 відсотками гірських), за період з 22 травня по 31 грудня 2008 року, з 01 січня по 31 грудня 2009 року, та з 01 січня по липень 2010 року включно, яка обчислюється відповідно до абз. 1 ч.1 ст.28 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” з врахуванням виплачених сум.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі Закарпатської області на користь ОСОБА_1, судові витрати в сумі  120 (сто двадцять) грн.

В решті вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено у апеляційний суд Закарпатської області у порядку і строки встановлені ст.ст.294, 296 ЦПК України.

   

Суддя                                                 В.Цімбота

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація