Судове рішення #11783927

справа №2а-1732/10

            категорія №21

                 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2010 року                                                    м. Севастополь

Суддя Нахімовського районного суду м. Севастополя Лемешко А.С., розглянувши адміністративну справу у порядку письмового провадження за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя, про перерахунок пенсії, суд -

 ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду із позовом до управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя про зобов’язання щодо перерахунку пенсії виходячи з середньої заробітної плати за попередній 2009 рік у розмірі 1650,43 гривень та виплатити не донараховану суму перерахунку з дати звернення за перерахунком пенсії у розмірі 2563,44 гривень.

У судове засідання сторони не з’явилися, надали заяви про розгляд справи за їх відсутністю, позивач на позові наполягає, відповідач із позовом не згоден, надав заяву про розгляд справи у його відсутність та свої заперечення.

Відповідно до ст.183-2 КАС України, суд вважає за можливим розглядати справи в порядку скороченого провадження.

Суд, вивчивши матеріали справи, знаходить заявлені позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню частково з наступних підстав.

Так, в судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є пенсіонером за віком. 01.04.2010 року ОСОБА_1 був проведений перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі відповідно до ст.42 п.4 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.  з урахуванням середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік. - 1197,91 гривень. Відповідно до листа пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя ОСОБА_1 був проведений перерахунок, в результаті котрого розмір пенсії склав 1468,58 гривень при страховому стажі 43 років 6 місяців 11 днів.

Відповідно ч.4 ст.42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р., у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніше як через два роки після   попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.

Відповідно до п.1 ст.40 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р.  для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу.

Таким чином, позивачка при зверненні до відповідача щодо перерахунку пенсії, скористалася своїм правом вибору на отримання пенсії відповідно до норм п.2 ст. 40 ЗУ  „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.

Управлінням ПФУ в Нахімовському районі м. Севастополя за заявою позивача був проведений перерахунок пенсії, однак при перерахунку пенсії була прийнята середня заробітна плата робітників, зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік, відповідно до роз’яснення Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного Фонду України, що надані у листі від 14.01.2005.року за №030-887-6.  

  При таких обставинах, суд вважає, що позовні вимоги позивача у частині зобов’язання Управління пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя щодо перерахунку їй пенсії відповідно Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р., застосовуючи середню заробітну плату робітників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік, відповідно її заяви.

Судом не може бути прийнято до уваги посилання відповідача на роз’яснення Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного Фонду України, що надані у листі від 14.01.2005.року за №030-887-6, оскільки вони обмежують право позивача, яке встановлено ч.1 ст.40 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Керуючись ст.ст.17,18,19,69,79,86,89,162,163,183-2 КАС України, ст.40,42,44,45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р., суд

ПОСТАНОВИВ:

    Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити частково.

    Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р., застосовуючи середню заробітну плату робітників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік відповідно до її заяви.

    В решті позову – відмовити.

    Постанова суду вступає в законну силу після закінчення терміну подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо  заява про апеляційне оскарження не була подана. Якщо була подана заява про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст.186 КАС України, постанова суду вступає в законну силу після  закінчення цього терміну.  Згідно ст.186 КАС України, заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом 10 днів з дня оголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після заяви на апеляційне оскарження.

Головуючий – суддя:                 /підпис/         А.С. Лемешко

Згідно з оригіналом:

Суддя Нахімовського районного

суду м. Севастополя                                        А.С. Лемешко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація