Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И Справа № 2-685/07
про задоволення позову про визначення додаткового строку для прийняття спадщини у зв'язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні
11 жовтня 2007 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Карпушина Г.Л.; при секретарі - Корнет В.М.; розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Староаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом до відповідача Староаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2.
Після смерті спадкодавця ОСОБА_2 залишилося спадкове майно, а саме: земельна частка (пай) площею 2,55 га вартістю 22244,97 грн., яка розташована на території Староаврамівської сільської ради, що доводиться копією сертифіката на право на земельну частку (пай) серія ПЛ № 0079731 та витягом з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність Хорольського району Полтавської області.
Позивач маючи намір на прийняття спадщини повинен був відповідно до чинного законодавства подати заяву нотаріусу про прийняття ним спадщини на протязі 6 місяців з дня смерті спадкодавця. Проте, він, через незнання Закону, зазначеної заяви не подав, а тому на даний час позбавлений можливості забезпечити свої спадкові права. Вказаний факт на думку позивача є поважним.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі та прохав суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини терміном 1 місяць.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, проте подав до суду заяву, в якій прохав справу розглянути без його участі. Щодо позовних вимог позивача не заперечував та прохав їх задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи та докази подані позивачем, належно оцінивши всі зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов належить задовольнити повністю та підставі слідуючого.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд, оцінивши підстави, які перешкодили позивачу вчасно подати заяву про прийняття спадщини, вважає, що вони є поважними. При цьому суд, виходив з того, що на даний час серед населення країни, особливо, яке проживає в сільській місцевості, дійсно існує проблема юридичної грамотності, яку не можна не брати до уваги. Вказані люди дізнаються про свої цивільні права та обов'язки лише в конкретних випадках, коли виникає необхідність користування ними. Доказів, які існують в суспільстві та могли б спростувати доводи позивача на даний час не існує. Таким чином, ОСОБА_1 пропустив строк подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин. Підстав для відмови в задоволенні позовних вимог позивача судом не встановлено.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 15, 16, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 130, 174, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті Гловацької Парасковії Федорівни терміном 1 місяць.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-денний термін з моменту його оголошення до Хорольського районного суду Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення.
Г о л о в у ю ч и й: