Судове рішення #11779044

УХВАЛА

І М Е Н Е  М     У К Р А Ї Н И

                                    Справа № 2-а-1312/10

05 листопада 2010 року Першотравенський міський суд Дніпропетровської області у складі:  

головуючої - судді Бондарьової Г.М.

при секретарі Кобкі Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Першотравенську Дніпропетровської області  справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Першотравенськ Дніпропетровської області про поновлення строку для звернення до суду,визнання відмови у виплаті підвищення до пенсії як дитині війни незаконною, стягнення підвищення до пенсії як дитині війни за період з 01 січня 2007 року до 01 вересня 2010 року в сумі 2801 грн. -

В С Т А Н О В И В:

14 жовтня 2010 року позивач звернувся  до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в м.Першотравенськ Дніпропетровської області про поновлення строку для звернення до суду,оскільки про факт порушення його прав йому повідомлено не було, йому стало відомо про це після висвітлення зазначених подій у засобах масової інформації у зв’язку з ухваленням рішення Конституційного Суду України 09 липня 2007 року,а через похилий вік та погане самопочуття він не міг звернутися до відповідача,грубе порушення його прав тривало понад двох років та стало йому відомо після звернення до відповідача ,який видав йому довідку про розмір сплачених надбавок як дітям війни,  про визнання відмови у виплаті підвищення до пенсії як дитині війни незаконною, стягнення  підвищення до пенсії  як дитині війни за період з 01 січня 2007 року до 01 вересня 2010 року в сумі 2801 грн.

У запереченні на позов відповідач  вказує на  пропущення позивачем  передбаченого ст..99 КАС України шестимісячного строку  для звернення до суду за захистом своїх прав.

Згідно  ч.2 ст. 99 КАС України в редакції з 30 липня 2010 року, для звернення до адміністративного суду за захистом прав,свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше,обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав,свобод чи інтересів.

Згідно ч.1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків,установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Оскільки позивач звернувся до суду з  позовом  14 жовтня 2010 року, тобто після 30 липня 2010 року, ним пропущений шестимісячний строк для звернення до суду за захистом своїх прав за вказаним позовом до 14 квітня 2010 року, заяву про поновлення строку для звернення до суду, оскільки про факт порушення його прав йому повідомлено не було,йому стало відомо про це після висвітлення зазначених подій у засобах масової інформації у зв’язку з ухваленням рішення Конституційного Суду України 09 липня 2007 року,а через похилий вік та погане самопочуття він не міг звернутися до відповідача,грубе порушення його прав тривало понад двох років та стало йому відомо після звернення до відповідача, який видав йому довідку про розмір сплачених надбавок як дітям війни, суд вважає  необґрунтованою та не вбачає підстав для поновлення  строку.

З врахуванням викладеного суд вважає за необхідне залишення без розгляду позовні вимоги  позивача за період з 01 січня 2007 року  до 14 квітня 2010 року.

На  підставі викладеного,керуючись  ч.2 ст.99,ч.1 ст.100 КАС України,  суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Першотравенськ Дніпропетровської області про поновлення строку для звернення до суду, визнання відмови у виплаті підвищення до пенсії як дитині війни незаконною, стягнення  підвищення до пенсії як дитині війни за період з  01 січня 2007 року до 01 вересня 2010 року в сумі 2801 грн. – залишити без розгляду в частині заявлених позовних вимог  з 01 січня 2007 року до 14  квітня 2010 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду  подається до Дніпропетровського  апеляційного адміністративного суду через Першотравенський міський суд протягом п»яти днів з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує,апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:                                                                                                                   /Г.М.Бондарьова/

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація