Справа №2-7197/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2010 року Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі: головуючого Процько Я.В.,
з участю секретаря Костиник О.П.,
та адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа комунальне підприємство житлово-експлуатаційна контора №7 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулась в суд із позовною заявою до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, посилаючись на те, що позивач є наймачем квартири АДРЕСА_1, де зареєстрований її колишній чоловік ОСОБА_3, шлюб між якими 17.06.2010 року розірваний. Більше 6 років позивачу ОСОБА_2 місце перебування відповідача ОСОБА_3 не відоме, а тому останній втратив право на користування житлом, тому просить позов задовольнити.
Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилась, подавши заяву про розгляд справи у її відсутності, позов підтримує та з мотивів, викладених у позовній заяві, просить його задовольнити.
Відповідач ОСОБА_3 повторно в судове засідання не з’явився, хоча судом були прийняті всі необхідні міри для його належного повідомлення про дату, час та місце розгляду справи, зокрема через оголошення в пресі (газета «Свобода» №86-87 (2504-2505) від 27.10.2010 року).
Представник третьої особи комунального підприємства житлово-експлуатаційної контори в судове засідання не з’явився.
Приймаючи до уваги вимоги ст.ст. 77, 169 ЦПК України, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином і не з’явився у судове засідання без поважних причин, а тому слухати дану справу можливо без особистих пояснень відповідача, оскільки в матеріалах справи є достатньо доказів про взаємовідносини сторін, з приводу яких виник спір. Зі згоди адвоката позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення, суд встановив такі факти:
Позивач ОСОБА_2 є наймачем квартири АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою №1324 виданою КП ЖЕК №7 27.05.2010 року.
У вказані квартирі з 19.09.1989 року зареєстрований колишній чоловік позивача ОСОБА_2 – відповідач ОСОБА_3, шлюб між якими згідно рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 17.06.2010 року розірвано.
Більше 6 років позивачу ОСОБА_2 місце перебування відповідача ОСОБА_3 не відоме.
Факт відсутності відповідача ОСОБА_3 у найманій позивачем ОСОБА_2 квартирі стверджується актами від 10.11.2009 року, 20.01.2010 року та 13.05.2010 року комісії у складі голови БК «АДРЕСА_1» ОСОБА_4, мешканців АДРЕСА_2 – ОСОБА_5, АДРЕСА_4 – ОСОБА_6,АДРЕСА_3 – ОСОБА_7, де при обстеженні на наявність проживаючих в АДРЕСА_1 встановлено, що на даний момент фактично проживають ОСОБА_2 та ОСОБА_8, а ОСОБА_3 з 2000 року по даний момент за даною адресою не проживає.
Крім цього факт непроживання відповідача в квартирі АДРЕСА_1 в судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_9 та ОСОБА_5, які суду пояснили, що вони є сусідами ОСОБА_2, колишній чоловік якої ОСОБА_3 не проживає адресою АДРЕСА_1 більше 10 років.
На підставі ч.2 ст.10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Будь-яких доказів про поважність причин відсутності відповідача у спірній квартирі суду представлено не було.
Відповідно до ст.71 ЦК України, при тимчасовій відсутності наймача або члена його сім’ї за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Отже, відповідач ОСОБА_3 не проживає у спірній квартирі без поважних причин понад шість місяців, а тому втратив право на користування житлом, а саме квартирою АДРЕСА_1.
За вказаних обставин в суді встановлено порушення прав позивача в сфері житлового законодавства, які підлягають захисту шляхом задоволення заявлених ОСОБА_2 позовних вимог і визнання відповідача таким, що втратив право на користування спірним житловим приміщенням.
Керуючись ст.ст. 16, 391 ЦК України, ст. 71, 72 ЖК України, ст.ст. 11ч.1, 60, 88, 212, 213, 214, 215, 224-226 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування жилим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1 та зняти його з реєстрації.
Відповідачу, який не з’явився в судове засідання, направити рекомендованим листом із повідомленням копію заочного рішення не пізніше трьох днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Тернопільської області Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня його проголошення через. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Головуючий підпис:
Копія вірна.
Рішення суду не вступило законної сили.
Суддя Тернопільського
міськрайонного суду Процько Я.В.