Судове рішення #11773500

Справа №2-8518/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2010  року                 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі: головуючого                 Процько Я.В.,

               з участю секретаря             Костиник О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Акціонерна страхова компанія «ІНГО Україна» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди в порядку регресу, -

ВСТАНОВИВ:

ПАТ «Акціонерна страхова компанія «ІНГО Україна» звернулось в суд із позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди в порядку регресу в сумі 8 569 грн. 94 коп., посилаючись на те, що 19.04.2007 року о 17 год. 00 хв. на вул.Броварна в м.Тернопіль сталась дорожньо-транспортна пригода за участю двох автомобілів марки «ВАЗ» д.н. НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_1 та марки «ВАЗ» д.н. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2, винуватцем якої згідно постанови Тернопільського міськрайонного суду від 10.07.2007 року був  ОСОБА_1 На момент ДТП між ОСОБА_2 та позивачем був укладений договір добровільного страхуванням від 08.06.2006 року №НТ12857, за яким позивач застрахував майнові інтереси ОСОБА_2, пов’язані з експлуатацією наземного транспорту – легкового автомобіля марки «ВАЗ 2107» д.н. НОМЕР_2. Позивач виплатив ОСОБА_2 страхову суму відшкодування, яка склала 8 569 грн. 94 коп. Таким чином, з моменту виплати позивач отримав право вимоги до особи – відповідача по справі ОСОБА_1, відповідальної за завдані збитки, тому просить позов задовольнити.

Представник позивача ЗАТ «Акціонерна страхова компанія «ІНГО Україна» Кравченко Р.Ю. в судове засідання не з’явився, подавши клопотання про розгляд справи у його відсутності, позов підтримує та з мотивів, викладених у позовній заяві, просить його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання 18.10.2010 року та 28.10.2010 року не з’явився, не повідомивши причини неявки.

Приймаючи до уваги вимоги ст.ст. 77, 169 ЦПК України, суд вважає, що відповідач не з’явився в судове засідання без поважних причин, а тому слухати дану справу можливо без його особистих пояснень, оскільки в матеріалах справи є достатньо доказів про взаємовідносини сторін, з приводу яких виник спір.

Дослідивши та оцінивши зібрані докази по справі, суд встановив наступні обставини:

Як вбачається з матеріалів справи 19.04.2007 року о 17 год. 00 хв. на вул.Броварна в м.Тернопіль сталась дорожньо-транспортна пригода за участю двох автомобілів марки «ВАЗ» д.н. НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_1 та марки «ВАЗ» д.н. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2

Згідно постанови Тернопільського міськрайонного суду від 10.07.2007 року в діях визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 КУпАП та провадження в справі закрито в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Внаслідок зазначеного ДТП автомобіль марки «ВАЗ 2107» д.н. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 отримав механічні пошкодження.

На момент ДТП між ОСОБА_2 та позивачем був укладений договір добровільного страхуванням від 08.06.2006 року №НТ12857, за яким позивач застрахував майнові інтереси ОСОБА_2, пов’язані з експлуатацією наземного транспорту – легкового автомобіля марки «ВАЗ 2107» д.н. НОМЕР_2.

В силу вимог ст.979 ЦК України та ч.1 ст.16 Закону України «Про страхування»,  договір страхування – це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою одна сторона (страховик) зобов’язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов’язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору.

Позивач виплатив ОСОБА_2 страхову суму відшкодування, яка склала 8 569 грн. 94 коп.

Відповідно до ст.993 ЦК України та ст. 27 Закону України «Про страхування», д о страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.

Таким чином, з моменту виплати позивач отримав право вимоги до особи – відповідача по справі ОСОБА_1

Згідно ч.1 ст. 1166 ЦК України,  майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала, а в силу вимог ч.2 ст. 1187 цього ж Кодексу, шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Проаналізувавши докази в їх сукупності суд вважає, що в даному випадку мають місце порушення відповідачем прав позивача, які підлягають захисту шляхом задоволення позову та стягнення з ОСОБА_1 в користь Закритого акціонерного товариства «Акціонерна страхова компанія «ІНГО Україна» - 8 569  грн. 94 коп. боргу та судові витрати по справі.

Керуючись ст.ст. 526, 325, 979, 993, 1166, 1187 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 210, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь Приватного акціонерного товариства «Акціонерна страхова компанія «ІНГО Україна» - 8 569  грн. 94 коп. боргу, державне мито в сумі 85 грн. 70 коп. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, всього стягнути 8 775 (вісім тисяч сімсот сімдесят п’ять) грн. 64 коп.

Відповідачу, який не з’явився в судове засідання, направити рекомендованим листом із повідомленням копію заочного рішення не пізніше трьох днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Тернопільської області протягом десяти днів з дня його проголошення через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення..

Головуючий                                     підпис:

Копія вірна.

Рішення суду не вступило в законну силу.

Суддя Тернопільського

міськрайонного суду                         Процько Я.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація