Судове рішення #11770241

                М.

Справа № 2-8794/10

У Х В А Л А

Іменем України

21 жовтня 2010 року      Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:     головуючого                         Грицака Р.М.                                        

за участю секретаря                     Семяоніді В.А.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі про визнання незаконними дій та зобов’язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», -

ВСТАНОВИВ:

     В провадженні Тернопільського міськрайонного суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі про визнання незаконними дій та зобов’язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

 Згідно Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI, I. були внесені зміни до 1. Частину першу статті 15 ЦПК України, згідно п.2) якої суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

Однак, Рішенням Конституційного Суду від 09.09.2010, № 19-рп/2010  було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 ЦПК України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI.

Крім того, відповідно до Рішення Конституційного Суду від 09.09.2010, № 19-рп/2010, положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI та ЦПК України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.Таким чином, вищевказана норма п. 2) ч. 1 ст. 15 ЦПК України втратила чинність з 09.09.2010 року та не підлягає застосуванню і з цього ж числа була відновлена чинність попередньої редакції даної статті  Отже, з 09.09.2010 року вказана позовна заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Відповідно до ст. 205 ч. 1 п.1) ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо  справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Крім того, відповідно до п. 5) ч. 1, п. 4) ч. 2 ст. 83 ЦПК України, сплачена сума судового збору та сплачена сума коштів на оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи повертається у разі  закриття провадження по справі, якщо справа на підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.    

Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що провадження по даній справі слід закрити. Сплачений під час подання позовної заяви судовий збір в сумі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справ в сумі 37 грн. 00 коп. підлягають поверненню ОСОБА_1.

Керуючись ст. 83, ст. 174, п. 3) ч.1  ст. 205, ст.ст. 206, 210  ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Закрити провадженні по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі про визнання незаконними дій та зобов’язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Зобов’язати відділ Державного казначейства у м. Тернопіль Головного управління  державного казначейства України в Тернопільській області повернути ОСОБА_1 судовий збір в сумі 08 грн. 50 коп., сплачений через Тернопільську філію ПАТ КБ «Приватбанк» за квитанцією № 847.39.6 від 01.09.2010 року на рахунок № 31419537700002, одержувач: УДК у м. Тернополі, МФО 838012, банк одержувача: ГУДКУ в Тернопільській області, м. Тернопіль.

Зобов’язати відділ Державного казначейства у м. Тернопіль Головного управління  державного казначейства України в Тернопільській області повернути ОСОБА_1 витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справ в сумі 37 грн. 00 коп., сплачені через Тернопільську філію ПАТ КБ «Приватбанк» за квитанцією № 847.39.3 від 01.09.2010 року на рахунок №31214259700002, одержувач: Територіальне управління ДСА в Тернопільській області, МФО 838012, банк одержувача: ГУДКУ в Тернопільській області, м. Тернопіль.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо ї не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали .

Головуючий                                                                         Р.М.Грицак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація