Судове рішення #11769750

Справа №2-3354      

2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

         08 вересня 2010 року                                                                                                    м.Василівка

Василівський районний суд Запорізької області в складі: головуючого – судді Нікандрової С.О., при секретарі Рудник Ю.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Василівському районі Запорізької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання зробити перерахунок  пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

До суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Василівському районі Запорізької області, у якому зазначила, що вона має статус дитини війни, що підтверджується відповідною відміткою Управління праці та соціального захисту населення Василівської райдержадміністрації у пенсійному посвідченні. Згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни виплачується пенсія або щомісячне грошове утримання з підвищенням на 30 % розміру мінімальної пенсії за віком. Проте відповідач зазначену надбавку до пенсії за 2007 рік не нараховував і не виплачував, а за 2008, 2009, 2010 роки нараховував в розмірі, меншому ніж передбачено законом. Враховуючи викладене, позивач просить визнати протиправною бездіяльність відповідача, щодо не нарахування та невиплати пенсії, підвищеної на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком у розмірах, менших, ніж це передбачено ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити за період з 009.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року, з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, з 01.01.2010 року по день розгляду цивільної справи   суму пенсії, підвищеної на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, розрахованої відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і законодавчо встановленого розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого на час виплати, з відрахуванням отриманих сум підвищення до пенсії у вказаний період.

В судове засідання позивачка не з`явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, наполягає на задоволенні її позовних вимог.

Представник відповідача Клочко О.М. в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та надав письмові заперечення проти позову, відповідно до яких позивач з 12.12.1997 року отримує підвищення до пенсії як дружина померлого інваліда війни згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни» особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів. Тому вважає, що оскільки позивач за своїм вибором отримує пільги як дружина померлого інваліда війни, вона не має права отримувати надбавку до пенсії як дитина війни, тому просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Заслухавши думку представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно із ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років. Відповідно, позивач є дитиною війни в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що підтверджується копією посвідчення з проставленим в ньому штампом «Дитини війни» і не оспорюється відповідачем.  

Враховуючи зазначений статус позивача, суд зазначає, що його соціальний захист регулюється Законом України «Про соціальний захист дітей війни».  

Ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності з 01.01.2006 року, було визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, (крім  тих,  на  яких  поширюється  дія  Закону України «Про  статус  ветеранів  війни,  гарантії  їх  соціального захисту» підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цім Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України (ст. 7 Закону України «Про соціальний захист  дітей війни»).      

Одночасно з тим, відповідно до Розділу IV Прикінцеві положення Закону України «Про соціальний захист дітей війни», особам,  які мають право на  пільги  відповідно  до  цього Закону та Закону України «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту»,  пільги надаються за їх  вибором згідно з одним із зазначених законів.

При вивченні матеріалів справи судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду в Василівському районі Запорізької області і отримує пенсію за віком та отримує підвищення до пенсії як дружина померлого інваліда війни згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Позивачем не надано доказів її звернення до відповідача за період з 01.01.2006 року по день розгляду справи  з вимогою про виплату їй даної соціальної пільги відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».    

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту»  цей Закон  визначає  правовий  статус ветеранів війни, забезпечує  створення  належних  умов  для  їх  життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.    

Відповідно до статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту» чинність цього закону поширюється на дружин (чоловіків) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, а також дружин (чоловіків) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге. Таким чином, відповідно до правовідносин, з урахуванням соціального статусу, до якого належить позивач, необхідно застосовувати положення Закону України «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту», на яку і поширюється цей Закон,  у зв'язку з цим позивачу виплачується надбавка до пенсії.      

Отже, враховуючи, що позивач отримує підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту», як спеціальний суб’єкт даних правовідносин, доказів того, що вона зверталася до відповідача про виплату такого підвищення відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та така виплата проводилась за його вибором відповідно до цього Закону не надано, тому суд вважає, що правових підстав для задоволення вимог позивача про підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитині війни відсутні,  тому  суд вважає за необхідне відмовити у задоволені позову за відсутністю права на отримання підвищення до пенсії у розмірі 30% як дитині війни.    

Відповідно до ст.88 ЦПК України судові витрати залишаються за рахунок позивача.  

Керуючись ст.ст.1,6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту», ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212-215 ЦПК України, - 

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Василівському районі Запорізької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання зробити перерахунок  пенсії – відмовити.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя  Василівського районного суду

Запорізької області                     С.О.Нікандрова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація