Судове рішення #11764431

                                                                                                                        Справа  №2а-221/2010 року

П О С Т А Н О В А

іменем України

                     

31 жовтня 2010 року                     Шаргородський  районний  суд  Вінницької  області

в складі: головуючого                   судді     Славінської Н.Л.                                        

при секретарі                                                Бородавка В.П.  

               

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до   виборчої комісії №26029 територіального виборчого округу з виборів депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року №52    про  уточнення  списку  виборців,

встановив:

    ОСОБА_1 звернулася в суд з позовною заявою до   виборчої комісії №26029 територіального виборчого округу з виборів депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року №52    про  уточнення  списку  виборців.

Зазначила, що 31 жовтня 2010 року вона  з’явилася  на виборчу дільницю за місцем проживання для голосування за кандидатів у депутати до місцевих рад та міського голови, але виборчою комісією їй  було відмовлено у видачі виборчого бюлетеня, оскільки її прізвище не включене до списку  виборців.

Просить зобов’язати дільничну виборчу комісію включити її в списки виборців по Шаргородській   виборчій дільниці № 26029 для голосування.

В судовому засідання позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, посилаючись на ті ж обставини, що і в адміністративному  позові.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, згідно довідки (а.с.4) голова ДВК Терещук Н.К. просить справу розглянути у відсутності представника ДВК.

Заслухавши  пояснення позивача, дослідивши матеріали,  справи суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню.

Вирішуючи спір, суд встановив, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 року в м. Шаргород Шаргородського району Вінницької області проживає в АДРЕСА_2, тут же і зареєстрована, що вбачається із паспорта позивача (а.с.2-3). На день проведення виборів досягла вісімнадцяти років (а.с.2-3).

ОСОБА_1 не включена в списки виборців, що вбачається із довідки Шаргородської виборчої дільниці №26029 (а.с.4).

Таким чином, судом встановлено, що право позивачки на реалізацію свого конституційного права голосу на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських селищних, міських голів порушено.  

Встановленому судом факту відповідають адміністративно-правові відносини, що регулюються   Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».                

Згідно ст.ст. 70, 71 Конституції України право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років. Не мають права голосу громадяни, яких визнано судом недієздатними. Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Виборцям гарантується вільне волевиявлення.

    Відповідно до ст. 2 Закону України  «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та цим Законом загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

    Статтею 3 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» встановлено, що право голосу на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад, виборах сільського, селищного, міського голови мають дієздатні громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.     Право голосу на виборах депутатів районних, обласних рад мають громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад у межах району, області та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Право голосу на виборах депутатів районних у містах рад мають громадяни України, які належать до територіальних громад відповідних міст, місце проживання яких зареєстроване в межах відповідного району в місті та яким на день виборів  виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах, є виборцями.

    Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: 1) паспорт громадянина України; 2)тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) (ч.2 ст.3 ЗУ «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»).

    Відповідно до ст.31 ЗУ «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» позовна заява про уточнення попереднього списку виборців може бути подана до суду, в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно ст.33 ЗУ «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»  у день голосування зміни та уточнення до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду. Частина 2 статті 32 зазначеного закону  передбачає, що в разі не включення громадянина до списку виборців він має право звернутися до суду за місцезнаходженням  виборчої дільниці щодо допущених при складанні списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців.

             Статтею 173 КАС України передбачено, що право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, утому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі. Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії. Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Неприбуття у удове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Постанови адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно.

    Оскільки судом встановлено з паспортних даних  позивачки, перевірених судом, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2,   є жителькою  АДРЕСА_2 і має право голосу, та що вона не включена  в списки виборців, то при таких обставинах суд вважає, що право позивачки на реалізацію свого конституційного права голосу на місцевих виборах  порушено і підлягає судовому захисту.

    Керуючись ст. 173 КАС України і на підставі ст.ст. 2,3,31, 32 Закону України  «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», суд

ПОСТАНОВИВ:

    Позовну заяву задовольнити.

Зобов’язати  дільничну виборчу комісію виборчої дільниці №26029 територіального виборчого округу №52 з виборів депутатів Верховної Ради Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року внести ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, українку, громадянку України, жительку АДРЕСА_2,    до списку виборців цієї дільниці для голосування.

    Постанова оскарженню не підлягає.

          Постанова підлягає до негайного виконання.

   

СУДДЯ:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація