Судове рішення #117622
8/82-06

                 

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

_________________________________________________

__________________________________________________________________________________

10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65  тел.(8-0412) 48-16-02


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 "29" серпня 2006 р.                                                           Справа № 8/82-06

Житомирський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого   судді                                                  Веденяпіна О.А.

суддів:                                                                        Черпака Ю.К.

                                                                                   Щепанської Г.А.


при секретарі                                                            Павловській Л.П. ,

за участю представників сторін:

від позивача:     Коваленко В.В., довіреність №04-12/2108 від 28.08.2006р.,

від відповідача: не з'явився

 

розглянувши апеляційну скаргу спільного українсько-молдавського науково-виробничого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "ЕККА" (м.Вінниця)  

на постанову господарського суду Вінницької області

від "24" березня 2006 р. у справі   

за позовом Вінницького обласного центру зайнятості (м.Вінниця)  

до спільного українсько-молдавського науково-виробничого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "ЕККА" (м.Вінниця)  

про стягнення  1700 грн. штрафу,-  

ВСТАНОВИВ:

  

В лютому 2006 року Вінницький обласний центр зайнятості звернувся до господарського суду з позовом про  стягнення з спільного українсько-молдавського науково-виробничого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "ЕККА" 1700,00 грн. штрафу за порушення ст.8 Закону України "Про зайнятість населення".

Позивач  в позовній заяві вказує, що в порушення вимог чинного законодавства, дозволи на працевлаштування в Україні громадянам Молдови      Дубініну В.М. та Чепразову В.І. для роботи в ТОВ "ЕККА" не видавались.

Постановою господарського суду Вінницької області від 24 березня 2006 року у справі №8/82-06 позов задоволено.

Не погоджуючись із прийнятою постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати зазначену постанову та прийняти нову, якою в позові відмовити, посилаючись на:

- порушення норм процесуального права;

- неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;

- недоведеність обставин, що  мають значення для справи, які суд першої інстанції вважав встановленими.


Зокрема, товариство вказує, що прийнявши рішення про розгляд справи по суті на попередньому засіданні (всупереч ст.ст.111, 121 КАС України), судом не взято до уваги вимоги п.3  ст.128 КАС України, яким передбачено, що в разі неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, розгляд справи відкладається.

Крім цього, відповідач зазначає, що матеріали справи не містять документальних даних про громадянство Дубініна В.М. та Чепразова В.І., про наявність вини підприємства, а суд першої інстанції вважав цей факт доведеним.

Позивач заперечує проти доводів, викладених в апеляційній скарзі, просить залишити постанову господарського суду Вінницької області без змін, а скаргу - без задоволення.

Представник позивача заперечує проти доводів апеляційної скарги, просить залишити її без задоволення, а судове рішення - без змін.

В судове засідання представник відповідача не з'явився.

З огляду на те, що відповідача належним чином повідомлено про дату, час і місце апеляційного розгляду та керуючись ст.196 КАС України, колегія суддів вважає, що неприбуття у судове засідання представника підприємства не перешкоджає судовому розгляду справи.

Задовольняючи позов, місцевий господарський суд виходив з того, що вина підприємства в скоєнні порушення доведена і на день розгляду справи  в суді відповідач не надав доказів сплати штрафу в добровільному порядку.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, апеляційний господарський суд встановив.

22 липня 2005р. до Вінницького обласного центру зайнятості надійшла заява  директора спільного українсько-молдавського науково-виробничого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "ЕККА" (ТОВ "ЕККА") з проханням видати дозволи на працевлаштування в Україні: громадянину Молдови Дубініну Володимиру Миколайовичу на посаду заступника директора та громадянину Молдови Чепразову Валерію Івановичу на посаду головного інженера.

У зв'язку з цим інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Вінницького обласного центру зайнятості 08 серпня 2005р.  проведено перевірку додержання вимог законодавства України про зайнятість населення ТОВ "ЕККА".

Проведеною перевіркою встановлено, що у трудових відносинах з ТОВ "ЕККА" без дозволів на працевлаштування перебували громадянин Молдови Дубінін Володимир Миколайович на посаді заступника директора підприємства та громадянин Молдови Чепразов Валерій Іванович на посаді головного інженера, які прийняті на роботу відповідно до наказу ТОВ "ЕККА" від 29.06.1998 за № 70. Згідно протоколу        від 29.06.1998р. за № 10 зборів засновників ТОВ "ЕККА", в штат товариства введено посади заступника директора та головного інженера.

Вінницьким обласним центром зайнятості дозволи на працевлаштування в Україні громадянам Молдови Дубініну Володимиру Миколайовичу та Чепразову Валерію Івановичу для роботи в ТОВ "ЕККА", станом на день перевірки, не видавались.

За результатами перевірки складено акт за № 22 від 08 серпня 2005 року, яким на ТОВ "ЕККА" накладено штраф у розмірі 1700 грн. за порушення  Закону України "Про зайнятість населення" .

Дослідивши доводи апеляційної скарги, апеляційний господарський суд вважає її необґрунтованою, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" і ч. 2 ст. 8 Закону України "Про зайнятість населення", іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на визначений термін, можуть займатися трудовою діяльністю лише за наявності у них дозволу на працевлаштування, виданого державною службою зайнятості України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

У разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості України з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, державна служба зайнятості, відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України "Про зайнятість населення", стягує штраф за кожну таку особу у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно зі ст.ст. 18, 34 Закону України "Про зайнятість населення", інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення входить до складу державної служби зайнятості України і здійснює контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення, та, згідно з п.п. "г" п. 8 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 р. № 47, інспекції надається право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені, зокрема, статтею 8 Закону України "Про зайнятість населення".

Відповідно до Порядку оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року за № 2028, Вінницький обласний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття здійснює оформлення і видачу іноземцям та особам без громадянства дозволів на працевлаштування в Україні.

Посилання відповідача на недоведеність вини підприємства та відсутність документального підтвердження  громадянства Дубініна В.М. та Чепразова В.І. не є переконливими, оскільки не ґрунтуються на матеріалах справи, які містять заяву        ТОВ "ЕККА" про надання дозволів на працевлаштування громадянам Молдови    Дубініну В.М. та Чепразову В.І. від 04.07.2005р. №60 та поданий із цією заявою при оформленні дозволів список іноземців, які працюють на  ТОВ "ЕККА". В останньому документі вказані громадяни Молдови Дубінін В.М. та Чепразов В.І. із зазначенням дати народження, номерів паспортних документів, статі та займаних посад.

Цими документами підтверджується намір відповідача оформити дозволи на працевлаштування іноземних громадян, які на той час фактично перебували у трудових відносинах з відповідачем, що встановлено в результаті проведеної позивачем перевірки (акт перевірки від 08 серпня 2005р. №22).

На підтвердження даних, вказаних у заяві про надання дозволів і списку іноземців, а також, для узгодження питання щодо надання дозволів на працевлаштування із паспортною службою МВС, відповідачем були надані копії паспортів вищезгаданих іноземців.

Крім того, відповідно до листа Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України у Вінницькій області від 05.06.2006 р. № 26/4820, за обліками ВГІРФО УМВС значаться зареєстрованими з 08.09.2005 р. по 19.08.2006 р. громадяни Молдови Дубінін В.М. та Чепразов В.І., як особи, що мають дозволи на працевлаштування у СП "ЕККА".

Факт перебування Дубініна В.М. та Чепразова В.І. в трудових відносинах з        ТОВ "ЕККА" підтверджується наданими підприємством копіями протоколу №1 загальних зборів учасників від 15 березня 2006р., протоколу №10 зборів засновників від 29.06.1998р. та наказу №70 від 29.06.1998р. про прийняття вищевказаних осіб на роботу та не заперечується відповідачем.

Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає доведеним встановлений позивачем факт використання підприємством праці іноземців без дозволу державної служби зайнятості України.

Порушення місцевим господарським судом п. 3 ст. 128 КАС України не може бути підставою для скасування судового рішення, оскільки судовий акт є правильним по суті, а відповідно до ст. 202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушенням норм матеріального або процесуального права, що призвело для неправильного вирішення справи або питання.

З врахуванням наведеного, підстави для скасування чи зміни постанови господарського суду Вінницької області від 24 березня 2006 року у справі №8/82-06 відсутні.

 Керуючись ст.ст.  195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу спільного українсько-молдавського науково-виробничого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "ЕККА"  залишити без задоволення, а постанову господарського суду Вінницької області від 24 березня                      2006 року у справі  - без змін.


Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення.


Касаційну скаргу може бути подано протягом одного місяця безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя                                                                 Веденяпін О.А.

судді:

                                                                                           Черпак Ю.К.  

                                                                                           Щепанська Г.А.  

 Віддрук. 4 прим.

1-до справи

2-3- сторонам

4- в наряд

друк. Кравчук Н.В.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація