Справа № 2-8330/10
РІ Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 серпня 2010 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді Мироненко І.П.,
при секретарі Прихненко Г.Д.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні у місті Маріуполі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
22 липня 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. В обґрунтування заявлених вимог позивач посилався на те, що вони з відповідачкою 26 вересня 1998 року зареєстрували шлюб в Маріупольському міському Відділі РАГС. Від шлюбу мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Розлад сімейного життя стався через подружню зраду відповідачки, шлюбні відносин припинені шість місяців тому. Вважає, що їх шлюб розпався остаточно, на примирення не згоден. Спору про розподіл майна та місце проживання дитини немає. Просив суд розірвати шлюб.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, просив задовольнити позов.
Відповідачка ОСОБА_2 позовні вимоги визнала повністю, проти розірвання шлюбу не заперечував. Після розірвання шлюбу просила присвоїти їй дівоче прізвище – ОСОБА_2.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 26 вересня 1998 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_1, виданим Маріупольським міським відділом РАГС Донецької області, актовий запис № 851.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2, виданого Відділом РАГС Орджонікідзевського районного управління юстиції м. Маріуполя Донецької області, ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, актовий запис № 30, в графі «батьки» зазначено: батько – ОСОБА_1 та мати – ОСОБА_2.
Шлюб перший.
Відповідно до ч.1 ст. 110 Сімейного кодексу України, один із подружжя має право на звернення до суду з позовом про розірвання шлюбу.
Таким чином, визнання відповідачем пред?явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ч.8 ст. 235 ЦПК України, після розірвання шлюбу, прізвище чоловіку залишити без змін, дружині присвоїти дівоче прізвище – ОСОБА_2.
На підставі ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 60, 130, 174, 213-215, ч. 8 ст. 235 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, зареєстрований 26 вересня 1998 року Маріупольським міським відділом РАГС Донецької області, актовий запис № 851 - розірвати, прізвище чоловіку залишити без змін, дружині присвоїти дошлюбне прізвище – ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області у місті Маріуполі через Орджонікідзевський районий суд міста Маріуполя шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя ________________