Справа № 2 “а” – 88 2010 року
ПОСТАНОВА
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
26.10.2010 року
Корольовський районний суд м.Житомира в складі :
головуючого – судді Кочетова Л.Г.,
при секретарі Лужко Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до управління МВС України в Житомирській області про визнання наказу нечинним, зобов»язання проведення перерахунку грошового забезпечення та вихідної допомоги, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з даним позовом та в обґрунтування своїх вимог зазначив, що з 04.08.2005 року він був призначений на посаду начальника відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України. Наказом начальника УМВС України в Житомирській області № 390 від 21.11.2006 року, з нього була знята надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань, яка була встановлена при призначенні його на посаду у розмірі 50% від посадового окладу та зменшено надбавку за безперервну службу в органах внутрішніх справ з 90% до 45%, яка була встановлена наказом начальника УМВС № 121 о/с від 11.07.2006 року. Вважає наказ № 390 безпідставним, оскільки зниження або скасування встановлених надбавок проводиться лише у разі накладення на працівників дисциплінарного стягнення, а він до дисциплінарної відповідальності не притягувався. Просить визнати вказаний наказ нечинним та зобов»язати відповідача провести перерахунок його грошового забезпечення та вихідної допомоги з врахуванням вказаних надбавок.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав з тих самих підстав.
Представник відповідача та третьої особи в судовому засіданні проти позову заперечив за безпідставністю.
Судом встановлено наступне.
З 1985 року позивач проходив службу в ОВС та звільнений наказом № 253 о/с від 25.12.2006 року через хворобу.
Наказом № 135 о/с від 04.08.2005 року позивач призначений на посаду начальника відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Житомирській області. Цим наказом йому встановлена надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% від посадового окладу.
За недостатній контроль щодо організації роботи з протидії нелегальній міграції позивачу оголошено догану наказом МВС України від 08.02.2006 року № 123.
Наказом начальника УМВС № 121 о/с від 11.07.2006 року йому встановлена надбавка за безперервну службу в ОВС в розмірі 90%.
Наказом начальника УМВС України в Житомирській області № 390 від 21.11.2006 року, з позивача була знята надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань та зменшена надбавка за безперервну службу в органах внутрішніх справ з 90% до 45% за відсутність результатів у службовій діяльності щодо боротьби з нелегальною міграцією, не реагування на вимоги керівництва МВС України з цього питання.
Згідно з вимогами п.59 Методичних рекомендацій про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та умов оплати праці працівників, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, затверджених Міністром внутрішніх справ 30.06.2005 року, у разі накладання на працівників дисциплінарних стягнень проводиться зниження або повне скасування (залежно від ступеня провини) установлених надбавок і доплат з обов»язковим мотивуванням цього в наказі.
У відповідності до вимог Указу Президента України «Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу» № 370/2003 від 24.04.2003 року, Міністру внутрішніх справ надано право встановлювати працівникам органів внутрішніх справ, які мають високі результати у службовій діяльності, щомісячні надбавки за безперервну службу у відсотках до грошового забезпечення.
Оскільки надбавка за безперервну службу встановлюється працівникам, які мають високі результати у службовій діяльності, позивач таких результатів не мав, що випливає з протоколу оперативної наради про стан справ із забезпечення підрозділами ГІРФО виконання завдань від 27.11.2006 року, вищезазначеного наказу про оголошення йому догани, наказу МВС України № 1107 від 09.11.2006 року, чинні нормативні акти, які регулюють встановлення вказаної надбавки не вимагають обов»язкового притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності при визначенні розміру такої надбавки, суд приходить до висновку. що наказ в цій частині винесений у відповідності до вимог закону, а тому дана позовна вимога задоволенню не підлягає.
Що стосується надбавки за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань, суд вважає, що оспорюваний наказ в цій частині не відповідає вимогам закону і дана позовна вимога підлягає задоволенню, в зв»язку з тим, що ставлення позивача до служби будь-яким чином не вплинуло на її умови, його кваліфікацію, професійний ризик та характер завдань; не дивлячись на те, що позивач мав не зняту догану, повторно до дисциплінарної відповідальності він не притягувався, що виплаває з наказу МВС України № 1107 від 09.11.2006 року, хоча саме цей наказ став підставою для винесення оспорюваного наказу.
При таких обставинах, суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст. 11. 51, 70, 71, 72, 94. 104, 158, 160-163, 167 КАС України, Указом Президента України «Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу» № 370/2003 від 24.04.2003 року, Методичними рекомендаціями про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та умов оплати праці працівників, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, суд, -
постановив:
Позов задовільнити частково.
Визнати наказ начальника УМВС України в Житомирській області № 390 від 21.11.2006 року в частині зняття з ОСОБА_1 надбавки за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань не чинним та зобов»язати УМВС України в Житомирській області провести перерахунок вихідної допомоги та грошового утримання ОСОБА_1 за період з 21.11.2006 року по 25.12.2006 року.
В решті позовних вимог відмовити за безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Корольовський районний суд м.Житомира протягом 10 днів з дня її проголошення.
Головуючий: Кочетов Л.Г.