Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2010 р. справа № 2а-24086/10/0570
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Лазарєв В.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи, мотивуючи свої вимоги тим, що зазначена фізична особа зареєстрована 08.08.2005 виконавчим комітетом Краснолиманської міської ради як суб’єкт підприємницької діяльності. Більше року, а саме з моменту реєстрації відповідач не надає звітність щодо обчислення і сплати податків і інших обов’язкових платежів, у зв’яжу з чим просили припинити підприємницьку діяльність фізичної особи.
Згідно із ухвалою суду від 22.10.2010 розгляд справи здійснюється у порядку скороченого провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України.
Відповідачу надсилалась копія зазначеної ухвали разом з копією позовної заяви та доданих до неї матеріалів, але конверт повернувся з відміткою «за вказаною адресою не знаходиться». Згідно із ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважаю, що у даному випадку наявні достатні підстави для прийняття рішення у справі.
З матеріалів справи вбачається, що фізична особа – підприємець ОСОБА_1, зареєстрований виконавчим комітетом Краснолиманської міської ради Донецької області 08.08.2005 та перебуває на обліку в Слов’янській ОДПІ як платник податків з 08.08.2005.
Як передбачено п. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платник податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язаний згідно з законами подавати в державні податкові інспекції декларації, бухгалтерську звітність, документи і зведення, зв’язані з нарахуванням і платою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Так, згідно із п. 4 ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян», громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені законом. В декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат i сплаченого податку за звітний рiк або інший період, за який здійснюється оподаткування (оподатковуваний період).
Громадяни, які одержують інші доходи, подають декларації у строки, визначені законом для місячного звітного періоду, на який припадає дата виникнення джерела доходу. У ній вказується розмір фактичного доходу за перший місяць та розмір очікуваного (оціночного) доходу до кінця поточного року. У разі припинення існування джерела доходу протягом року сума одержаних доходів включається до складу декларації за наслідками такого календарного року, яка подається податковому органу у строки, визначені законом.
Крім того, пунктом 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачене подання суб’єктами господарювання податкових декларацій за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Згідно даних Слов’янської ОДПІ Донецької області встановлено, що фізична особа – підприємець ОСОБА_1 більше року, а саме з моменту реєстрації не подає податкові декларації, документи бухгалтерської звітності, які є обов’язковими формами звітності, згідно законодавства.
Заборгованості з платежів перед бюджетом відповідач не має.
Статтею 238 Господарського кодексу України визначено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Відповідно до ч. 6 ст. 59 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання ліквідується, у тому числі, у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.
Частиною 2 статті 247 Господарського кодексу України визначено, що скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 239 цього Кодексу віднесено скасування державної реєстрації та ліквідацію суб’єкта господарювання до видів адміністративно-господарських санкцій.
Згідно із п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу” Слов’янська об’єднана державна податкова інспекція Донецької області уповноважена здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Як передбачено п. 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, в тому числі, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Таким чином, оскільки встановлено, що фізична особа – підприємець ОСОБА_1 не подає протягом року органам державної податкової служби податкові декларації і інші документи фінансової звітності відповідно до закону, приходжу до висновку про необхідність припинення підприємницької діяльності цієї фізичної особи.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
Згідно ч. 1 ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 40, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 183-2 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи, - задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: 84420, Донецька область, Краснолиманський район, с. Рідкодуб).
Копію постанови у день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з моменту отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова складена та підписана 04 листопада 2010 року.
Суддя Лазарєв В.В.