Судове рішення #11748512

  

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

07 жовтня 2010 року                               м. Київ                                        К-27583/10


Вищий адміністративний суд України у складі:


суддівОстровича С.Е. (доповідач у справі),

Усенко Є.А.

Бившева Л.І.

Маринчак Н.Є.

Костенко М.І.


розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим на постанову Окружного адміністративного суду  Автономної Республіки Крим від 16 червня 2010 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13 липня 2010 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим до Кримського республіканського центру зайнятості про визнання протиправним і скасування рішення та спонукання до виконання певних дій, -

          в с т а н о в и л а :  

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16 червня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 17 липня 2010 року, відмовлено у задоволенні позову Державній податковій інспекції в місті Сімферополі Автономної Республіки Крим до кримського республіканського центру зайнятості про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки з питання придбання частини нерухомого приміщення, розташованого за адресою: місто Сімферополь, вул. Дзюбанова, пров. Герцена, вул. Проїздна, вул. Чернишевського 11/1/27/2 на підставі пункту 1 частини шостої статті 11-1 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ «Про державну службу в Україні»посадовими особами Державної податкової інспекції в місті Сімферополі; зобов’язання відповідача допустити позивача до проведення позапланової виїзної перевірки з питання придбання частини нерухомого приміщення, розташованого за адресою: місто Сімферополь, вул. Дзюбанова, пров. Герцена, вул. Проїздна, вул. Чернишевського 11/1/27/2.

Не погоджуючись з рішенням судів попередніх інстанцій, позивач звернувся з касаційною скаргою, посилаючись на те, що при винесенні оскаржуваних судових рішень судами попередніх  інстанцій неправильно застосовано норму матеріального та процесуального права.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судами першої і апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до наступного висновку.

Статтею 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»визначені підстави та порядок  проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності , повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), зокрема, визначення обставин, за наявності хоча б однієї з яких, органом державної податкової служби проводиться позапланова виїзна перевірка.

Пунктом 1 частини 6 статті 11-1 вказаного закону визначено, що позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків законів України про оподаткування, валютного законодавства, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

Згідно частини 9 статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі виникнення обставин, викладених у цій статті, за рішенням керівника податкового органу, яке оформляється наказом.

Рішення суду, як виключну підставу  для проведення позапланової документальної перевірки, слід розглядати лише у випадках виникнення  обставин, які прямо не зазначені у статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», що узгоджується із цією нормою Закону, зокрема із тими приписами, якими передбачено, що позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі виникнення обставин, викладених у цій статті, за рішенням керівника податкового органу, оформленого наказом.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що судом першої інстанції вірно не розглянуто доводи позивача в частині, що стосується наявності (відсутності) визначених законом підстав, дотримання (порушення) умов організації і проведення позапланової перевірки за наказом Державної податкової інспекції в місті Севастополі Автономної Республіки Крим від 19.11.2008 року №2172, тому що ці доводи не стосуються предмету судового розгляду.

Таким чином, вірними є висновки судів попередніх інстанцій, що недопущення посадових осіб податкового органу до проведення  перевірки є підставою для застосування інших передбачених законом заходів, але не є передумовою звернення податкового органу до суду із заявою про надання дозволу на проведення позапланової перевірки.

Відповідно до ч. 1 ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення –без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись статтями 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, –

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду  Автономної Республіки Крим від 16 червня 2010 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13 липня 2010 року - без змін.

Ухвала є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадків, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства.

 



Суддя                                                                         С.Е. Острович

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація