Справа № 2-666/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 серпня 2010 р. Ренійський районний суд Одеської області
у складі: - головуючого судді Дудник В.І.;
- - при секретарі Пройка С.В.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Рені справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 (зацікавлена особа – відділ реєстрації актів цивільного стану Ренійського районного управління юстиції Одеської області) про виключення запису як батька з актового запису про народження дитини, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідачка ОСОБА_2 позов визнала, просила розглянути справу в попередньому судовому засіданні без її участі.
Третя особа будь-яких заперечень, додаткових заяв щодо позову не надала, у судове засідання свого представника не направила.
Позивач на задоволенні позову наполягав, просив розглянути справу у його відсутності.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом в ході розгляду справи були досліджені наступні докази: копії свідоцтва про народження ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 згідно яких їх батьком є ОСОБА_1; копія свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 03.03.2009 р. копія паспорту громадянина України на ім’я ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_3; копія паспорту громадянки України на ім’я ОСОБА_2 – ІНФОРМАЦІЯ_4
Судом в ході судового розгляду справи встановлено, що позивач ОСОБА_1 з відповідачкою ОСОБА_2 знаходилися у зареєстрованому шлюбі з 1985 р. У шлюбі народилося двоє дітей, які на сьогоднішній день вже повнолітні. З часом відношення в сім’ї погіршилися та з 2001р. сім’я розпалася. Позивач з відповідачкою почали проживати окремо й проживають окремо по цей час. За час окремого проживання, позивач вступив у фактичні шлюбі відношення з іншою жінкою, яка ІНФОРМАЦІЯ_2 народила дитину – сина ОСОБА_5, батьком якого вказаний позивач. 03.03.2009 р. шлюб між позивачем та відповідачкою було розірвано. У січні 2010 р. позивачу стало відомо про те, що відповідачка ІНФОРМАЦІЯ_1 народила дитину батьком якої вказаний саме він, про що свідчить свідоцтво про народження ОСОБА_3. З’ясовуючи обставини реєстрації народження ОСОБА_3, позивачу стало відомо про те, що відповідачка знаходилася у фактичних шлюбних відношеннях з іншим чоловіком, від якого і народила цю дитину, який і є біологічним батьком дитини. Той факт, що її син ОСОБА_3 народився від іншого чоловіка, вона не оспорює.
При реєстрації народження дитини ОСОБА_3 на ім’я позивача, сам позивач згоди не давав. Оскільки позивач не є біологічним батьком дитини ОСОБА_3, він звернувся до відділу РАЦС із проханням виключити запис про батьківство зі свідоцтва про народження ОСОБА_3, однак, йому було в цьому відмовлено, рекомендовано звернутися за вирішенням цього питання у судовому порядку, мотивуючи відмову тим, що оскільки шлюб між позивачем та відповідачкою не було розірвано, тому зачаття дитини могло бути від подружжя, які знаходилися у шлюбі.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані, знайшли своє належне підтвердження під час розгляду справи, у зв’язку із чим підлягають задоволенню.
За ст. 121 СК України права та обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому ст.ст. 122 та 125 цього Кодексу. Згідно ч. 1 ст. 122 СК України, дитина, яка зачата і народжена у шлюбі походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі свідоцтва про шлюб. Оскільки сторони, під час зачаття дитини ОСОБА_3 перебували у шлюбі, тому й батько дитини був визнаний саме позивач на підставі свідоцтва про шлюб між позивачем та відповідачкою.
Відповідно до ст. 136 СК України особа, яка записана батьком дитини, має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
Відсутність родинного зв’язку між позивачем та дитиною ОСОБА_3, народженого ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджує і сама відповідачка.
З урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що є правові підстави для задоволення позовних вимог позивача.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212, 213 ЦПК України, ст.ст. 121, 125, 136 Сімейного кодексу України, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Виключити запис про ОСОБА_1, як батька, з актового запису про народження ОСОБА_3, народженого ІНФОРМАЦІЯ_1 виконаного відділом реєстрації актів цивільного стану Ренійського районного управління юстиції Одеської області 02.07.2009р. за № 145.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя В.І. Дудник
Копія вірна: суддя
Секретар
Рішення суду набрало законної сили 09 вересня 2010 року.
Суддя