Судове рішення #1174358
1-15/2007

1-15/2007

військовий  суд сімферопольської о  гарнізону

 

ВИРОК

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

12 квітня 2007 року                                                                                                      м. Сімферополь

Військовий суд Сімферопольського гарнізону під головуванням

судді                                                                                         Лівійського С.В.

при секретарі                                                                          Вервес В.Г.

за участю прокурора - військового прокурора Військово - Морських сил України полковни­ка юстиції Лемешева О.В., потерпілого ОСОБА_2 і підсудного ОСОБА_1, розгля­нувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальну справу за обвину­ваченням старшого матроса військової частини А 3835

ОСОБА_1, який народився   ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі

Зелене Верхньорогачицького району , Херсонської області, українця, громадянина України, з серед­ньою освітою, раніше не судимого, не одруженого, призваного на військову службу в квітні 2006 року Верхньорогачицьким райвійськкоматом,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України.

 

встановив:

 

Близько 18 години 14 березня 2007 року і близько 12 годин 16 числа того ж місяця ОСОБА_1, на території частини з надуманих підстав та з метою продемонструвати свою уявну перевагу і підкорити матроса ОСОБА_2, з яким у відносинах підлеглості не знаходився, на­ніс потерпілому по декілька ударів рукою в голову, а в першому випадку, крім того, і в груди, чим заподіяв легкі тілесні ушкодження.

В судовому засіданні підсудний винним себе у вчиненому визнав повністю і пояс­нив, що насильство до потерпілого ОСОБА_2 застосував з метою підкорити його та проде­монструвати свою уявну перевагу.

Суд, оскільки проти цього не заперечували учасники судового розгляду, визнав не­доцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорю­вались.

Порушення ОСОБА_1ом статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що виявилися у заподіянні ОСОБА_2 легкого тілесного ушкодження суд кваліфікує за ч. 2 ст. 406 КК України.

При призначенні покарання підсудному, суд бере до уваги те, що підсудний коман­дуванням характеризувався виключно з позитивної сторони.

 

2

В якості ж обставин, що пом'якшують покарання і істотно знижують ступінь тяжко­сті вчиненого злочину, суд визнає, щире каяття підсудного у скоєному і активне сприяння розкриттю злочину, а також повне відшкодування заподіяної шкоди потерпілому.

Приймає також до уваги суд думку потерпілого, який претензій до підсудного не мав і не наполягав на його суворому покаранні.

Виходячи з наведених обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого, з урахуванням особи винного, суд приходить до висновку про можливість перейти ОСОБА_1у до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазна­ченого у санкції ч. 2 ст. 406 КК України, у вигляді арешту, що на думку суду є необхідним і достатнім для виправлення засудженого.

Керуючись ст.ст. 321-323 КПК України військовий суд

 

засудив :

 

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України, на підставі якої, із застосуванням ст. 69 КК України, та на підставі ст. 60 КК України призначити йому покарання у вигляді арешту строком на 2 (два) місяця.

Строк покарання ОСОБА_1рахувати з часу його прибуття на гауптвахту для від­бування покарання.

Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 - нагляд командування частини - до набрання вироком законної сили залишити без змін.

На даний вирок сторонами може бути подана апеляція до військового апеляційного суду Військово-Морських Сил через військовий суд Сімферопольського гарнізону протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація