Судове рішення #11740993

Справа № 2-602/2010 рік

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

01 листопада 2010 року       Ріпкинський районний суд Чернігівської області

у складі:   головуючого - судді Жовток Є.А.

при секретарі Левошко І.Г.

з участю позивача  ОСОБА_1,

заочно розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ріпки справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення заборговансті за договором позики,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до суду про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості за договорами позики, зазначивши, що вона неодноразово, під розписку давала відповідачу гроші в борг, однак останній не виконує своїх зобов’язань щодо повернення позичок. Таким чином, ОСОБА_1 просить стягнути із ОСОБА_2 заборгованість, в загальному розмірі 3541 грн.

В судовому засіданні позивач підтримала свої вимоги, обґрунтовуючи їх обставинами, викладеними в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з”явився.

У відповідності до ч.1 ст.224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Позивач дала згоду на заочний розгляд справи.

Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.    

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 неодноразово, в період з 25.03.2008 року по 19.02.2009 року, під розписку, позичав у ОСОБА_1. гроші.

На момент звернення позивачки до суду, загальний розмір заборгованості відповідача становить 3541 грн.

У відповідності до ч.1 ст.1046 ЦК України, за договором позики одна сторона передає у власність другій стороні грошові кошти або інші речі, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму коштів або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Договір позики вважається укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Частиною 2 ст.1047 ЦК України передбачено, що на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми.

    На підтвердження обставин укладення сторонами договору позивач надала розписки ОСОБА_2

За правилами ст.526 ЦК, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК, інших актів цивільного законодавства.

Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема  відшкодування збитків.

    Враховуючи, що в судовому засіданні знайшли підтвердження обставини, на які позивачка посилається як на підставу своїх вимог, позов підлягає задоволенню.

Згідно ст.88 ЦПК України, з відповідача підлягає стягненню судовий збір в доход держави, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 57, 209, 212, 215, 218, 224 ЦПК України, суд   -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 заборгованість за договором позики, у розмірі 3541 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 120 грн. в якості відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Стягнути з ОСОБА_2, в доход держави, судовий збір у розмірі 51 грн.

Рішення може бути переглянуте судом, який його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів, з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено відповідачем в загальному порядку, у випадку залишення без задоволення його заяви про перегляд заочного рішення.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана позивачем до апеляційного суду Чернігівської області, через Ріпкинський районний суд, протягом десяти днів з дня його проголошення, а відповідачем - у цей же строк, з дня залишення без задоволення його заяви про перегляд заочного рішення.

    Суддя                                                                                         Є.А. Жовток

.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація