Судове рішення #11735615

                  Справа № 2-7761/10

Р І Ш Е Н Н Я

       І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И

30 вересня 2010 року Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді         Мицик Ю.С.,

при секретарі                           Бачман Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 27 лютого 1998 року. Від шлюбу мають  неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

 Позивач звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу з відповідачем, посилаючись на те, що спільне життя не склалося через різні погляди на життя та виховання дітей, що призводило до сварок і негативно впливало на їх психічний стан. Зазначив, що шлюбні  відносини вони не підтримують з початку 2010 року, з того ж часу не ведуть спільне господарство. Вважав, що примирення та подальше збереження шлюбу неможливе.

 В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити. Уточнив, що з червня 2009 року вони з відповідачем проживають окремо, не підтримують шлюбні відносини та не ведуть спільне господарство. Почуття любові та поваги до відповідача він втратив. З огляду на викладені обставини примирення з відповідачем вважав неможливим, а збереження цього шлюбу таким, що суперечить його інтересам.

Відповідач проти розірвання шлюбу не заперечувала, підтримала пояснення позивача. Зазначила, що відсутність спільних інтересів, почуттів любові та поваги один до одного,  взаємопорозуміння унеможливлює відновлення сімейних стосунків та збереження  їх сім’ї, а тому не заперечувала проти задоволення позову.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 СК України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Відповідно до ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що сторони з червня 2009 року не підтримують шлюбні стосунки, з цього ж часу не ведуть спільне господарство, сім’я існує формально, взаємопорозуміння між сторонами  відсутнє, намагання суду примирити подружжя успіху не мали, а тому подальше збереження сім’ї суперечить інтересам обох сторін. Майновий спір та спір щодо утримання та виховання дітей на час розгляду справи між сторонами відсутній. Спільні діти, за домовленістю між сторонами залишаються проживати з відповідачем.

За таких обставин, суд вважає збереження сім’ї неможливим, а тому позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 79, 88, 208, 209, 212-218 ЦПК України та ст.ст. 110,112 СК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 27 лютого 1998 року відділом реєстрації актів громадянського стану Харківського району м. Києва, актовий запис № 90 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити  прізвище позивачу та відповідачу – ОСОБА_1.

Рішення  суду  набирає  законної  сили після  закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає  законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були  присутні у судовому  засіданні під час проголошення судового рішення,  можуть  подати апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація