Судове рішення #11735566

                        Справа № 2-5889/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

10 вересня 2010 року Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого – судді Мицик Ю.С.

при секретарях – Дігтяр О.В., Бачман Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів ,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулась з позовом до Дарницького районного суду м. Києва про стягнення з відповідача аліментів на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/2 частки з усіх видів заробітку /доходу/ щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з дня подання заяви і до досягнення дітьми повноліття, посилаючись на те, що подружнє життя з відповідачем фактично не склалося, в результаті чого 20 травня 2005 року шлюб між нею та відповідачем було розірвано. Зазначила, що після розірвання шлюбу діти залишилися проживати разом із нею та знаходяться на її утриманні. Відповідач систематичної допомоги на утримання дітей не надавав, хоча є пенсіонером СБУ та займає посаду директора ВАТ «Енергомаш».

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Відповідач в судове засіданні не з’явився. Про день, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Надіслав до суду заяву, в якій позов визнав частково, не заперечував проти стягнення з нього аліментів в розмірі 1/3 частки від свого доходу на обох дітей та просив розглядати справу за його відсутності.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні факти та відповідні ним правовідносини.

Батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, є ОСОБА_1 та ОСОБА_2  (а.с. а.с. 5-6).

Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а обов’язок з утримання дитини покладається рівною мірою на обох батьків.

Згідно ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів судом враховується стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ч. 1 ст.183 Сімейного Кодексу України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Судом встановлено, що відповідач перебуває на обліку в Головному управлінні пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію по інвалідності в розмірі 1912 грн. 34 коп. на місяць (а.с. а.с. 28-36).

Крім того, відповідач має на утриманні малолітню дитину – доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 від другого шлюбу (а.с. 37).

Згідно довідки від 22 квітня 2010 року відповідач звільнений з ВАТ «Енергомаш», у зв’язку з закінченням дії контракту з 19 квітня 2010 року.

Крім того, в судовому засіданні не встановлено, що відповідач страждає на будь-які захворювання.

Враховуючи те, що діти сторін проживають разом з позивачем, остання повністю несе витрати по їх утриманню, одноособово забезпечує лікування дітей в разі потреби, займається їх вихованням, що потребує не тільки матеріальних витрат, а й значних моральних зусиль, відповідач отримує пенсію, має на утриманні малолітню дитину від іншого шлюбу, проте не регулярно приймає участь в утриманні дітей, враховуючи матеріальне становище сторін та з огляду на те, що як мати так і батько дитини зобов’язані приймати участь в утриманні дитини, суд вважає за можливе вимоги позивачки задовольнити частково і стягувати з відповідача на користь позивача аліменти в розмірі 1/3 частки від заробітку (доходу) відповідача щомісячно до досягнення дітьми повноліття, але не  менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку згідно Закону.

Згідно ст. 191 Сімейного Кодексу України а ліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Крім того, відповідно до положень ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. При цьому якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, ці витрати стягуються з другої сторони.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 79, 88, 208, 209, 212-218, 367 ЦПК України та ст.ст. 180-183, 191 СК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м. Перевальськ, Луганської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частки з усіх видів заробітку /доходу/ щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 1 червня 2010 року та до повноліття дітей.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м. Перевальськ, Луганської області  на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. 00 коп. та  витрати на  інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. 00 коп.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були  присутні у судовому  засіданні під час проголошення судового рішення,  можуть  подати апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення  суду  набирає  законної  сили після  закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає  законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

   

Головуючий:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація