Справа № 2-5577/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 вересня 2010 року Дарницький районний суд м. Києва в складі:
головуючого – судді Мицик Ю.С.
при секретарі – Дігтяр О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання дитини – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частки від усіх видів його заробітку щомісячно, посилаючись на те, що з січня 2009 року відповідач матеріальної допомоги на утримання сина не надає, мотивуючи це тим, що він не працює. Зазначила також, що їх спільний син навчається в 9 класі середньої освітньої школи і його утримання, виховання і розвиток потребує значних матеріальних витрат, які вона не має змоги нести самостійно.
В судовому засіданні позивач позов підтримала та просила його. Пояснила, що на даний час їх спільний з відповідачем син проживає разом з нею і всі витрати, зокрема: харчування, одяг, навчання покладені на неї. Зазначила, що вона працює начальником зміни на Хлібокомбінаті № 12 в м. Києві, єдиним джерелом її доходу є заробітна плата, яка складає 3000 гривень щомісячно, у зв’язку з чим вона не має змоги самостійно забезпечити собі та дитині необхідний рівень життя, тому вона бажає стягувати з відповідача аліменти за рішенням суду.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав та не заперечував проти стягнення з нього аліментів в розмірі, заявленому у позові. Пояснив, що надавав кошти позивачу на утримання дитини не систематично, а лише коли мав таку можливість, оскільки вже тривалий час не має постійного місця роботи.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Сторони перебували в зареєстрованому шлюбі, під час якого у них ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_3, який проживає разом з матір’ю – позивачем по справі /а.с. а.с. 3,5/.
З наданих відповідачем пояснень вбачається, що його матеріальний стан та стан його здоров’я дозволяють йому сплачувати аліменти на неповнолітню дитину, в розмірі, заявленому у позові.
Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а обов’язок по утриманню дитини покладається рівною мірою на обох батьків.
Згідно ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів судом враховується стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно ч. 1 ст. 183 Сімейного Кодексу України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Судом достовірно встановлено, що спільна дитина сторін проживає разом з позивачем, остання самостійно несе витрати пов’язані з утриманням сина, відповідач, в свою чергу, має нормальний стан здоров’я, не працює, хоча не позбавлений права офіційно зареєструватися, як безробітний та отримувати допомогу по безробіттю, аліменти на користь інших осіб не сплачує і може забезпечувати на рівні з позивачем найкращі інтереси дитини, оскільки як вбачається з вище наведеного, значний обсяг обов’язків, пов’язаних з утриманням, за необхідності лікуванням та вихованням дитини, що потребує не тільки фізичних, а й моральних зусиль, покладені на позивача, що ставить сторін у не рівні умови.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Крім того, відповідно до положень ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею документально підтверджені судові витрати. При цьому якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, ці витрати стягуються з другої сторони.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 79, 88, 208, 209, 212-218, 367 ЦПК України та ст.ст. 180-183, 191 СК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця смт. Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частки з усіх видів заробітку /доходу/ щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 17 травня 2010 року та до повноліття сина.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця смт. Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. 00 коп.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: