Судове рішення #11735549

                Справа № 2-5396/10

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

       І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И

4 жовтня 2010 року Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді         Мицик Ю.С.,

при секретарях                        Дігтяр О.В., Бачман Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 31 травня 2007 року. Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають.

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив розірвати шлюб з відповідачем, посилаючись на те, що спільне життя не склалося через протилежність життєвих цінностей, моральних ідеалів та несхожість характерів. Зазначив, що дуже швидко вони втратили почуття любові та поваги один до одного. Послався на те, що у нього та відповідача фактично склалися нові сім’ї, у зв’язку з чим вони з листопада 2008 року не ведуть спільне господарство. На його думку, відновлення подружніх відносин та збереження шлюбу є неможливим.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав; відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, будь-яких заяв-клопотань від неї не надходило.

Судом відповідно до положень ст. 224 ЦПК України визнано за можливе ухвалити по даній справі заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, за згодою позивача.

Заслухавши пояснення позивача в судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 СК України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Згідно ст. 110, 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу за позовом одного із подружжя, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Як пояснив позивач у судовому засіданні, відносини з відповідачем не склалися через відсутність взаємопорозуміння, а тому з 29 жовтня 2008 року вони не підтримують шлюбні відносини, не ведуть спільне господарство, з того ж часу проживають окремо. Зазначив, що почуття любові та поваги до відповідача він втратив, а тому його рішення про розірвання шлюбу є виваженим та таким, що відповідає його інтересам. Спорів щодо поділу спільного майна між ними не виникає.

Судом встановлено, що сторони з 29 жовтня 2008 року не підтримують шлюбні відносини, не ведуть спільне господарство, проживають окремо, сім’я існує формально, взаємопорозуміння між сторонами  відсутнє.

Враховуючи викладене, вбачається, що розлад між подружжям носить не тимчасовий характер. За таких обставин, суд вважає, що сім’я сторін розпалась остаточно та поновлена бути не може, оскільки подальше спільне життя та збереження шлюбу буде суперечити інтересам позивача, який втратив почуття любові до відповідача.  Майновий спір на час розгляду справи між сторонами відсутній.

За таких обставин, суд вважає збереження сім’ї неможливе, а тому позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 79, 88, 208, 209, 212-218, 224-228 ЦПК України та ст.ст. 110,112 СК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 31 травня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у м. Києві, актовий запис № 589 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити  прізвище позивачу  та відповідачу  – ОСОБА_2.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в апеляційному порядку шляхом подання до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були  присутні у судовому  засіданні під час проголошення судового рішення,  можуть  подати апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація