2-4601/10 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Антонової Н.В.
при секретарі Кавун І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації, третя особа: Клінічна лікарня «Феофанія» про видачу ордера на житлове приміщення, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права користування житловим приміщенням кімнатою АДРЕСА_1 та зобов’язання видати ордер на житлове приміщення.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що на спільному засіданні адміністрації та профспілкового комітету Клінічної лікарні «Феофанія» була надана згода на надання спірного житлового приміщення, а саме кімнати АДРЕСА_2 на проживання родини ОСОБА_1 із трьох осіб, при цьому в першу чергу враховувалось, що позивачка перебувала та перебуває у трудових відносинах з Клінічною лікарнею «Феофанія» та потребує поліпшення житлових умов.
Починаючи з 01.07.2002 року і по теперішній час позивачка здійснює благоустрій кімнати та оплату за проживання та користування, а також за комунальні послуги по ставках квартирної плати (тарифах), установлених для будинків, державного та громадського житлового фонду, трьома членами її родини, площі у розмірі 20,01 кв.м.
Позивачка з 10.02.1992 року і по теперішній час перебуває на першочерговому квартирному обліку у складі сім’ї ОСОБА_2, який є рідним батьком позивачки, іншого житла, що перебуває у користуванні чи власності позивачки не має. Позивачка зареєстрована у квартирі її батька, що розташована за адресою: АДРЕСА_3.
Позивачка з метою поліпшення своїх житлових умов звернулась до Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації з проханням видати ордер серії «Б» на кімнату № АДРЕСА_2.
Голосіївська районна у м. Києві державна адміністрація відмовила у видачі ордеру, зазначивши, що оскільки позивачка не зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, то зазначене питання можливо буде вирішуватись тільки у судовому порядку.
Крім того, нумерація житлової площі в будинку АДРЕСА_2 була змінена відповідно до розпорядження Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації від 08.12.2006 року № 1466 «Про впорядкування нумерації квартир в будинку АДРЕСА_2». Таким чином, на час розгляду даної справи в судовому порядку кімнаті АДРЕСА_2 відповідає кімната АДРЕСА_1
В ході розгляду справи представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позову та просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Представник 3-ої особи – Клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами при вирішення даного судового спору покладався на розсуд суду.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.
Відповідно до розпорядження Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації від 17.12.2007 р. № 1731 „Про затвердження актів приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади Голосіївського району житлових будинків №126/1 та АДРЕСА_2 Клінічної лікарні „Феофанія”, будинок АДРЕСА_2 прийнятий до комунальної власності територіальної громади Голосіївського району м. Києва.
Відповідно до статті 9 Житлового кодексу УРСР громадяни мають право на одержання у безстрокове користування у встановленому порядку жилого приміщення в будинках державного чи громадського житлового фонду. Житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли вони здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян або прав державних і громадських організацій.
Відповідно до пункту 5 статті 12, статей 31 та 43 Житлового кодексу УРСР жилі приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду надаються громадянам у встановленому законодавством порядку, в тому числі з додержанням черговості.
Відповідно до статті 31 Житлового кодексу УРСР громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому законодавством.
Відповідно до статті 43 Житлового кодексу УРСР громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається часом взяття на квартирний облік.
Відповідно до пункту 38 постанови Ради Міністрів Української РСР і Української республіканської ради професійних спілок „Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР” від 11 грудня 1984 р. № 470 громадянам, які перебувають на квартирному обліку, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень).
Відповідно до статті 51 Житлового кодексу УРСР жилі приміщення в будинках житлового фонду місцевих Рад народних депутатів надаються громадянам виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті з депутатів Рад, представників громадських організацій, трудових колективів. Відповідно до статті 58 Житлового кодексу УРСР на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.
Відповідно до статті 61 Житлового кодексу УРСР користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення. Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем - житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім'я якого видано ордер.
Судом встановлено, що Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією рішення про надання позивачу спірного житлового приміщення не приймалось. Ордер на право зайняття кімнати АДРЕСА_1 у м. Києві позивачу ніколи не видавався, договір найму житлового приміщення з позивачем на спірне житлове приміщення не укладався. Реєстрація позивача на спірній житловій площі відсутня.
Судом також встановлено, що Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією позивачу взагалі не видавалося жодних правовстановлюючих документів на право зайняття спірної житлової площі. Крім того Голосіївською районною у місті Києві державною адміністрацією позивачу не надавалося жодних дозволів чи погоджень на право зайняття кімнати АДРЕСА_1.
Крім того позивач з 1992 року зареєстрован в квартирі АДРЕСА_3 та зберігає право користування цим житловим приміщенням.
Таким чином, дослідивши матеріали судової справи суд дійшов висновку, що позивач по даній справі вселився на спірну житлову площу з порушенням вищевикладеного порядку встановленого чинним житловим законодавством України та продовжує без відповідних правовстановлюючих документів фактично займати кімнату АДРЕСА_1.
Таким чином, сам по собі факт проживання на житлової площі без відповідних правовстановлюючих документів не може призводити до виникнення права користування житловою площею, оскільки порушує порядок надання, вселення та користування жилими приміщеннями в будинках державного та громадського житлового фонду встановлений чинним житловим законодавством України.
Крім того, суд критично ставиться до протоколу спільного засідання адміністрації та профспілкового комітету Клінічної лікарні «Феофанія» про надання згоди на проживання позивача на спірній житловій площі, оскільки вищевказаний протокол прийнято з порушенням порядку передбаченого статтею 52 Житлового кодексу УРСР.
Відповідно до статті 52 Житлового кодексу УРСР жилі приміщення в будинках відомчого житлового фонду надаються громадянам за спільним рішенням адміністрації і профспілкового комітету підприємства, установи, організації, затвердженим виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів, а у випадках, передбачених Радою Міністрів СРСР, - за спільним рішенням адміністрації і профспілкового комітету з наступним повідомленням виконавчому комітетові відповідної Ради народних депутатів про надання жилих приміщень для заселення.
Судом встановлено, що Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією протокол спільного засідання адміністрації та профспілкового комітету Клінічної лікарні «Феофанія» про надання спірної житлової площі позивачу ніколи не затверджувався, як цього вимагає стаття 52 Житлового кодексу УРСР.
Відповідно до протоколу спільного засідання адміністрації та профспілкового комітету Клінічної лікарні «Феофанія» позивачу було надано спірну житлову площу у користування без подальшого затвердження рішення про надання житлової площі в порядку передбаченому статтею 52 Житлового кодексу УРСР, без оформлення ордеру на спірну житлову площу та без реєстрації місця проживання, тому сам по собі вищезгаданий протокол не є документом, що безспірно свідчить про право позивача на житлову площу.
В ході розгляду справи не знайшли свого підтвердження обставини, викладені в позовній заяві, в зв’язку з чим враховуючи викладені обставини, оцінюючи всі зібрані і досліджені у справі докази, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 3, 10, 88, 213 Цивільного процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації, третя особа: Клінічна лікарня «Феофанія» про визнання права користування житловим приміщенням та зобов’язання видати ордер на житлове приміщення – залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі у 10-денний термін з моменту його проголошення, апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва.
Суддя
- Номер: 6/522/397/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-4601/10
- Суд: Приморський районний суд м. Одеси
- Суддя: Антонова Наталія Володимирівна
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.06.2017
- Дата етапу: 18.07.2017
- Номер: 6/500/16/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-4601/10
- Суд: Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
- Суддя: Антонова Наталія Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.01.2018
- Дата етапу: 27.04.2018
- Номер:
- Опис: визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-4601/10
- Суд: Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Антонова Наталія Володимирівна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.07.2010
- Дата етапу: 19.08.2010