Справа № 2-383/2010 року
У Х В А Л А
6 жовтня 2010 року
Я, суддя Лановецького районного суду Тернопільської області Буячок Л.І. ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду в Лановецькому районі про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги, -
В С Т А Н О В И В :
До Лановецького районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду в Лановецькому районі про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги, в якій позивач просить зобов’язати управління Пенсійного фонду в Лановецькому районі Тернопільської області провести перерахунок пенсії за період з 2006 року по 2009 рік включно, з підвищенням її на 30 % від мінімальної пенсії за віком в розмірі, встановленому ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» та провести виплату на підставі ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» .
Ухвалою Лановецького районного суду від 25.08.2010 року провадження по вказаній справі було відкрито.
Дана позовна заява надійшла до суду в порядку позовного провадження, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-VI, згідно якого було внесено зміни в частину 1 статті 15 ЦПК України, а саме, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо, в тому числі, спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп2010 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт2 частини першої статі 15 ЦПК України редакції Закону України »Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691- VI.
Відповідно до ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо зокрема, справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що слід закрити провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лановецькому районі Тернопільської області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги, оскільки дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а відповідно до п.4 ч.1 ст.18 КАС України має розглядатися в порядку адміністративного судочинства .
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.205,293 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Закрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лановецькому районі Тернопільської області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги.
Роз’яснити позивачу ОСОБА_1, що він має право звернутися з даним позовом до суду в порядку адміністративного судочинства.
Копію ухвали разом із заявою та всіма доданими до неї документами невідкладно надіслати позивачу
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Лановецький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу суду було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .
Суддя