Справа №2-516/10
РІШЕННЯ
іменем України
14 липня 2010 року. Володимирецький районний суд Рівненської області в складі головуючої судді Іванків О.В.,
при секретарі Кладько Г.В.,
з участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Печончика В.В.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт.Володимирець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ДП «Центр державного кадастру, третьої особи – КП «Кузнецовське міське бюро технічної інвентаризації» про визнання державного акту недійсним, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про визнання державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1, виданого на її ім’я, недійсним. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що при складанні та виготовленні даного Державного акту відповідачем було допущено помилку при розробці технічної документації, зокрема щодо конфігурації та меж земельної ділянки, і вказані помилки не можуть бути усунуті без скасування Державного акту.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, надала пояснення в межах позову.
Представник відповідача визнав позовні вимоги, пояснив, що при підготовці технічної документації було допущено технічні помилки щодо проміру меж та визначення конфігурації земельної ділянки ОСОБА_1, що в подальшому призвело до помилок при складанні та виготовленні оспорюваного Державного акту. Оскільки виправити ці помилки самостійно організація–розробник не вправі, просив задоволити позов та скасувати Державний акт.
Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача в судове засідання не з’явився.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та проаналізувавши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Так, 19.09.2008 року на ім’я ОСОБА_1 видано Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1.
Сторони визнали ту обставину, що при розробці технічної документації, складанні та видачі вказаного Державного акту було допущено технічні помилки щодо конфігурації та меж земельної ділянки, яка виділена ОСОБА_1 рішенням Рафалівської селищної ради №116 від 11.09.2003 року.
У відповідності до ст..61 ЦПК України факти, визнані сторонами, не потребують додаткового доказування.
Як вбачається зі змісту ст.126 Земельного Кодексу України, Державний акт є документом, що посвідчує право власності та право постійного користування землею.
У відповідності до пунктів 4.4.-4.6 Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право користування земельною ділянкою, затвердженої наказом Держкомзему від 22.06.2009 року №325, виправленню підлягають орфографічні та технічні помилки, допущені при складанні державних актів.
Разом з тим, оскільки конфігурація та межі земельної ділянки є істотними умовами, які визначають земельну ділянку, як об’єкт права власності, як це вбачається зі ст.78 ЗК України, порушення при їх визначенні також є істотними, і не можуть бути визнані орфографічними чи технічними помилками. Крім того, внесення змін до технічної документації потребує подальшого погодження. В т.ч. із власниками суміжних земельних ділянок.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що Державний акт, виданий на підставі помилкових даних, втратив свою чинність і не може залишатись дійсним.
Оскільки вказаний Державний акт серії НОМЕР_1 пройшов державну реєстрацію, вона підлягає скасуванню у відповідності до вимог ст.27 Закону України «про державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно та їх обмежень».
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.78, 126 Земельного Кодексу України, ст..ст.15, 61, 79, 81, 85, 202, 209-212 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Державний акт на право приватної власності на землю серії серії НОМЕР_1, виданий на ім’я ОСОБА_1, визнати недійсним та скасувати його державну реєстрацію.
Звільнити відповідачів від сплати судового збору на підставі ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Рівненської області через Володимирецький районний суд. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано сторонами протягом десяти днів після проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після оголошення ухвали апеляційного суду.
Головуюча:
- Номер: 2/720/876/13
- Опис: про визнання права власності на нерухоме майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-516
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Іванків Олена Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Відкрито провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.05.2011
- Дата етапу: 26.05.2011