Судове рішення #11724134

                                                                                                                        Справа № 2-3369/10      

                  РІШЕННЯ

                                                          ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

                                                                        (заочне)

   

         04 листопада 2010 року       Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області  

          в складі:  головуючого судді – Куковенкова С.В.

                                       при секретарі – Куліковій В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ЗАТ «Енерговугілля» про стягнення заборгованості по заробітній платі, компенсації втрати частини заробітку, середнього заробітку за період затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди, -

                                                                    ВСТАНОВИВ:

    Позивач звернувся до суду з вказаним позовом,  який мотивує тим, що він працював на підприємстві відповідача з 2004 року по 30 квітня 2010 р., був звільнений на підставі ст. 40 п. 1 КЗпП України. За період роботи відповідачем заробітна плата  виплачувалася  несвоєчасно та неповністю, внаслідок чого на момент звільнення утворилася заборгованість в сумі 119467 грн. 13 коп. Ця заборгованість не виплачена до цього часу.

Крім того, він має право на компенсацію за втрату частини зарплати в зв’язку з порушенням строків її виплати, тому відповідач повинен сплатити йому цю компенсацію в сумі 617 грн. 97 коп., згідно з наведеним ним розрахунком.

Відповідно до ст. 117 КЗпП України, позивач просить стягнути з відповідача також середній заробіток за період затримки розрахунку при звільненні, що складає 2773 грн. 62 коп.

Вказує, що невиплата заробітної плати призвела до його моральних страждань. Моральну  шкоду позивач оцінює в сумі 1000 грн.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі.  

            Представник відповідача до суду не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.

Суд, з врахуванням думки представника позивача, вважає за можливе постановити заочне рішення у справі, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.

     Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню частково.

    Відповідно до ч. 1 ст. 115, 116 КЗпП України, заробітна плата  виплачується працівникам  регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через  проміжок часу, який не перевищує 16 календарних днів, при звільненні працівника підприємство повинно провести з ним розрахунок в день його звільнення або не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.    

           Судом встановлено, що позивач працював на підприємстві відповідача та був звільнений на підставі ст. 40 п. 1 КЗпП України 30 квітня 2010 року. За період роботи відповідач заборгував позивачу  зарплату в сумі 19467 грн. 13 коп., що підтверджується довідкою відповідача № 24 від 25.05.10 року, тому, суд вважає за необхідне стягнути цю суму на користь позивача.  

           Відповідно до ст. 34  Закону  України  ?ро оплату праці ” та на підставі вимог п. 2 «Положення про порядок компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням  строків її виплати», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 року № 1427, в редакції від 21.02.2001 року № 159 – працівникам у разі затримки на один і більше місяців виплати грошових доходів проводяться компенсаційні виплати, що згідно розрахунку позивача, складають 617 грн. 97 коп. та підлягають стягненню на користь позивача.

         Відповідно до ст. 117 КЗпП України, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП України, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки  по день фактичного розрахунку.

     Судом встановлено, що позивач звільнився з підприємства 30.04.10 р.,  розрахунок по заробітній платі з ним не проведено, а тому він має право на стягнення середньомісячного заробітку за період затримки розрахунку при звільненні, що складає 2773 грн. 62 коп.    

           Стосовно вимог про стягнення моральної шкоди, суд вважає, що вони підлягають задоволенню частково, оскільки відповідач дійсно порушив законне право позивача на своєчасне одержання винагороди за працю, яке гарантоване йому ст. 43 Конституції України, ст.ст. 1,24 Закону України ?ро оплату праці” та ст.115 КЗпП України.

Виходячи з розміру заборгованої заробітної плати, пояснень позивача, з урахуванням ступеню моральних страждань, суд вважає, що з відповідача на користь позивача повинна бути стягнута моральна шкода в розмірі 500 грн.

Оскільки позивач при подачі позову звільнений від сплати судових витрат (вимоги виникли з трудових відносин), їх необхідно віднести на рахунок відповідача.

Керуючись ст. 116, 117, 233 КЗпП України, ст. ст. 10, 60, 88, 212, 213, 214,215, 224, 226, 228, 232, 233, п.2 ст.367 ЦПК України, суд –

                                                                   В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

    Стягнути з ЗАТ «Енерговугілля» на користь ОСОБА_1 – 19467 (дев’ятнадцять тисяч чотириста шістдесят сім) грн. 13 коп. заборгованості по заробітній платі, 617 (шістсот сімнадцять) грн. 97 коп. компенсації втрати частини заробітку, 2773 (дві тисячі сімсот сімдесят три) грн. 62 коп. середнього заробітку за період затримки розрахунку при звільненні та 500 (п’ятсот) грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди,  а всього – 23358 (двадцять три тисячі триста п’ятдесят вісім) грн. 72 коп. та 237 (двісті тридцять сім) грн. 08 коп. судового збору на користь держави, 120 (сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

             В іншій частині позову відмовити.

             Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 днів після його винесення до апеляційного суду Кіровоградської області, через Олександрійський міськрайонний суд.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

            Головуючий:                                                                                          Куковенков С.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація