Судове рішення #11722240

                                                                                                               Справа 2-а-599/10

    П О С Т А Н О В А

                                                                 Іменем України

  1 вересня  2010 року     Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого – судді     Зайцева А.В.   за участю секретаря     Косюченко О.В. в порядку адміністративного судочинства, розглянувши в залі суду у місті Бердичеві  у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до УДАІ УМВС у Житомирській  області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення

                                                              в с т а н о в и в :

Позивач  звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача , оскаржуючи його постанову від 20 серпня 2009 року щодо накладання на нього адміністративного стягнення, та відновити пропущений ним строк звернення до суду , як  пропущений з поважних причин.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 20 серпня 2009 року  відповідач відносно нього  за  правопорушення  у вигляді  перевищення швидкості руху на 24 км/год , виніс постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосував адміністративне стягнення в виді штрафу в дохід держави в сумі 255 грн. Про існування вказаної постанови він дізнався  25 березня  2010 року з виклику державного виконавця.

Посилаючись на необґрунтованість притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 Кодексу України, вказує на те, що  відповідно до ст. 14-1 КУпАП заочне складання постанови відносно власника транспортного засобу можливо лише у випадку, коли порушення зафіксоване засобами, які працюють в автоматичному режимі. У разі коли правопорушення зафіксоване засобом, який не працює в автоматичному режимі, працівник ДАІ зобов`язаний зупинити правопорушника  і особисто про це його проінформувати, після чого скласти протокол та постанову, у присутності особи, або коли вона повідомлена про день і час розгляду вказаної справи у встановленому законом порядку, крім того, у постанові лише зазначено що фіксування проводилося вимірювальним приладом «Візир», але до постанови не додано фото матеріали що мали б підтверджувати  вчинення ним правопорушення.

В судове  засідання позивач не з`явився про день і час розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, у наданій до суду заяві заявлений ним позов підтримав повністю з підстав вказаних у заяві, просив слухати справу у його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, у наданій до суду заяві просив слухати справу у його відсутності.

Відповідно до ч.6 ст. 128   КАС України суд вважає можливим розглянути справу у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає поданий позов підставним та підлягаючим задоволенню.

Із копії постанови серії АМ (без номера)  від 20 серпня  2009 року вбачається, що 12 серпня  2009 року приблизно о  12 годині  38 хвилин у населеному пункті позначеному дорожнім знаком 5.45 позивач керуючи автомобілем «Шевролет» д.н. НОМЕР_1  рухався зі швидкістю 84 км/год, чим перевищив дозволену швидкість на 24 км/год.  і таким чином своїми діями ОСОБА_1. порушив п. 12.4 Правил дорожнього руху, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122ч.1 КУпАП.

Із матеріалів справи видно, що під час її розгляду інспектором ДАІ усупереч положенню ст. 245 КУпАП про обов`язковість всебічного, повного і об`єктивного і об`єктивного з`ясування обставин справи, не були досліджені питання, які мають значення для правильного її вирішення.

Згідно ст. 258 КУпАП дозволене виявлення адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів.

Відповідно ст. 14-1 КУпАП заочне складання постанови відносно власника транспортного засобу можливо лише у випадку, коли порушення зафіксоване засобами, які працюють в автоматичному режимі. Факт порушення був зафіксований за допомогою приладу «Візир» №  0812371, що зазначено у самій постанові, але самого фото до вказаної постанови не додано.

Жодних доказів які б підтверджували вчинення позивачем адміністративного правопорушення в справі немає.

Інформації щодо локалізації місця руху автомобіля  зафіксованого за допомогою приладу «Візир» № 0812371,  відповідачем не надано.

За таких обставин ця інформація не може бути відповідно до ст.ст.251,258 КУпАП достатнім доказом вчинення правопорушення ОСОБА_1

Оскільки інших доказів вчинення правопорушення суб`єктом владних повноважень, як це передбачено ч.2 ст. 71 КАС України суду не надано, тому підстав для притягнення позивача до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху суд не вбачає.

На підставі ст. ст. 14 1, 245, 251, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись ст. ст. 71, 86, 158 – 163 КАС України, суд

                                                      п о с т а н о в и в :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову інспектора ДПС роти ДПС ОДДЗ при УДАІ у Житомирській  області серії АМ (без номера)  від 20 серпня 2009 року щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 122 КУпАП.

           Постанова оскарженню не підлягає.

СУДДЯ  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація