Судове рішення #11717996

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2а-5678/09/2370                            Головуючий у 1-й інстанції:   < Текст >  

Суддя-доповідач:  Заяць В.С.


У Х В А Л А

Іменем України

"14" жовтня 2010 р.                                                                                                        м. Київ

     

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді:                                                             Зайця В.С.,

                    Суддів                                                               Земляної Г.В.,

                                                                                              Цвіркуна Ю.І.,

     розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою малого приватного підприємства «Вегас»на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 13 січня 2010 року по справі за позовом Державної податкової інспекції у Чигиринському районі до малого приватного підприємства «Вегас»про стягнення (штрафних) фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до малого приватного підприємства «Вегас»про стягнення (штрафних) фінансових санкцій у сумі 1700 грн. відповідно до  рішення № 0001342302 від 08.04.2009 року.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 13 січня 2010 року позов задоволено.

На вказану постанову суду відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилався на допущені порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому просив скасувати оскаржувану постанову і постановити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду –без змін.

З матеріалів справи вбачається, що 25.03.2009 року працівниками Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області  проведена перевірка залу гральних автоматів господарської одиниці МПП «Вегас», яка розташована за адресою: Сумська область,  м. Конотоп, вул. Олександрівська, 15/1, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності.

За результатами проведеної перевірки складено акт перевірки за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0108/18/05/23/30199999 від 25.03.2009 року. Відповідно до даного акту перевірки, в залі знаходилось 9 гральних автоматів, які перебувають в робочому  стані та  на яких здійснюється  надання послуг у сфері грального бізнесу згідно ліцензії та торгових патентів, однак  не переведених  у фіскальний режим реєстраторів  розрахункових операцій.

На підставі акта перевірки за дотриманням суб’єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ДПІ у Чигиринському районі Черкаської області у відношенні малого приватного підприємства «Вегас»винесено рішення № 0001342302 від 08.04.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1700 грн. за порушення п. 1 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових рацій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»,  органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі).

Згідно п. 2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної   податкової  служби  у  випадках,  в  межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно з абз. 3 ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця;

          Відповідно до ч. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або  відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно з ч. 1 ст. 12 даного Закону, на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється  реалізовувати та застосовувати лише  ті реєстратори  розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, Державної податкової адміністрації України та Національного банку України.

Зазначені терміни визначені постановою Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій»від 07 лютого 2001 року  № 121, зокрема, відповідно до п. 6 Додатку до цієї постанови, переведення суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують гральні автомати, на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій мало бутити здійснене до 31 грудня 2006 року.

З 01 липня 2008 року Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій в розділі 3 містить модель реєстратора під назвою «Фіскал»сфера застосування якого –казино, зали гральних автоматів, фіскалізація гральних автоматів, торгівля та послуги гральних закладів. З цього часу суб’єкти господарювання не повинні вводити в експлуатацію ті гральні автомати, що не забезпечують можливості застосування цієї системи, оскільки вони об’єктивно не можуть забезпечити дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Матеріали справи не містять доказів, якими можна підтвердити той факт, що позивач встановив чи принаймні намагався встановити вказану модель РРО з подальшим використанням її в своїй діяльності.

Згідно п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням  відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено  невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій  на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до п. 2 цієї статті, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької  діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням  відповідних  органів  державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням  встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.

Відповідно до п. 6 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.

Пунктами 11 та 111 даної статті передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції:

подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна;

подають до судів позови про застосування санкцій, пов'язаних із забороною організації і проведення азартних ігор на території України.

На підставі вищевикладеного колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що твердження відповідача про відсутність у ДПІ у Чигиринському районі права на звернення до суду з позовом про стягнення штрафних (фінансових) санкцій не ґрунтується на положеннях чинного законодавства.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду –без  змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 254  КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу малого приватного підприємства «Вегас»залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 13 січня 2010 року –без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:                                                 _____________________В.С. Заяць

                     Судді:                                                 _____________________Г.В. Земляна

                                                                                 _____________________Ю.І. Цвіркун



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація