ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"22" жовтня 2007 р. |
Справа № 9а/166-3800 |
м. Тернопіль
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Кропивної Л.В.
при секретарі судового засідання Кулагіній Т. В.
Розглянув справу
За адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області, м. Тернопіль,46000
до відповідача-1 Глібівської сільської ради, с. Глібів
відповідача-2 Суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, с. Глібів
За участю представників сторін:
позивача: Мартинович С.Б., довір. .
відповідача1: Задорожна Н.Р. , сільський голова,
відповідач-2 не з'явився
роз'яснивши учасникам судового процесу їх процесуальні права та обов'язки згідно ст.ст. 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України,
встановив:
Позивач -Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області м. Тернопіль звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовом до відповідачів -Глібівської сільської ради , с. Глібів, та суб”єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, с. Глібів , у якому просить стягнути з Підприємця 1090 грн. заборгованості з орендної плати за землю, підставою сплати якої є договір оренди земельної ділянки, укладений строком на 25 років між Гусятинською районної державною адміністрацією , як орендодавцем, та гр. ОСОБА_1, як орендарем , щодо земельної ділянки, наданої для ведення селянського (фермерського ) господарства, площею 4,36 га, і яка знаходиться на території Глібівської сільської ради
У попередньому судовому засіданні встановлено, що спір щодо стягнення заборгованості з орендаря в оплаті орендної плати за землю є цивільно-правовим, відтак, право на захист має одна із сторін договору, або прокурор , в порядку ст. 2 ГПК України, на переданій у користування земельній ділянці ОСОБА_1 створено Селянсько фермерське господарство ”Прогрес” , а сам договір укладено Гусятинською райдержадміністрацією та фізичною особою , а не підприємцем, як зазначено у позові.
До того ж відповідно до п. 10 ст. 10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу”, головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Утім, у будь-якому разі органи контрольно-ревізійної служби не наділені правом звертатися до суду адміністративної юрисдикції з цивільно-правовим позовом до особи, яка хоч і неналежним чином виконує зобов'язання за цивільно-правовим договором, але не є підконтрольною КРУ установою .
Згідно з ч. 1 ст. 121 , п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України за наслідками підготовчого провадження суд може постановити ухвалу про закриття провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 22 Закону України „Про судоустрій України”, ст. 4, 6, 7, 18, ч. 1 ст. 121 , п. 1 ч. 1 ст. 157 , 186 та п.6 розділу УП Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
Ухвалив :
1.Закрити провадження у справ за позовом Контрольно-ревізійногое управління в Тернопільській області, м. Тернопіль, до відповідачів - Глібівської сільської ради , с. Глібів, та суб”єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, с. Глібів , про стягнення з Підприємця 1090 грн. заборгованості з орендної плати за землю.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.В. Кропивна