Судове рішення #11708479

                               

                                                                                                                        Справа № 2-8069/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2010 року     Пролетарський районний суд м. Донецька в складі  :

головуючої судді                                   Корчистої О.І.

при секретарі                                                Глушко К.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Пролетарської районної у м. Донецьку ради, третя особа – Третя Донецька державна нотаріальна контора «про встановлення ідеальних часток», -

ВСТАНОВИВ :    

23.09.2010 року позивач звернувся до суду з позовною заявою  до відповідача про встановлення ідеальних часток, посилаючись на те, що 27.07.1998 року фондом комунального майна Донецької міської ради № 8774 було видано свідоцтво про право власності на квартиру, розташованою за адресою: АДРЕСА_1, згідно якого вказана квартира належить на праві спільної сумісної власності батькам позивача: батьку ОСОБА_2, якій помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року та матері ОСОБА_3, яка  ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла, після чого відкрилась спадщина у вигляді частин вказаної квартири. Але у зв’язку з тим, що доля кожного співвласника не визначена, позивач не має змоги нотаріально оформити свої права на спадкове майно. Просив суд визначити ідеальні частки за кожним з співвласників спірної квартири – по 1/3 частини кожному співвласнику.

    Позивач в судове засідання не з’явився, але надав заяву про розгляд справи у його відсутність, заявлені позовні вимоги підтримав,  просив задовольнити в повному обсязі.

    Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву з проханням розглянути справу у його відсутність.

    Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, надав суду заяви з проханням розглянути справу у їх відсутність.

    Суд, дослідивши  матеріали справи, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

             Згідно ст. 355 ЦК України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової власності або на праві спільної сумісної власності.

    Згідно ст. 357 ЦК України частки в праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.

    З копії свідоцтва про право власності на квартиру вбачається, що 27.07.1998 року фондом комунального майна Донецької міської ради № 8774 було видано свідоцтво про право власності на квартиру, розташованою за адресою: АДРЕСА_1 згідно якого вказана квартира належить на праві спільної сумісної власності батькам позивача: батьку ОСОБА_2, та матері ОСОБА_3, (а. с.5).

    Із свідоцтва про народження позивача вбачається, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є батьками позивача (а.с.8).

    Згідно копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2  року (актовий запис № 965 від ІНФОРМАЦІЯ_2 року зроблений відділом РАЦС Пролетарського РУЮ м. Донецька) (а. с.10), ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року ( актовий запис від ІНФОРМАЦІЯ_1 року зроблений відділом РАЦС Пролетарського РУЮ м. Донецька) (а.с.9) .

    Згідно витягу із особистого рахунку № НОМЕР_1  квартира АДРЕСА_1 зареєстрована на ім’я ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 (а.с.12).

    Аналізуючи викладені факти та приймаючи до уваги, що при приватизації квартири співвласники виходили з того, що у них рівні права на неї, суд приходить до висновку про встановлення ідеальних часток в спільній сумісній власності в розмірі 1/3 частини квартири на кожного співвласника: ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_1.

    На підставі викладеного ст.ст. 355, 357  ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Визнати ідеальні частки в спільній сумісній власності – квартирі АДРЕСА_1 в наступних розмірах:

ОСОБА_1 – 1/3 частину квартири,

ОСОБА_2 – 1/3 частину квартири,

ОСОБА_3 – 1/3 частину квартири.

             Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька. Апеляційна скарга на рішення суду подається у письмовій формі протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.     .

    Суддя                                                 О.І.Корчиста    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація