Судове рішення #11699636

Справа № 2-6781/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

(заочне)

04 жовтня  2010 р.                                   м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Габенко М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3- я особа  ОСОБА_3 в інтересах неповнолітньої  ОСОБА_4  про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,

в с т а н о в и в:

    Позивачка звернулася до суду із позовом, в якому просить визнати відповідача ОСОБА_2 таким, що втратив право на кори стування жилим приміщенням у АДРЕСА_1

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, будучи зареєстрованим у спірній квартирі, фактично в ній ніколи не жив, оскільки має постійне місце проживання із своєю матір’ю по АДРЕСА_2 Особистих речей відповідача в квартирі не мається.

У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала у повному обсязі, на їх задоволенні наполягала.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, про причину неявки суду не повідомив. Про час та місця слухання справи був належним чином повідомлений, про що у справі маються докази. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо у суду не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

3- я особа ОСОБА_3 у судове засідання також  не з’явилася, повідомлена належним чином, про причини неявки суду не повідомила.

Вислухавши  позивача, свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, вивчивши матеріали справи та з’ясувавши обставини, суд вважає позов обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню.

Судовим розглядом встановлено, що 29.09.2009 року було ухвалено рішенням виконкомом Київської районної Ради м. Сімферополя про розділення особового рахунку і зміну  нумерації квартири АДРЕСА_1.

Згідно зазначеного рішення виконкому, АДРЕСА_1, що складається з однієї житлової кімнати 12,5 м2, лоджії -2,75 м2 була виділена ОСОБА_6, з якою був укладений договір житлового найму. Решті частині квартири, яка складається із трьох житлових кімнат, був привласнений новий номер 126а і відкритий особовий рахунок на ОСОБА_1  з зазначенням складу сім'ї: ОСОБА_2, 1985р.н. – брат, ОСОБА_8 2002р.н. – дочка і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 племінниця.

    Таким чином, позивачка ОСОБА_1 є наймачем АДРЕСА_2 У вищевказаної квартирі, крім неї і її доньки ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_2 та племінниці ОСОБА_4, 2004р.н.,  зареєстрований відповідач у справі - її брат ОСОБА_2

    Зі слів свідка ОСОБА_6, вона являється бабусею сторін у справі. Вона виділили собі у користування частину спірної, раніше цілої квартири, в одну кімнату із лоджією, де і проживає. Позивачка проживає в решті частині квартири. ОСОБА_2 лише після повернення з армії у 2005 році проживав в спірній квартирі біля двох тижнів, після чого переїхав жити до своєї матері в АДРЕСА_2, і більше у спірній квартирі ні дня не проживав.  

    Свідок ОСОБА_7 суду пояснила, що знайома із сім’єю ОСОБА_2, та його матері, які постійно проживають по АДРЕСА_2 Вона з ними проживає в одному районі, часто бачаться, спілкуються.  

Таким чином, з урахуванням матеріалів справи, пояснень позивача, свідків судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 у спірній квартирі не проживає понад п'ять років. Позивачка ОСОБА_1 змушена сплачувати комунальні послуги за людину, яка фактично не проживає у квартирі.  

    Відповідно до ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

    Відповідно до ст. 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому, у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасове.

Відповідно ч.1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом  своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Відповідно до ст. 3 зазначеного Закону, місце проживання – це адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік; реєстрація — внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.

Таким чином, відповідач ОСОБА_2 має бути визнаний таким, що втратив право користування спірним приміщенням, і має бути зареєстрований за місцем свого постійного проживання.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, судові втрати у виді судового збору в розмірі 8,5 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді в розмірі 30 грн., витрачені позивачкою, підлягають стягненню на її користь з відповідача

    На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. ст. 3, 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ст. 29 ЦК України, ст. ст. 11, 60, 88, 212-215, 225 - 226 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1  задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, таким, що втратив право на користування жилим приміщенням у АДРЕСА_1

Стягнути з ОСОБА_2 користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 38,50 грн.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до Київського районного суду м. Сімферополя протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                           

                           

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація