Судове рішення #11699624

Справа № 2-7046/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

15 жовтня  2010 року                                                м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Габенко М.В., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_2 до ОСОБА_3   про стягнення аліментів на утримання  дитини,

в с т а н о в и в:

Позивачка звернулась до суду із позовом до ОСОБА_3, в якому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання їх сумісної дитини –  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Свої вимоги вона обґрунтовує тим, що з відповідачем вони разом не проживають. Відповідач  належної матеріальної допомоги  не оказує. Просить стягнути аліменти на її користь з відповідача на утримання дитини у розмірі ? частки від його заробітку (доходу) щомісяця.

У судовому засіданні представник  позивача позов підтримала.

Відповідач із позовом не погодився, суду пояснив, що позивачка сама вирішила залишитись проживати в Німеччині із дитиною. В нього мається інша вже повнолітня дитина, яка навчається та потребує матеріальної підтримки.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи та з’ясувавши обставини, суд вважає позов таким, що підлягає  задоволенню.

Судом встановлено, що під час спільного проживання у сторін народилася дитина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідно свідоцтва про народження  від 10.10.2005 року  батьком ОСОБА_4  записаний ОСОБА_3 - відповідач по справі. Своє батьківство він не заперечує.

У теперішній час сторони, проживають окремо. Дитина проживає із позивачкою. Відповідач добровільно належної матеріальної допомоги не оказує.

Згідно ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно із ч.3 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст.182 СК суд враховує матеріальний стан відповідача, якій має постійну роботу, та вважає позов таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі, але з зазначенням положень про те, що розмір аліментів не може бути менш ніж 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.  

Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, тому їх треба відраховувати від 14.09.2010 року.

В силу ст.  88 ЦПК України, з відповідача на користь держави підлягають стягненню витрати на сплату державного мита у розмірі 51 грн. і витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 180, 181, 183, 191 СК України, та ст.ст. 11, 60, 88, 212-215  ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги  ОСОБА_2 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_2  аліменти на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ? частки від усього його заробітку (доходу) щомісяця, але не менш ніж 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 14.09.2010 року та до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_3  судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн. і 120 грн. – витрат на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи у Київському районному суді м. Сімферополя.

Відповідно до ст. 367 ч.1.п.1 ЦПК України, допустити негайне виконання рішення суду  у межах суми платежу за один місяць.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація