Судове рішення #11699615

Справа № 2-7184/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

( з а о ч н е)

12 жовтня  2010 року                                   м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Габенко М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів,

в с т а н о в и в:

Позивачка звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання їх сумісної неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  у розмірі 1400 грн. щомісяця.  

У судовому засіданні позивачка позов підтримала у повному обсязі, суду пояснила, що  розмір аліментів в сумі 1400 грн. обґрунтовує тим, що їй необхідно сплачувати за наймане житло, лікувати дитину та утримувати її.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про причину неявки суду не повідомив. Про час та місця слухання справи був належним чином повідомлений, про що у справі маються докази. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо у суду не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.  

Судом встановлено, що під час шлюбу у сторін народилася дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  що підтверджується свідоцтвом про народження серії  І-АП НОМЕР_1, актовий запис № 3347, де батьком дитини записаний ОСОБА_2.

Дитина проживає із позивачкою. Відповідач добровільно належної матеріальної допомоги не оказує

Згідно зі ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно із ч.3 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст.182 СК суд враховує матеріальний стан позивача, її сімейне становище та вважає, що при встановлених на час розгляду справи обставинах позов підлягає задоволенню частково, а аліменти стягненню у твердій грошовій сумі у розмірі по 1000 грн. щомісячно, що також узгоджується із положенням ч. 2 ст. 182 СК України на час ухвалення рішення.

При цьому суд виходив з того, що відповідач не надав своїх заперечень щодо розміру аліментів. Зі слів самої позивачки, вона має заробіток понад 1500 грн. на місяць, так як оказує послуги менеджера по туризму, але не на постійній трудовій основі.

В силу ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

При цьому суд також зазначає, що участь батьків у додаткових витратах на дитину (витрати пов’язані із розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо)  визначена у ст. 185 СК України, і ці виплати не включаються до складу розміру аліментів на дитину. Витрати, пов’язані із наймом житла, взагалі неможна віднести на рахунок аліментів чи додаткових витрат на дитину.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви, тому їх треба відраховувати з 21.09.2010 року.

На підставі ст. ст.  88 ЦПК України, з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати у розмірі 51 грн. судового збору і 120 грн. – витрат на ІТЗ розгляду справи у суді.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 180, 181, 183, 191 СК України, та ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 225-226  ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

    Позовні вимоги ОСОБА_1  задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання їх неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1000 грн. щомісячно, починаючи з 21.09.2010 р. та до досягнення дитиною  повноліття.

В задоволені решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового зборі і 120 грн. витрат на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи у суді.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до Київського районного суду м. Сімферополя протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація