УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-10721/2010 Головуючий у 1-й інстанції – Уваров О.М.
Категорія –57 Доповідач – Петренко І.О.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2010 року
Колегія суддів судової палати по цивільним справам апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді – Петренко І.О.
суддів – Болту нової Л.М., Романюк М.М.
при секретарі – Шило С.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 06 липня 2010 року про відмову у задоволенні клопотання про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про заборону вчинення певних дій, захист порушених прав,-
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 06 липня 2010 року ОСОБА_1. було відмовлено в задоволенні клопотання про забезпечення позову шляхом заборони будь-яким фізичним чи юридичним особам вести комерційну , чи будь- яку іншу діяльність в незаконно збудованій споруді по вул. Калиновій,52-54 у м. Дніпропетровську , яка є небезпечною для членів родини позивача і відвідувачів незаконно збудованого закладу, до остаточного вирішення питання в судовому порядку.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати ухвалу суду та постановити нову ухвалу, якою задовольнити його клопотання про забезпечення позову.
Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу відхили , ухвалу суду залишити без змін з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи позивач в серпні 2009 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 і просить постановити рішення , яким забов”язати останню демонтувати незаконно зведену споруду , яка представляє загрозу життю членам родини позивача (т.1 ар. сп.2-6). В обґрунтування своїх вимог він вказує на те , що з другої половини 2008 року на земельній ділянці по вул.. Калиновій АДРЕСА_1 , розташованій поряд з земельною ділянкою , що належить позивачу на праві власності були розпочаті будівельні роботи. Спочатку було демонтовано одноповерховий житловий будинок № АДРЕСА_1 , а на звільненій земельній ділянці почались роботи по риттю котловану прямо під стінами вже існуючих споруд і будинків , розташованих на суміжних земельних ділянках.
З відповіді прокурора Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська від 11 березня 2009 року позивачу стало відомо , що вище вказане будівництво ведеться без наявності необхідних документів , за що відповідачку було притягнуто до адміністративної відповідальності.
На час звернення позивача до суду незаконне будівництво було завершено і на земельній ділянці АДРЕСА_1 стоїть двоповерхова споруда супермаркету мережі АТБ , який почав працювати 26 серпня 2009 року , однак , який немає передбачених ДБН В .2.2-9-99 „Громадські будинки та споруди „ евакуаційних виходів , а експлуатація його призводить до незручностей та збитків позивача і його родини.
Як вбачається з оскаржуваної ухвали ( т.2 ар. сп.287) суд , відмовляючи в задоволенні клопотання про забезпечення позову виходив з того , що відповідно до положень ст..ст. 151,152 ЦПК України суд , розглядаючи заяву про забезпечення позову має з урахуванням доказів , наданих позивачем , на підтвердження своїх вимог , пересвідчитися , зокрема , в тому , що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду , а також оцінювати відповідність виду забезпечення позову , який просить застосувати позивач, позовним вимогам.
Колегія суддів вважає , що судом першої інстанції підставно , з урахуванням роз”яснень , що містяться в п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України „ Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову” від 22 грудня 2006 року відмовлено в задоволенні клопотання позивача , оскільки заявлені вимоги пов”язані з втручанням в діяльність господарюючого суб”єкта.
Відповідно до положень ст..ст. 7,8.14 закону України „ Про основи містобудування” державне регулювання у сфері містобудування здійснюється , в тому числі, органами місцевого самоврядування , яке полягає у контролі за дотриманням законодавства у сфері містобудування , державних стандартів і норм , регіональних та місцевих правил забудови населених пунктів.
Окрім того , у відповідності до ст.. 301 закону „ Про планування і забудову територій”, ст.. 18 закону „ Про основи містобудування” будівництво об”єктів містобудування незалежно від форм власності здійснюється з дозволу відповідних рад , а закінчені будівництвом об”єкти підлягають прийняттю в експлуатацію в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України .
Однак, вище зазначені компетентні органи до участі в справі не залучені і їх думка з заявленого клопотання не вивчалась.
Виходячи з вище вказаного , керуючись ст..ст. 30,307,312,313,314,315,317,319 ЦПК України , колегія суддів ,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – відхилити.
Ухвалу Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 6 липня 2010 року – залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Судді