Справа №3-1026/10/0442
ПОСТАНОВА
про накладення адміністративного стягнення
29 жовтня 2010 року смт. Томаківка Дніпропетровської області
Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Тетеревятников А.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні до ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, учня ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого АДРЕСА_1 порушеної за ч. 5 ст. 121, ч. 2 ст. 126, ч.ч. 1,2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 12 жовтня 2010 року о 7.30 годині на 303 км автодороги Кіровоград –Запоріжжя, керуючи транспортним засобом – мопедом марки „Дельта, без реєстраційного номеру, в результаті чого був зупинений працівниками ДПС відділу ДАЇ з обслуговуванням Томаківського району Дніпропетровської області, які виявили у нього ознаки алкогольного сп ’ яніння, що виразилося у різкому запаху алкоголю із ротової порожнини, невиразній мові.
Від проходження медичного освідування для встановлення факту алкогольного сп ’ яніння пройти відмовився, про що у протоколі про адміністративне правопорушення засвідчено у присутності двох свідків.
Крім того, ОСОБА_1, 12 жовтня 2010 року о 9.00 годині по вулиці Шевченка в смт. Томаківка Дніпропетровської області, керував мотоциклом ММВЗ, без реєстраційного номеру, в результаті чого був зупинений працівниками ДПС відділу ДАЇ з обслуговуванням Томаківського району Дніпропетровської області, які виявили у нього ознаки алкогольного сп ’ яніння, що виразилося у різкому запаху алкоголю із ротової порожнини, невиразній мові.
Від проходження медичного освідування для встановлення факту алкогольного сп ’ яніння пройти відмовився, про що у протоколі про адміністративне правопорушення засвідчено у присутності двох свідків.
До цього, ОСОБА_1 не мав при собі відповідних документів, які дають право керувати транспортним засобом, та полісу обов ’ язкового страхування від нещасних випадків.
Вказані факти знайшли своє підтвердження протоколом про адміністративне правопорушення серія АЕ1 №246304 від 12 жовтня 2010 року, протоколом про адміністративне правопорушення серія АЕ1 №246172 від 12 жовтня 2010 року, письмовими поясненнями особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, письмовими поясненнями свідків, рапортами посадових осіб.
В результаті зазначених дій порушено вимоги п. 2.5, 2.1а), 2.9в), 2.1г) Постановою про Правила дорожнього руху України від 10 жовтня 2001 р. N 1306.
За виявлені правопорушення відповідно передбачена адміністративна відповідальність згідно з ч. 5 ст. 121, ч. 2 ст. 126, ч.ч. 1,2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання щодо адміністративної відповідальності, необхідно враховувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який на момент вчинення проступків не досяг 18 річного віку, ступінь його вини, майновий стан, відсутні відомості про його особистий заробіток.
У такому разі до неповнолітнього доцільним слід застосувати захід впливу у виді передачі під нагляд, передбаченого ст. 24-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що знайшло своє підтвердження свідоцтвом про народження довідкою з місця проживання.
Керуючись ст.ст. 23, 34-1, 33, ч. 2 ст. 36, ст.. 221, ч. ст. 122-4, ч. 5 ст. 121, ч. 2 ст. 126, ч.ч. 1,2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
Застосувати до ОСОБА_1 захід впливу, який застосовується до неповнолітнього, у виді передачі під нагляд його матері – ОСОБА_2.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районний суд.
Суддя: