Судове рішення #11689268

                                                                                                                       

                                                                                                                            Справа № 2-1103/2010 рік

                                                                       РІШЕННЯ

                       

                                                             ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 28 жовтня 2010 року          Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

                      головуючого-судді Андрусіва І.М.,

                      з участю секретаря  - Литвинюк І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Долині  справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ “Івано-Франківськгаз”, в особі   Долинського управління  експлуатації газового господарства  про  виконання зобов»язання належним чином ,

                                                                      встановив :

    Позивач  зазначив , що  проживає  в приватизованій квартирі ,яка знаходиться в АДРЕСА_1 до якої було підведено газопостачання. Для покращення газопостачання  та з метою економії газу,  встановив у квартирі новий газовий котел. З цією метою виготовив проект газопостачання квартири даного будинку. Після виготовлення документації та всіх необхідних документів 05. 10. 2005р. отримав погодження відповідача на підключення газового котла. 13.06.2006 року між ним та відповідачем укладено письмовий договір про надання послуг з газопостачання.  Згідно статті 714 ЦК України за договором постачання енергоресурсів через приєднану мережу, одна сторона (постачальник) зобов' язується надавати другій стороні (споживачеві,абонентові) енергоресурси, передбачені договором,а споживач (абонент)

зобов' язується оплачувати вартість прийнятих  енергоресурсів та дотримуватись передбаченого договором peжиму їх викорисгання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

   3 часу укладання договору, він як споживач газопостачання, в повній мірі та добросовісно виконує взяті на себе зобов'язання. Своєчасно та в повному обсязі  проводив та проводить оплату за спожитий газ, забезпечує безпечну експлуатацію газового обладнання.

Однак всупереч діючого законодавства та умов договору  відповідачем 17.04.2010р.  припинено газопостачання в зв'язку з тим, що нібито в квартирі самовільно встановлений газовий котел.

В квартирі газовий котел підєднано після виготовлення всіх необхідних документів і котел підключено не самовільно. Згідно п.6 Договору про надання послуг газопостачання передбачено випадки  коли виконавець має право припинити постачання газоспоживачеві, випадку припинення газопостачання споживачеві по причині самовільного підключення газових приладів не передбачено,що послужило причиною звернення до суду з позовом.

     ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав зіславшись на вищевикладені обставини та пояснив,що котел в 2005 році поставлений на місці де стояла газова колонка ,підводи газові одинакові. Деякі документи на підключення колонки відсутні за спливом часу.  

 Представник відповідача  позовних вимог не визнав та пояснив ,що позивач згідно  п.3.3.ПБСГУ отримав  технічні умови  від 27.09.2005 року за №1616 на реконструкцію  газопостачання квартири, якими  передбачено установку  димохідного котла  та залишення існуючої  плити газової (ПГ -4), а також ряд інших вимог(п.2-11) в тому числі для  забезпечення  безпеки користування газом. Кооперативом „Проект” на основі вихідних даних замовника  і технічних умов Долинського УЕГГ  виготовив проект,який погоджений Долинським УЕГГ  від 05.10.2005 року за № 718. Відповідно до вимог п.3.9 ПБСГУ  будівництво (реконструкція) об”єктів  системи газопостачання,  повинно  здійснюватися спеціалізованими  будівельно-монтажними  організаціями, які  одержали в установленому порядку  дозвіл органів Держнаглядохоронпраці  і зареєстровані в  цих органах за місцем  виконання робіт.

 Відповідно до п.4.5.7 ПБСГУ  переміщеня та заміна  газових приладів  і апаратів  проводиться СППГ(спеціалізованим підприємством газового господарства) з урахуванням вимог  нормативних документів та  внесенням змін у технічну документацію.

 Відповідно до вимог  п.3.17 ПБСГУ, після закінчення робіт, об”єкти  системи газопостачання  повинні прийматися комісією. Відповідно до п.п 3.26,3.27 ПБСГУ та п.7.1. „.Типової інструкції  з безпеки користування  побутовими  газовими приладами  і апаратами” приєднання та пуск газу в новозбудовані газопроводи  і встановлене   обладнання  може проводитись  тільки працівниками СПГГ, яке обслуговує внутрішньобудинкової  мережі  на підставі заяви  власника (замовника) і тільки  за умови наявності  акта прийняття  об”єкту  будівництва (реконструкції)  в експлуатацію.   У випадку  реконструкції системи  газопостачання   квартири  роботи  по приєднанню  котла повинна проводити  організація чи особою, що має  відповідний дозвіл,також у позивача відсутній акт прийняття в експлуатацію  реконструйованої системи  газопостачання,  пуск газу в новозмонтований прилад проведено самовільно, не виконано вимоги проекту  і технічних умов ,  відсутній сигналізатор загазованості, не проведено заміну лічильника  згідно проекту,  відсутня вертикальна та горизонтальна розгортка димовентиляційних каналів  від власника, або (балансоутримувача) будинку, або його погодження.

  Крім того на момент відключення  від газопостачання  димові та вентеляційні канали  від  квартири ОСОБА_1 не були перевірені  спеціалізованою організацією (КП ЖЕК Долинської міської ради, таким чином ОСОБА_1  було порушено п.4.5.23, 4.5.24(абзац 2) ПБСГУ та п.6.11 „.Типової інструкції  з безпеки користування  побутовими  газовими приладами  і апаратами”(додат. №39 до ПБСГУ).   Згідно  п.6.1.1. абзац.5 Договору  про надання населенню послуг з газопостачання  Виконавець має право припинити  постачання  газу споживачеві  у разі порушення ним ПБСГУ, що створює загрозу виникненню аварійної ситуації. Крім того, згідно п.6  абз 5 Постанови Кабінету Міністрів України № 2246 від 9.12.1999 року „Про затвердження правил надання населеню послуг з газопостачання” передбачено, що  в разі самовільного підключення  газових приладів  і  пристроїв  до системи газопостачання, то в такому випадку газопостачання припиняється. Газопостачання  до  котла  ОСОБА_1  може бути відновлено  за умови  виконання  всіх  вищенаведених  вимог нормативних документів з  газифікації та газопостачання.

   Суд, врахувавши доводи сторін , дослідивши  та оцінивши здобуті в судовому засіданні докази в їх сукупності, вважає, що в позові слід відмовити, виходячи з наступного.

  Матеріалами справи та в судовому засіданні встановлено,що ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1,та являється абонентом відповідача. В 2005 році позивач встановив у квартирі новий газовий котел «Вестен», демонтувавши газову колонку.В квартирі встановлено також  чотироконфоркову  плиту. 17.04.2010 року представниками Долинського УЕГГ в присутності позивача при проведенні планово-технічного обстеження в квартирі виявлено самовільно встановлений газовий прилад котел «Вестен» димовентиляційний.На виявлений прилад припинено газопостачання методом перекриття крану із установкою заглушки та опломбовано пломбою ІФГАЗ №ПВ 2639.

     Відповідно до п.6  Правил   надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 року № 2246,газопостачання припиняється  у разі самовільного   підключення   газових   приладів  і  пристроїв
споживача  до  системи  газопостачання.

 Пунктом 4.5.7 ,4.12.12 Правил безпеки системи газопостачання України ,передбачено,що переміщення і заміна газових приладів і апаратів провадяться СПГГ або газовими службами підприємства з урахуванням вимог нормативних документівв і внесення змін в технічну документацію.  Заборогяється експлуатація газового обладнання з відключеними контрольно-вимірювальними приладами ,автоматикою безпеки і передбаченими проектом приладами блокування і сигналізації.

 Відповідно до вимог п.3.17.ПБСГУ після закінчення робіт,об»єкти системи газопостачання повинні прийматись комісією.

  З показань свідка ОСОБА_2,встановлено про те,що  їх службою відключено позивача від газопостачання ,оскільки ним  не представлено акту прийняття в експлуатацію реконструйованої системи газопостачання , пуск газу в новомонтований прилад проведено самовільно ,не виконано вимог проекту і технічних умов ,відсутній сигналізатор загазованості.

 З даних довідки виданої відповідачем  №05-09\1920 від 15.10.2010 року ,встановлено ,що в Долинському УГЕГГ  відсутні дані про зареєстрований наряд на газонебезпечні роботи з приводу реконструкції системи газопостачання за адресою АДРЕСА_1 ,за період з 2005 року по 2007 рік.

  З повідомлення КП «Житлово-експлуатаційна контора»Долинської міської ради встановлено,що підприємством в березні 2010 року згідно графіка обстеження димовинтиляційних каналів  не було проведено ,квартиру АДРЕСА_1,оскільки власник квартири не допустив для перевірки і прочистки димовинтиляційних каналів  (а.с.21).

   Доводи ОСОБА_1про те,що ним була виготовлена вся необхідна документація при підключенні котла,судом не беруться до уваги,оскільки ним не представлено доказів проведення оплати за  вказані роботи.  

  Таким чином суд приходить до висновку,що  позивачем не представлено доказів ,того що роботи по приєднанню котла проведені організацією ,що має відповідний дозвіл,не представлено акту прийняття в експлуатацію реконструйованої системи газопостачання ,пуск газу в новомонтований прилад проведено самовільно ,не виконано вимог проекту і технічних умов ,відсутній сигналізатор загазованості ,тому в позові слід відмовити.

На підставі викладеного та  п.6  Правил   надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 року № 2246, п. п. 4.5.7, 4.12.12 Правил безпеки  систем газопостачання України, керуючись ст.ст.213,215,218 ЦПК України,суд

                                                          Р І Ш И В ;

  В позові     ОСОБА_1 до ВАТ “Івано-Франківськгаз”, в особі   Долинського управління  експлуатації газового господарства  про  виконання зобов»язання належним чином,відмовити за недоведеністю позовних вимог.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом 10 днів з ознайомлення з мотивувальною частиною рішення до апеляційного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.

           

            Суддя Долинського районного суду                                     І.М. Андрусів

     

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація