Справа № 2-2615/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ ЕНЕМ УКРАЇНИ
5 жовтня 2010 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі :
головуючого - судді Божок С.К.
при секретарі - Грищенко К.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вишгороді Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства „ Науково-виробниче об”єднання „ Україна” про стягнення боргу
встановив :
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення боргу у розмірі 3200 грн. Свої вимоги обгрунтовувала наступним : між нею та відповідачем 10.04.2003 р. було укладено Договір інвестування № 21 . Об”єктом інвестування була однокімнатна квартира АДРЕСА_1. Згідно п. 2.1 Договору інвестування вона зобов”язана про інвестувати будівництво квартири загальною площею 23 кв.м. із розрахунку 2000 грн. за 1 кв.м., ціна за який була незмінною та становила 46000 грн. Рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 05.11.2007 р. за нею визнано право власності на квартиру АДРЕСА_1.
При виготовленні технічної документації на квартиру та реєстрації права власності було встановлено , що загальна площа квартири становить 21,4 кв.м., що є на 1,6 кв.м. меншою , ніж зазначено у Договорі інвестування.
Відповідно до п. 2.2. Договору інвестування загальна площа квартири підлягає уточненню після введенню будинку в експлуатацію на підставі даних технічного паспорту, виданого Київським міським бюро технічної інвентаризації. У разі відхилення у метражі більш ніж на один метр квадратний, вартість різниці площі виплачується інвестору або забудовнику в залежності від того на чию користь ця різниця за ціною, вказаною в Договорі.
Тобто, нею зроблена переплата вартості квартири за 1,6 кв.м., що становить 3200 грн.
Крім того, діями відповідача було заподіяно і моральну шкоду , що полягає у душевних та психічних стражданнях. Поновлення своїх прав вимагає додаткових зусиль, витраль морального та психологічного характеру , часу, що спричиняє моральні страждання і ці страждання мають тривалий характер. Розмір моральної шкоди становить у сумі 3000 грн.
У судовому засіданні позивач доводи позовної заяви підтримала та просила задовільнити : стягнути суму боргу у розмірі 3200 грн., моральну шкоду у розмірі 3000 грн. та судові витрати.
Відповідач у судове засідання не з”явився. Про день, час слухання справи повідомлений у встановленому порядку. Причини неявки суду невідомі. Заперечень ( пояснень ) щодо заявлених позовних вимог від відповідача на адресу суду не надходили.
За таких обставин, з урахуванням думки позивача , суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача, визнавши його причину неявки неповажною, на підставі наявних у справі доказів, розглянувши справу у заочному провадженні, відповідно до вимог ст.. 224 ЦПК України.
Суд, вислухавши доводи позивача, перевіривши їх письмовими доказами, дійшов наступного.
Судом встановлено , що між сторонами 10.04.2003 р. було укладено Договір інвестування № 21 . Об”єктом інвестування була однокімнатна квартира АДРЕСА_1.
Згідно п. 2.1 Договору інвестування позивач зобов”язана проінвестувати будівництво квартири загальною площею 23 кв.м. із розрахунку 2000 грн. за 1 кв.м., ціна за який була незмінною та становила 46000 грн. ( а.с. 5 ). Договір укладений у письмовій формі, підписаний обома сторонами. Позивач здійснила оплату вартості квартири
Рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 05.11.2007 р. за нею визнано право власності на квартиру АДРЕСА_1.
При виготовленні технічної документації на квартиру та реєстрації права власності було встановлено , що загальна площа квартири становить 21,4 кв.м., що є на 1,6 кв.м. меншою , ніж зазначено у Договорі інвестування. ( а.с. 10 ) .
Відповідно до п. 2.2. Договору інвестування загальна площа квартири підлягає уточненню після введенню будинку в експлуатацію на підставі даних технічного паспорту, виданого Київським міським бюро технічної інвентаризації. У разі відхилення у метражі більш ніж на один метр квадратний, вартість різниці площі виплачується інвестору або забудовнику в залежності від того на чию користь ця різниця за ціною, вказаною в Договорі.
Судом встановлено, що позивачем зроблена переплата вартості квартири за 1,6 кв.м. Відповідно до умов Договору інвестування № 21 від 10 квітня 2003 р. вартість 1 кв.м квартири становить 2000 грн., ціна є незмінною. Таким чином, позивач здійснила переплату у розмірі 3200 грн. ( 1,6 кв.м. х 2000 грн. = 3200 грн. ). Дана вартість різниці площі підлягає стягненню з відповідача відповідно до п.2.2. Договору інвестування. Позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Позивач просить стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 3000 грн.
Відповідно до ч. 1 ст.23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
П.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 р. № 4 ( з змінами внесеними постановою від 25.05.2001 р. № 5 ) « Про судову практику в справах про відшкодування моральної ( немайнової ) шкоди « зазначає, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань або інших негативних явищ , заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.
Всупереч вимогам ст.60 ЦПК України позивач не довів в судовому засіданні наявність душевних та психічних страждань , їх тривалість; витрат морального та психологічного характеру , часу через неповернення відповідачем вартості різниці площі. Не встановлені вони і судом.
Позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.
Таким чином, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.. 3. 10, 11, 60, 212, 213. 215, 224, 226, 88 ЦПК України , ст.. 16, 526, 23 ЦК України , суд
Вирішив :
Позовні вимоги задовільнити частково.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства „ Науково-виробничого об”єднання „ Україна „ на користь ОСОБА_1 суму боргу у розмірі 3200 грн. та судові витрати : судовий збір у розмірі 51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи у розмірі 250 грн., а всього стягнути з Закритого акціонерного товариства „ Науково-виробничого об”єднання „ Україна „ на користь ОСОБА_1 3501 ( три тисячі п”ятсот одна грн..).
В частині позовних вимог : стягнення моральної шкоди у розмірі 3000 грн. відмовити.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду Київської області через Вишгородський районний суд Київської області.
Суддя