Справа №6-132/10р.
У Х В А Л А
01 листопада 2010 року Староміський районний суд м. Вінниці
в складі:
головуючого судді Татаурової І.М.,
при секретарі Вохміновій Г.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці в залі суду заяву представника боржника про розстрочку виконання рішення суду,
в с т а н о в и в :
22.10.2010р. представник боржника ОСОБА_1 – ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про розстрочку виконання рішення суду, мотивуючи її тим, що рішенням Староміського районного суду м. Вінниці від 30.03.2010 р. позов АКБ „Східно-Європейський банк” задоволено та стягнуто з ОСОБА_1 на користь АКБ „Східно-Європейський банк” заборгованість за кредитним договором в розмірі 24 545,48 грн.
На примусовому виконанні в Староміському ВДВС Вінницького МУЮ перебуває виконавче провадження щодо стягнення коштів з ОСОБА_1 на користь АКБ „Східно-Європейський банк” в розмірі 24 545,48 грн.
На даний час ОСОБА_1 не має змоги виконати рішення суду, оскільки є безробітною. Єдиним джерелом її існування є пенсія, яку вона отримує як інвалід II групи. Крім того, вона втратила чоловіка, який помер в березні 2009 року і на її утримані залишилася неповнолітня дочка ОСОБА_3
Просить розстрочити виконання рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 30.03.2010р. за позовом АКБ „Східно-Європейський банк” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, у вигляді щомісячного стягнення з ОСОБА_1 в рахунок погашення боргу перед АКБ „Східно-Європейський банк” , коштів в сумі 150 грн. та зупинити примусове виконання рішення суду до розгляду даної заяви.
Представник боржника ОСОБА_2, представник стягувача, представник ДВС у судове засідання не з’явилися, хоча своєчасно та належним чином попереджені про час та місце розгляду справи, про причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до вимог ст. 373 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути заяву у відсутності учасників виконавчого провадження на підставі наявних у справі доказів.
Суд, оглянувши матеріали цивільної справи №2-506/10, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, приходить до висновку, що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, рішенням Староміського районного суду м. Вінниці від 30.03.2010 р. позов АКБ „Східно-Європейський банк” задоволено та стягнуто з ОСОБА_1 на користь АКБ „Східно-Європейський банк” заборгованість за кредитним договором в розмірі 24 183,64 грн., судовий збір в розмірі 241,84 грн., витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. (а.с. 23-24).
Ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 06.07.2010р., апеляційну скаргу представника відповідачки ОСОБА_1 – ОСОБА_2 на заочне рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 30.03.2010 р. – вважати неподаною та повернута апелянту (а.с.49).
Відповідно до вимог ст. 373 ЦПК України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення, за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити спосіб і порядок виконання рішення.
Як вбачається із заяви про розстрочку виконання рішення суду, боржник ОСОБА_1 не має змоги виконати рішення суду, оскільки є безробітною. Єдиним джерелом її існування є пенсія, яку вона отримує як інвалід II групи, вона втратила чоловіка, який помер в березні 2009 року і на її утримані залишилася неповнолітня дочка ОСОБА_3, однак в підтвердження даних обставин заявник не надав жодного доказу.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що в даному випадку відсутні виняткові обставини для розстрочки виконання рішення суду, тому заява задоволенню не підлягає.
Заяву представника боржника ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 про розстрочку виконання рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 30 березня 2010 року - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.