Справа № 2-560/10 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2 листопада 2010 року Саратський районний суд Одеської областї у складї: судді - Бучацької А. І., при секретарі – Новохацькій В.Ю., за участю: позивачки –ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т.Сарата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка у серпні 2010 року звернулася до відповідача з позовом про стягнення з нього на її користь аліментів на утримання малолітньої дитини у сумі 600 гривень щомісячно, мотивуючи свої вимоги тим, що дитина знаходиться на її утриманні, а він не надає їй матеріальної допомоги.
Під час розгляду справи позивачка позов підтримала та просила його задовольнити.
Відповідач, який був належним чином повідомлений про день, час та місце слухання справи, до суду не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, у зв’язку з чим, за згодою позивачки, згідно ст.ст. 224-225 ЦПК України суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
Заслухавши позивачку, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Згідно ст. 180, ч.3 ст.181 СК України батьки зобов*язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.
На підставі ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ст.184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 05 грудня 2006 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб (а.с.4). Згідно копії свідоцтва про народження позивачка є матір’ю, а відповідач – батьком малолітньої дитини: ОСОБА_3, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5). Дитина знаходиться на утриманні позивачки, позивачка працює, отримує заробітну плату в сумі 976 гривень щомісячно (а.с.6, 17).
Відповідач працює водієм у приватного підприємця, має нерегулярний, мінливий дохід, інших дітей та непрацездатних осіб на його утриманні немає.
Ч. 2 ст.182 СК України встановлює, що розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Дитині сторін на час розгляду справи виповнилось 3 роки.
Закон України «Про державний бюджет України на 2010 рік» від 13 травня 2010 року встановив, що з 01 жовтня 2010 року прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років складає 787 гривень. Тобто розмір аліментів на дитину сторін не може бути меншим, ніж 236 гривень на місяць (787 грн.: 100 х 30). :
З урахуванням матеріального та сімейного становища сторін, а також приписів ч.2 ст.182 СК України суд визначає розмір аліментів в сумі 400 гривень щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Вимоги позивачки в іншій частині не знайшли підтвердження, тому в їх задоволенні слід відмовити.
На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 гривень.
Керуючись ст.ст.5, 6, 10, 11, ч. 1, 2 ст. 209, ст.ст.212-215, ст.ст. 224-225, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, ст.ст.180-182, 184 Сімейного кодексу України,
суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково. Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, громадянина України, на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання дитини: ОСОБА_3, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, в сумі 400 (чотириста) гривень щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 3 серпня 2010 року і до повноліття дитини, тобто до 27 липня 2025 року.
В іншій частині позову відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі п’ятдесят одна гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі сто двадцять гривень.
Рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми платежу аліментів за один місяць.
Заяву про перегляд заочного рішення відповідач може подати в Саратський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області через Саратський районний суд Одеської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
С У Д Д Я: