Судове рішення #11680961

Справа № 2 –1284/ 2010 рік

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

13 жовтня  2010  року                                     м. Черкаси.

Черкаський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді           Смоляра О.А.

при секретарі                     Ярошенко А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-

В С Т А Н О В И В:

         ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

    В обгрунтування своїх вимог позивач указує, що від зареєстрованого з відповідачем  20.09.1997 року шлюбу вони мають неповнолітню доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. В  даний час їхня  сім’я розпалась. Донька  проживає разом  з позивачем  та перебуває  на  повному її утриманні. Відповідач допомоги на утримання дитини  не надає, обов’язок щодо її  утримання не виконує.

          Позивач просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини  до досягнення нею повноліття в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше встановленого законом мінімуму,  щомісячно.

        У судовому засіданні позивач свої вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити.

        Відповідач ОСОБА_2   в судове засідання не з’явився, хоч про час та місце слухання справи  був повідомлений в установленому законом порядку.

Відповідно ст.224 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення а підставі наявних у справі  доказів, якщо позивач не заперечує  проти такого вирішення справи

        Заслухавши позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає  задоволенню. Судом об’єктивно встановлено, що від зареєстрованого з відповідачем  20.09.1997 року шлюбу вони мають неповнолітню доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. В  даний час їхня  сім’я розпалась. Донька  проживає разом  з позивачем  та перебуває  на  повному її утриманні. Відповідач допомоги на утримання дитини  не надає, обов’язок щодо її  утримання не виконує.

Відповідач є батьком неповнолітньої  ОСОБА_3.

        Відповідно до вимог ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються  у  частці від доходу  її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися у якості аліментів на дитину, визначається судом.

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180-183 СК України та ст.ст. 10, 60, 130, 174, 208, 209, 212-215  ЦПК України,-

В И Р І Ш И В:

          Позов   ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини  -   задовольнити.

Стягнути з    ОСОБА_2, жителя АДРЕСА_1,   аліменти на користь ОСОБА_1,  на утримання  доньки ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму, для дитини відповідного віку, починаючи з 27  серпня  2010  року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з відповідача  ОСОБА_2  на користь держави   держмито у сумі 51 гривня 00 копійок.

          Стягнути з відповідача ОСОБА_2  на користь держави  витрати на інформаційно-технічне забезпечення  у сумі 120  гривень 00 копійок.

          Рішення в частині аліментів допустити до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.

Заочне рішення суду може бути переглянуте судом , що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача,  заява  має бути подана протягом 10 днів з дня отримання копії рішення .      

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Черкаської області через Черкаський районний суд Черкаської області шляхом подання у десятиденний строк з дня проголошення рішення   апеляційної скарги.  

   

 ГОЛОВУЮЧИЙ:                                                                                                                         О.А.СМОЛЯР.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація