Судове рішення #11680840

           

                                                                                                             Справа № 2-19/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

17 червня 2010 року             Красилівський районний суд Хмельницької області в складі головуючого судді Красняка В., при секретарі Федченко Л., розглянувши в відкритому судовому засіданні в  залі суду в м.Красилові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Красилівської міської ради, Красилівської житлово-експлуатаційної контори і Красилівського підприємства теплових мереж про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої залиттям квартири,

встановив:

Позивач звернувся  до  відповідачів з позовними вимогами про відшкодування матеріальної  і моральної шкоди, завданої залиттям квартири. В обґрунтування позовних вимог, які він доповнив в судовому засіданні, позивач посилалася на те,  що 19 вересня 2008 року з вини відповідачів було затоплено квартиру АДРЕСА_1, що належить йому та його батькам на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право власності на житло  за №НОМЕР_1 від 03.02.1997 року.  Внаслідок залиття квартири йому заподіяно матеріальну шкоду в розмірі 9527 гривень, яка складається з вартості проведення відновлювального ремонту. За проведення будівельно-технічного дослідження він сплатив спеціалісту 600 гривень. Крім того, вказуючи на перенесені психоемоційне потрясіння, душевні хвилювання в зв’язку з пошкодженням належного йому майна, виникнення побутових незручностей, позивач просить стягнути з відповідачів на його користь моральну шкоду, яку він оцінює в 1650 гривень та судові витрати у справі.

Відповідач ОСОБА_2 позов не визнав, пояснив, що 19.09.2008 року, коли він був відсутній  в своїй власній квартирі АДРЕСА_2, його син ОСОБА_3  повідомив його по телефону, що у ванній кімнаті біля стояка подачі гарячої води з- під підлоги пішла вода, яка почала заливати квартиру. Повернувшись додому, він разом з сином   намагалися закрити отвір, звідки йшла вода, але це їм не вдалося. За допомогою працівників Красилівського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства та Красилівського підприємства теплових мереж (далі - Красилівське  ПТМ) , яких вони викликали, постачання води в будинок було припинено. При демонтажі частини стояка, який знаходився в панельному перекритті між його квартирою та квартирою ОСОБА_1, було встановлено, що вказана частина труби була зігнута  в площині перекриття і повністю зруйнована внаслідок сильної іржі. З викладених підстав ОСОБА_2 вважає, що вимоги позивача до нього про відшкодування шкоди, яка заподіяна останньому залиттям квартири, є надуманими та безпідставними.

Представник Красилівської міської ради позов не визнав. В обґрунтування своїх заперечень пояснив, що залиття квартири позивача сталося внаслідок влаштування стояка з порушенням будівельних норм, які призвели до  повного руйнування внаслідок сильної корозії частини труби, розміщеної в перекриття між квартирами  ОСОБА_1 та ОСОБА_2.  Красилівська ЖЕК, на балансі якої знаходиться вказаний будинок, не зверталася до Красилівської міської ради з заявою про надання коштів для проведення капітального ремонту даного стояка, термін  ефективної експлуатації  якого закінчився в 2003 році.

Представник Красилівського ПТМ позов не визнав. В обґрунтування своїх заперечень пояснив, що прорив стояка ГВП було пошкоджено  під впливом сильної корозії у товщі  панельного перекриття. Усе інженерне обладнання у будинку по АДРЕСА_1, де стався прорив стояка ГВП, знаходиться на балансі Красилівської житлово експлуатаційної контори ( далі - Красилівська ЖЕК), яка зобов’язана обслуговувати зазначене обладнання згідно укладених з мешканцями будинку договорів по обслуговуванню та утриманню  житлового будинку та прибудинкової території. Вказаний стояк з газових чорних

труб прийнято в експлуатацію з порушенням будівельних норм, а саме без встановлення гільзи. Внаслідок даного порушення погіршилися експлуатаційні показники стояка та було  позбавлено доступу до нього для проведення огляду. Стояк експлуатувався з 1988 року. Згідно Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом за №76 Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005 року такі стояки потребують заміни через 15 років, тобто в 2003 році, але Красилівська ЖЕК даних капітальних робіт не виконала. Згідно  п.2.14 Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затверджених наказом за №150 Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 року , заміна окремих ділянок трубопроводу гарячого водопостачання відноситься до капітальних робіт. Відповідно укладеного між Красилівською ЖЕК та Красилівським ПТМ 19.07.2008 року  договору за №26  про відшкодування витрат за обслуговування внутрішньобудинкових мереж гарячого водопостачання та теплопостачання Красилівська ПТМ жодних капітальних робіт не виконує.

Твердження позивача про те, що не працювали  засувки на стояках безпідставні, оскільки після одержання повідомлення про затоплення  працівник Красилівського ПТМ негайно перекрив подачу води.

Також є безпідставним твердження позивача про те, що працівники Красилівського ПТМ, не перевіривши, що аварія усунута, відновили водопостачання, оскільки це не відповідає дійсності.

З викладених підстав представник Красилівського  ПТМ просив відмовити позивачу в позові.

Представник Красилівської ЖЕК позов не визнав. Обґрунтовуючи свої заперечення проти позову, пояснив, що відповідно до акту про залиття квартири позивача, складеного 20.09.2008 року працівниками   Красилівської ЖЕК,  причиною залиття квартири було проведення ремонтних робіт у квартирі №НОМЕР_2, де проживає відповідач ОСОБА_2. Останній мав змогу бачити про пошкодження труби корозією, але не дотримався вимог п.2.2.12 Договору по обслуговуванню будинку та  прибудинкової території, укладеного між ним та Красилівською ЖЕК , яким передбачено, що  ОСОБА_2  зобов’язаний був своєчасно повідомити Красилівську ЖЕК або Красилівське ПТМ про виявлені несправності.

Крім того, представник Красилівської ЖЕК посилається на те, що  з вини Красилівського ПТМ  були несправними вентилі  у підвалі, через що  залиття квартири мало значні масштаби.

Заперечуючи проти  позову в частині вимог  про відшкодування моральної шкоди, представник відповідача посилається  на те, що на час залиття квартири позивач був на навчанні, а якби він був присутнім у квартирі, то наслідки залиття могли б бути не такими значними.

        З викладених підстав представник Красилівської ЖЕК просив відмовити позивачеві в позові.

        Вислухавши пояснення сторін, допитавши свідків,  вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд в межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК  України) встановив наступне.

        Відповідно до ч.3 ст.386 ЦК України власник квартири права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.

        Як вбачається з матеріалів справи, 19 вересня 2008 року сталося залиття квартири АДРЕСА_1, власником  якої є позивач, що підтверджується свідоцтвом  за №НОМЕР_1 від 03.02.1997 року про право власності на житло.

        Вода у квартиру позивача поступала через стелю поверхом вище з квартири №НОМЕР_2, власником якої є відповідач ОСОБА_2, що підтверджується  договором  купівлі-продажу  вказаної квартири від 12.03.1997 року та довідкою Красилівської ЖЕК від 01.10.2008 року.

       Обставини щодо залиття квартири ОСОБА_1 підтверджуються поясненнями позивача, відповідача ОСОБА_2, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, актом про залиття, аварію, що  трапилася на системі гарячого водопостачання від 20.09.2008 року, затвердженого начальником Красилівської ЖЕК, в якому записано, що  причиною залиття квартири АДРЕСА_1 був порив трубопроводу для просушування рушників  у ванній

кімнаті під час проведення в квартирі №НОМЕР_2 ремонтних робіт. Затопленням були завдані  наступні збитки: замокли стелі в двох кімнатах, кухні, коридорі, ванній, туалеті; замокли шпалери в двох кімнатах, коридорі, клейонка на кухні, дерев’яна підлога  та підлога з лінолеуму в кімнатах, одяг, меблі, килими; не працювала електропроводка , висновком спеціаліста №4-226 від 24.09.2008 року (Далі - Висновок №4-226) експертного будівельно-технічного дослідження по визначенню вартості відновлювального ремонту квартири АДРЕСА_1 з додатками до нього.

        Відповідно до Висновку №4-226 кошторисна вартість відновлювального ремонту квартири позивача у зв’язку з залиттям гарячою водою, що поступала через перекриття вище розташованої квартири №НОМЕР_2, становить: 9527 гривень - при умові проведення робіт підрядним способом середньостатистичною будівельною організацією, що має ліцензію на проведення будівельно-ремонтних робіт і є платником ПДВ; 7004 гривні – при умові проведення робіт господарським способом.

         Розмір майнової шкоди від пошкодження квартири  розраховано спеціалістом саме з врахуванням пошкоджень станом на 24.09.2008 року, вартості матеріалів і робіт, необхідних для відновлення приміщень, а також всіх передбачених законом обов’язкових нарахувань на них. Разом з тим, в судовому засіданні поясненнями спеціаліста ОСОБА_11 встановлено, що висновок про необхідність повної заміни дерев’яної підлоги в житловій кімнаті №6  він зробив лише шляхом її візуального обстеження, без дослідження фактичного стану підлоги, припускаючи, що під підлогу попала велика кількість води, в зв’язку з чим можлива поява грибку, неприємного запаху в приміщенні в наслідок загнивання лаг і дощок підлоги. Проте, проведеним судом оглядом квартири позивача обставин, на які посилався у своєму висновку спеціаліст не було встановлено. На проведені судової експертизи  з цього приводу позивач не наполягав. З викладених підстав суд виключає з визначеного у Висновку №4-226 розміру заподіяної шкоди вартість повної заміни конструкції підлоги, яка становить 2272 гривні.

Враховуючи, що в судовому засіданні позивач відмовився від пропозиції представника  Красилівської ЖЕК провести ремонт підрядним способом будівельниками відповідача, суд для визначення  розміру відшкодування матеріальної шкоди бере вказану у Висновку №4-226 вартість відновлювального ремонту при умові проведення робіт господарським способом за виключенням вартості  повної заміни дерев’яної підлоги і визначає її в сумі  4732 (7004-2272)  гривні.

Висновком спеціаліста за №4-261 від 17.01.2009 року  (Далі – Висновок №4-261) будівельно-технічного дослідження по визначенню причини пошкодження стояка гарячої води з додатками до нього встановлено, що причиною пошкодження стояка гарячої води для просушування рушників в квартирі АДРЕСА_2  стало: влаштування стояка з порушенням вимог п.п.3.34 і 3.41 СНиП 2.04.05-91 через перекриття за відсутності гільзи та розміщення перегину труби в площині перекриття; зменшення товщини стінок труби на відрізку перекриття між першим та другим поверхами в результаті сильної дії іржі на протязі експлуатації труби до недопустимих величин, а також зменшення товщини труби під час її згинання в процесі монтажу. Відсутність гільзи в перекритті стала причиною сильної корозії труби на даному відрізку, що і призвело до повного її руйнування на вказаній ділянці. Місце пошкодження стояка знаходилося в конструкції підлоги квартири №НОМЕР_2 на відстані приблизно 3-4 см від рівня підлоги на вигині труби.

Під час судового розгляду справи було проведено заміри  відстані від стелі в квартирі позивача до підлоги в ванній кімнаті  квартири  відповідача ОСОБА_2, яка становила 0,340 м. При порівнянні вирізаного з стояка відрізка пошкодженої труби встановлено, що руйнування труби сталося на відрізку, який знаходився в скритому місці, а саме в підлозі ванної кімнати ОСОБА_2, що підтверджується актом  від 12.01.2010 року, складеного за участю позивача, відповідача ОСОБА_2 і представника Красилівської ЖЕК.

Усе інженерне обладнання у будинку по АДРЕСА_1, де стався прорив стояка ГВП, знаходиться на балансі Красилівської ЖЕК, яка зобов’язана обслуговувати зазначене обладнання згідно укладених з мешканцями будинку договорів по обслуговуванню та утриманню  житлового будинку та прибудинкової території. Вказаний стояк з газових чорних труб прийнято в експлуатацію з порушенням будівельних норм, а саме без встановлення гільзи. Внаслідок даного порушення погіршилися експлуатаційні показники стояка та було  позбавлено доступу до нього для проведення огляду. Стояк експлуатувався з 1988 року. Згідно Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 р. N 76  та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за N 927/11207 такі стояки потребують заміни через 15 років, тобто мали бути замінені в 2003 році, але Красилівська ЖЕК даних капітальних робіт не виконала.

Відповідно до п. 2.3.6. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій не усунення несправностей в установлений термін є невиконанням робіт.

Статтею 176 ЖК України, ст.21ч.2 п.7  Закону України "Про житлово-комунальні послуги"  передбачено, що виконавець зобов’язаний  утримувати у належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж, забезпечувати безперебійну роботу інженерного обладнання будинків і житлових приміщень, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та /або законодавством.

      Укладення між Красилівською ЖЕК та Красилівським ПТМ  19.07.2008 року  договору за №26  про відшкодування витрат за обслуговування внутрішньобудинкових мереж гарячого водопостачання та теплопостачання не позбавляє Красилівську ЖЕК від відповідальності за невиконання робіт по заміні стояка,  термін експлуатації якого згідно Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій закінчився в 2003 році, оскільки відповідно до ч.2 ст.902 ЦК України у випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.

Типовим договором про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 12.07.2005р. №560 передбачено, що предметом договору є забезпечення виконавцем надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (обслуговування внутрішньо будинкових мереж) (п.1); виконавець зобов'язаний утримувати внутрішньо будинкові мережі в належному технічному стані, здійснювати їх технічне обслуговування та ремонт. Вживати своєчасних заходів до ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень у наданні послуг у строки, встановлені законодавством (п.14 п.п.3).

Судом встановлено, що з часу вказаної аварії і по даний час Красилівська ЖЕК не здійснила заміну пошкодженого відрізка стояка і про необхідність його заміни власника будинку Красилівську міську раду не повідомила.

Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані сторонами в силу положень ст. 60 ЦПК України  докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що з вини Красилівської ЖЕК відбулося залиття квартири позивача, на балансі якої з 1988 року перебуває будинок  АДРЕСА_1 і яка не забезпечила безпечної експлуатації вказаного стояка, по даний час не вжила заходів для його заміни. У зв’язку з цим за правилами ст. 611 ЦК України стосовно Красилівської ЖЕК настають правові наслідки у вигляді відшкодування збитків. Відповідачем не надано суду будь-яких доказів, що затоплення сталося не з його вини.  

              Згідно ст.1166ч.1 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями , діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи , відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

    Оскільки Красилівська ЖЕК завдала  позивачу шкоду залиттям квартири, суд вважає за необхідне позов до вказаного відповідача задовольнити частково і стягнути з нього в рахунок відшкодування матеріальної шкоди 4732 гривень.

    Відповідно до ст.1167 ч.1 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

    Вирішуючи питання про відшкодування моральної шкоди суд виходить з того, що затопленням квартири, яке сталося з вини Красилівської ЖЕК позивачеві була заподіяна моральна шкода, яка виразилася в душевних стражданнях, яких він зазнав у зв’язку  із протиправним пошкодженням його житла, майна, необхідністю змінювати свій життєвий устрій, організовувати та проводити ліквідацію наслідків затоплення. Разом з тим, суд вважає, що з врахуванням обставин справи, ступеня вини відповідача та  характеру його протиправної бездіяльності моральна шкода підлягає частковому відшкодуванню в розмірі 1000 гривень.

          Також з Красилівської ЖЕК належить стягнути судові витрати позивача, до складу яких входять: оплата висновку спеціаліста в сумі 600 гривень,витрати по сплаті судового збору в сумі 51 гривні та витрат на ІТЗ в сумі 30 гривень.

          З огляду на обставини встановлені та описані судом вище вина відповідачів ОСОБА_2, Красилівської міської ради і Красилівського ПТМ в заподіянні позивачеві матеріальної та моральної шкоди відсутня, а тому в задоволенні  позову до цих відповідачів слід відмовити.

          Враховуючи наведене, керуючись ст.ст.322ч.1,382ч.2,1166ч.1,1167ч.1 ЦК України, ЗУ „Про житлово-комунальні послуги”, постановою КМУ „560 від 12.07.2005року, Типовим договором про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, ст.ст.10,60,212-218 ЦПК України, -

На підставі викладеного, керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст.22, 23, 382, 386 ч.3,611, 902, 1166 ч.1, 1167 ч.1 ЦК України, ст. 176 ЖК України, ст.21ч.2 п.7  Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ст. ст. 10, 11, 60,88, 212-216, 218  ЦПК України, Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій,  суд,-

вирішив :

              Позов задовольнити частково.

Стягнути  з Красилівської житлово-експлуатаційної контори (розрахунковий рахунок 26000301101 в Красилівському ощадбанку, код 03356200, МФО 375111) на користь ОСОБА_1:

-  на відшкодування матеріальної шкоди 4732 гривень (чотири тисячі сімсот тридцять дві) гривні;  

- на відшкодування моральної шкоди 1000 (одну тисячу) гривень;

- судові витрати у вигляді судового збору в сумі 51 (п’ятдесят одна) гривня, витрат по оплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в суді  в сумі 30 (тридцять) гривень,  витрати по оплаті за проведення експертного будівельно-технічного дослідження в сумі  600 (шістсот) гривень.

          В задоволенні решти частини позовних вимог відмовити.

          В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Красилівської міської ради,  Красилівського підприємства теплових мереж  про стягнення матеріальної та моральної шкоди відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Красилівський районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до Хмельницького апеляційного суду  або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Повний текст рішення виготовлений  22 червня 2010 року.

Головуючий

  • Номер: 8/223/3/2015
  • Опис: про перегляд рішення Вугледарського міського суду Донецької області, від 02.08.2010 року, по справі №2-19/10
  • Тип справи: на заяву про перегляд рішення (ухвали, судового наказу) у цивільних справах за нововиявленими обставинами
  • Номер справи: 2-19/10
  • Суд: Вугледарський міський суд Донецької області
  • Суддя: Красняк Володимир Іванович
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.12.2015
  • Дата етапу: 02.02.2016
  • Номер: 22-ц/775/101/2016(м)
  • Опис: цивільна справа за позовом Суслова О.В. до ТОВ "Охорона-Рівне" про визнання незаконним наказу №402 від 20.02.2009р. про відстрочення від роботи та оплату часу вимушеного прогулу, за нововиявлиними обставинами
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-19/10
  • Суд: Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь)
  • Суддя: Красняк Володимир Іванович
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.12.2015
  • Дата етапу: 02.02.2016
  • Номер: 8/223/1/2016
  • Опис: про перегляд рішення Вугледарського міського суду Донецької області від 02.08.2010 року, по цивільній справі №2-19/10, за нововиявленими обставинами
  • Тип справи: на заяву про перегляд рішення (ухвали, судового наказу) у цивільних справах за нововиявленими обставинами
  • Номер справи: 2-19/10
  • Суд: Вугледарський міський суд Донецької області
  • Суддя: Красняк Володимир Іванович
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.01.2016
  • Дата етапу: 01.03.2016
  • Номер: 22-ц/775/247/2016(м)
  • Опис: цивільна справа за заявою Суслова О.В. про перегляд рішення Вугледарського міського суду Донецької області у зв"язку з нововиявленими обставинами по справі № 2-19/10( 1т.)
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-19/10
  • Суд: Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь)
  • Суддя: Красняк Володимир Іванович
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.02.2016
  • Дата етапу: 01.03.2016
  • Номер: 22-ц/772/1303/2016
  • Опис: за матеріалами скарги Майбороди Олега Григоровича на дії державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області за участі Вінницької філії Державного підприємства «Сетам» м. Вінниця
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-19/10
  • Суд: Апеляційний суд Вінницької області
  • Суддя: Красняк Володимир Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.03.2016
  • Дата етапу: 22.04.2016
  • Номер: 22-ц/802/511/19
  • Опис: скарга на постанову приватного виконавця про арешт майна боржника у виконавчому провадженні № 58201496
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-19/10
  • Суд: Волинський апеляційний суд
  • Суддя: Красняк Володимир Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.04.2019
  • Дата етапу: 03.06.2019
  • Номер: 22-ц/802/763/19
  • Опис: скарга на постанову приватного виконавця виконвчого округу Волинської області Шульженка І. С. у виконвчій справі ВП № 58201496 про арешт рухомого та нерухомого майна
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-19/10
  • Суд: Волинський апеляційний суд
  • Суддя: Красняк Володимир Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.07.2019
  • Дата етапу: 30.07.2019
  • Номер: 2-19/10
  • Опис: про визнання недійсною біржової угоди № 146-03/4 Договір купівлі-продажу нерухомого майна та про визнання права власності на нерухоме майно
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-19/10
  • Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
  • Суддя: Красняк Володимир Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.10.2007
  • Дата етапу: 24.07.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація