Справа № 2о-78/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2010 року Каховський міськрайонний суд Херсонської області в складі
головуючого судді Марків Т.А.,
при секретарі Іотовій О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, м. Каховка Херсонської області, цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: управління Пенсійного фонду України в м. Каховка та Каховському районі Херсонської області – про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
встановив:
Заявник звернулася із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Вимоги мотивовано тим, що в трудовій книжці ОСОБА_1 прізвище працівника зазначено «ОСОБА_1» – це не відповідає паспортним даним про особу заявника. За наведених обставин ОСОБА_1 створено перешкоди в реалізації права на пенсію.
В судове засідання сторони не з’явилися – надали заяви про розгляд справи за їх відсутністю, відповідно до змісту яких заявник на задоволенні вимог наполягала, представник заінтересованої особи проти встановлення факту, що має юридичне значення, не заперечувала.
Вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідно до записів у трудовій книжці, заповненої 22 лютого 1974 року, вона належить працівнику ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, із середньою освітою та за професією: продавець. У відповідності до відміток у вказаному правовстановлюючому документів данні щодо прізвища «ОСОБА_1» – змінені на «ОСОБА_1» згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1, виданого Криворудською сільською радою Красилівського району Хмельницької області 25 серпня 1974 року (а.с. 6).
Згідно паспортних даних ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. М-Пузирки Красилівського району Хмельницької області (а.с. 4).
25 серпня 1974 року Криворудською сільською радою Красилівського району Хмельницької області між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 зареєстрований шлюб, що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища (а.с. 12).
Шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 був розірваний 05 березня 1997 року, згідно свідоцтва (повторне) про розірвання шлюбу серії НОМЕР_2, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Каховка Каховського міськрайонного управління юстиції Херсонської області, актовий запис № 37 (а.с. 10).
Наведеними обставинами суд обґрунтовує висновок про те, що заявник та працівник, на ім’я якого видана трудова книжка, є однією особою.
Вказаний факт має юридичне значення для ОСОБА_1, оскільки 14 червня 2010 року вона досягла пенсійного віку та набула право на пенсію.
Як встановлено ч. 1 ст. 234 ЦПК України, цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи, розглядаються судовим порядком.
Суд, серед інших, розглядає і справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення (п. 5 ч. 2 ст. 234 ЦПК України), в тому числі, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що внаслідок неточностей в трудовій книжці ОСОБА_1 позбавиться можливості своєчасно та в повній мірі реалізувати право на пенсійне забезпечення, чим порушаться її конституційні права. Факт того, що ОСОБА_1 є особою, відомості про працю якої зафіксовані у трудові книжці, заповненій 22 лютого 1974 року, знайшов своє підтвердження належними доказами.
Керуючись ст.ст. 8, 21, 22, 24, 46, 55, 124 Конституції України,
ст.ст. 5 – 8, 57 – 61, 213 – 215, 223, 234, 256, 259 ЦПК України,
вирішив:
Вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, правовстановлюючого документу – трудової книжки, що заповнена 22 лютого 1974 року та містить відомості про працівника: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, із середньою освітою професія – продавець.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Херсонської області через Каховський міськрайонний суд Херсонської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Т.А. Марків