Справа № 2о-208/2010р.
Рішення
Іменем України
21 жовтня 2010 року м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Смолія А.М., при секретарі Собєщанській Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Охотниківська сільська рада Сакського району Автономної Республіки Крим про встановлення факту родинних відносин,
Встановив:
У червні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, була його матір’ю. Свою заяву мотивує тим, що є спадкоємцем після смерті померлої, однак не може у нотаріальному порядку оформити спадщину, оскільки у його свідоцтві про народження виявлена помилка щодо написання імені та прізвища матері. Так, у свідоцтві про народження ім’я та прізвище матері вказано на російській мові як ОСОБА_2, а у свідоцтві про смерть ім’я матері зазначено як ОСОБА_1 Веляде. На зазначених підставах просить заяву задовольнити.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав заяву в повному обсязі.
Представник заявника ОСОБА_3 заяву підтримала та пояснила, що заявник та вона зверталися до Сакського РАЦС з заявою про внесення змін до актового запису, однак їм в усному порядку було повідомлено, що зазначений актовий запис у архіві не зберігся, його відновлення потребує значного часу.
Заінтересована особа свого представника до суду не направила, проте подала заяву з проханням справу розглянути у її відсутності, проти задоволення заяви не заперечувала.
Суд, заслухавши пояснення заявника та його представника, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, його батьками записані ОСОБА_4 і ОСОБА_2.
З свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 слідує, що і ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 03 січня 1955 року, після реєстрації шлюбу дружині присвоєно прізвище ОСОБА_4.
З наведеного слідує, що заявник народився після реєстрації шлюбу батьків, однак з невідомих причин його мати, на момент народження сина, своє дівоче прізвище на шлюбне не змінила або працівники органів РАСЦ помилково записали її прізвище.
З свідоцтв про смерть слідує, що ОСОБА_4 і ОСОБА_2 померли ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідно.
У зазначених вище документах наявний збір прізвищ, імен батьків заявника.
Таким чином, подані докази та їх оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин.
Спірні правовідносини регулюються ч.1 п.1. ст. 256 ЦПК України.
Оскільки, батьки заявника померли іншим шляхом встановити родинні відносини неможливо.
Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки дозволяє йому реалізувати право на оформлення спадщин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 259 ЦПК України, суд
Вирішив:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити юридичний факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Чирчик, Ташкентської області, є рідним сином ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Смолій А.М.