Судове рішення #11674731

                                                 Справа №2-3434

                                                                    2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем                    України

27 вересня 2010р. Святошиський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді -                                 Бондаренка О.В.,

при секретарі -                                             Мороз Н.В.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Києво - Святошинського району в м. Києві про зобов’язання вчинити певні дії, -

В с т а н о в и в:

Позивач звернувся із позовом до Управління праці та соціального захисту населення Києво - Святошинського району в м. Києві та просив суд визнати неправомірними дії відповідача у частині зменшення розміру щорічної допомоги на оздоровлення йому як особі яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, зобов’язати відповідача провести перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення як особі, котра постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 7667,5  грн., зобов’язати відповідача призначити йому щорічну допомогу на оздоровлення згідно вимог ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року.

Позивач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

    Представник Управління праці та соціального захисту населення Києво - Святошинського району в м. Києві в попереднє судове засідання не з’явився, повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

    Суд вважає можливим провести розгляд справи у відсутність представника відповідача на підставі доказів, що є в матеріалах справи.

    Дослідивши матеріали справи, суд вважає необхідним позовні вимоги задовольнити частково, виходячи з наступного.

    Згідно ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов*язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

    Судом встановлено, що позивач  перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Києво - Святошинського району в м. Києві, як особа яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та має ІІ групу інвалідності (а.с. 11,12).

Згідно листа Управління праці та соціального захисту населення Києво – Святошинської РДА Київської області від 04.06.2010р. позивач отримував щорічну допомогу на оздоровлення за період з 2007р.-2009р. у розмірі 120,00 грн.(а.с. 14).

Стаття 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" надає право на отримання допомоги на оздоровлення учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідам І, II групи - п'ять мінімальних заробітних плат; інвалідам III групи - чотири мінімальні заробітні плати; евакуйованим із зони відчуження у 1986 році - три мінімальні заробітні плати.

Стаття 62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  регламентує, що порядок застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого, відповідно до ст. 117 Конституції України, є обов'язковими для виконання.

Відповідно ст. 63 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету.

Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 01.11.1996 року № 9   судам необхідно виходити з того, що нормативно-правові акти будь-якого державного чи іншого органу (акти Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, акти органів місцевого самоврядування, накази та інструкції міністерств і відомств, накази керівників підприємств, установ та організацій тощо) підлягають оцінці на відповідність як Конституції, так і закону.

      Враховуюче наведене та оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності і співставленні, а також приймаючи до уваги, що відповідачем не надано суду достатніх  доказів в спростування доводів позивача і відповідно в обґрунтування правомірності своїх дій щодо відмови позивачу у проведенні перерахунку і виплати  щорічної допомоги на оздоровлення згідно вимог ст..48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд вважає необхідним позовні вимоги задовольнити частково, визнати дії відповідачів незаконними щодо відмови позивачу провести перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення згідно вимог ст..48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 2007р. по 2009р., за виключенням вже здійснених виплат, та зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Києво - Святошинського району в м. Києві провести перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення позивача відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» починаючи з 01.01.2007 року по 31.12.2009 року за виключенням вже здійснених виплат, а в іншій частині позовних вимог суд вважає за необхідне відмовити.

Керуючись ст.46 Конституції України, ст.ст. 48, 62,63  Закону України "Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 8, ч 2 ст. 19 Конституції України, п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 01.11.1996 року № 9, ст.ст. 16, 268 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 57-60, 224-226 ЦПК України, суд, -

В и р і ш и в :

    Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Києво - Святошинського району в м. Києві про зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Києво - Святошинського району в м. Києві у зменшенні розміру щорічної допомоги на оздоровлення ОСОБА_1, як особі яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи передбаченої ст.. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Києво - Святошинського району в м. Києві провести перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення ОСОБА_1, відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» починаючи з 01.01.2007 року по 31.12.2009 року за виключенням вже здійснених виплат.

         В задоволенні інших заявлених вимог – відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:

                                                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація