Судове рішення #11673325

   Справа № 2-2186/10  

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

  28 жовтня  2010 року     Теофіпольський   районний суд Хмельницької області

   В  складі  головуючого судді:   ДРУЧКОВОЇ С.П.    

                    секретаря:   ДОНДЕЛЬ Т.В.

розглянувши в смт. Теофіполі без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису  цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Воронівецької сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

В С Т А Н О  В И В :

ОСОБА_1,  звернувся до суду з позовом в якому вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його  сестра ОСОБА_2, яка проживала постійно в с. Воронівці Теофіпольського району Хмельницької області. Задовго до своєї смерті ОСОБА_1, заповіла позивачу,  усе своє майно. На час смерті сестри з поміж іншого майна та майнових прав належали на праві приватної власності земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1.33 га та земельна ділянка для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд і ведення особистого підсобного господарства площею 0.32 га, які знаходяться на території Воронівецької сільської ради Теофіпольського району Хмельницької області.  Після смерті сестри  позивач  звернувся до Теофіпольської нотаріальної контори з питанням про порядок прийняття та оформлення спадщини, де йому  роз'яснили що потрібно зібрати необхідні документи та подати їх нотаріусу, щоб останній мав достатні відомості про склад спадкового майна, при цьому  не роз'яснили, що самого звернення до нотаріуса про прийняття та оформлення спадщини недостатньо і необхідно письмово написати заяву про прийняття спадщини, а тому внаслідок своєї юридичної необізнаності позивач вважав, що формальності пов'язані з повідомленням про прийняття спадщини здійснив своєчасно і не обмежений строком для подання правовстановлюючих документів на майно спадкодавця. За таких обставин,  істотно помилявся щодо форми та порядку вчинення дій спрямованих на набуття цивільних прав та обов’язків, що потягло за собою пропуск строку встановленого законом для прийняття спадщини. 15 липня 2010 року нотаріусом йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину в зв’язку з пропуском строку звернення. На підставі викладеного, просив задовольнити позовну заяву.

В судове засідання позивач не з’явився, надав суду заяву в якій просить справу слухати у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача, Воронівецької сільської ради,  в судове засідання не з’явився, надав суду заяву  в якій  просить справу розглядати без участі їх представника та не заперечує у наданні ОСОБА_1,  додаткового строку на прийняття спадщини після смерті його  сестри  ОСОБА_2  

Суд розглядає справу  в порядку ч. 2 ст. 197 ЦПК України без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису.

 Вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Так, визнання позову з боку відповідача не суперечить закону не порушує прав і свобод інших осіб.

Встановлено, що згідно свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1  від 24 вересня  2009 року, ОСОБА_2,  померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Згідно витягу зі Спадкового реєстру(спадкові справи) від 29 вересня 2010 року спадкова справа після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2,  не заводилась.

Згідно заповіту від 8 травня 1998 року ОСОБА_2, все своє майно заповідала братові ОСОБА_1

 Згідно довідки Воронівецької сільської ради від 16.07.2010 року № 156  на території сільської ради інших спадкоємців ОСОБА_2, крім ОСОБА_1, немає.

Статтями 1268 - 1270 ЦК України встановлено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем мас подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини тобто, від часу смерті спадкодавця.

Згідно статті 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Оцінюючи викладені обставини у їх сукупності суд приходить до висновку, що позивач строк для подачі заяви для  прийняття спадщини пропустив  із поважної причини,  а тому       йому   необхідно визначити додатковий строк для прийняття спадщини.

Виходячи з наведеного, керуючись ст. ст. 1268 - 1270, 1272 ЦК України, ст. ст.  10, 60, 179,213 - 215 ЦПК України, районний суд

 

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Воронівецької сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини   задовольнити.

Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  додатковий строк у три  місяці після набрання рішенням законної сили,  для подання заяви  для прийняття спадщини, що відкрилась  після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути  подана  протягом десяти днів з дня отримання копії рішення через Теофіпольський районний суду до апеляційного суду Хмельницької області.

                                           Головуючий: підпис

З ОРИГІНАЛОМ ВІРНО.                

Суддя Теофіпольського

    районного суду                                                                                       С.П. Дручкова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація